זירת הפיגוע בבנימין. צילום: דוברות איחוד הצלה

חשש מפיגועים נוספים: נמשך המרדף אחרי המחבל שירה בחייל בבנימין

גורמים צבאיים בגזרת יהודה ושומרון טוענים כי המרדף אחר המחבל שירה לעבר החיילים בצומת הפרסה "טרם עבר למישור המודיעיני". לפי תחקיר ראשוני של הפיגוע, המחבל ארב במשך זמן רב בוואדי סמוך לכביש כדי לירות לעבר כלי רכב ישראליים והופתע מהחיילים

בצה"ל מעריכים כי המחבל שביצע ביום חמישי את פיגוע הירי בבנימין, סמוך לצומת הפרסה, תכנן לפגוע באזרחים ולא בלוחמים – כך דווח ב'כאן חדשות'. לפי תחקיר ראשוני של הפיגוע, המחבל ארב במשך זמן רב בוואדי סמוך לכביש כדי שהשטח יהיה נקי ולירות לעבר כלי רכב ישראליים, אבל כוח הסיור שבדיוק התחלף החליט להשאיר בנקודה הזו שני לוחמים. המחבל הופתע, וירה לעברם. אחד מהם נפצע קל.

ב'וואלה' דווח כי המצוד אחר המחבל "טרם עבר למישור המודיעיני" וכי הסריקות עדיין מתבצעות – כך לדברי גורמים צבאיים ביהודה ושומרון. שעות ספורות לאחר התקרית, הוחלט כי מפקד חטיבת אפרים, אלוף-משנה יפתח נורקין יקים חפ"ק מיוחד ויוביל את המצוד אחר המחבל שהצליח להימלט. החפ"ק הוקם בסיוע גורמי מודיעין של פיקוד המרכז, אמ"ן ושב"כ.

בעקבות התקרית, יחידות עילית הועמדו ברמת דריכות גבוהה לאפשרות שיידרשו לפשוט על מבנה כדי לבצע את מעצרו. לטענת גורמי צבא ביו"ש, בוצע תחקיר מעמיק בשטח כדי להעריך מה היו נתיבי המילוט של המחבל שלפי הערכות פעל לבדו והכיר היטב את השטח. לפי הערכת הגורמים, המחבל התגורר ככל הנראה באחד הכפרים הסמוכים, ועל כן ייתכן שנמלט לאזור אחר.

אלוף-משנה יפתח נורקין בזירת הפיגוע. צילום: דובר צה"ל

לפי הדיווח של אמיר בוחבוט ב'וואלה', קיים חשש שעד שיאותר על ידי כוחות הביטחון, המחבל יבצע פיגוע נוסף. חשש זה הולך וגובר לנוכח האפשרות שהמחבל נמנה עם תשתית טרור גדולה יותר ושיש כמותו נוספים שממתינים לפקודה לפעול. לפי כרמל דנגור ב'כאן חדשות', אפשר להעריך שזהותו של המחבל כבר ידועה למערכת הביטחון.

כזכור, מחבל ירה בצהרי יום חמישי לעבר כוח צה"ל שהוצב ב"צומת הדואר – הפרסה", סמוך לישוב דולב שבמערב בנימין. צוות מד"א שהוזעק למקום העניק טיפול רפואי לחייל שבאורח נס נפצע רק קל כתוצאה מהירי, שהכדור פספס את ראשו. מחקירת הפיגוע עולה שהחיילים עמדו בתצפית והמחבל הגיע עד למרחק קצר של כ-20 מטרים בלבד מהם ואז פתח בירי. הם בתורם השיבו אש,אך הוא הצליח להימלט מהמקום.

ב'חדשות 12' ראיינו את החייל שנפצע ביום שבו חגג את יום הולדתו ה-21: "אין ספק שמדובר בנס, למשפחה ולחברים הקרובים אמרתי שזה מקרה מכונן ושזה סימן לחיים נוספים. אבא שלי אמר לי – דווקא ביום שנולדת אתה נולדת בחזרה. אני לוקח את זה בטוב", סיפר. עוד הוסיף כי, "דווקא מהמקום הזה אפשר לעשות דברים טובים. אני מקווה שאסיים את הסיפור הזה במהרה ושזה יסתיים בטוב", אמר החייל.

מפקדים ולוחמים בסריקות אחר המחבל מפיגוע הירי בצומת הפרסה, ביום חמישי. צילום: דובר צה"ל.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *