Miriam Alster/Flash90

בנט: "קורא לנתניהו להביא את החלת הריבונות להצבעה מיידית בממשלה"

שר הביטחון מגיב ל"הצהרת הריבונות" של נתניהו: "‏לעולם לא יהיה רגע יותר מתאים להחלת הריבונות בארצנו, אנחנו נהיה לימינך". גנץ: "נתניהו, אין יותר אף איש ימין שמאמין לחזיונות שלך על הפלת חמאס וסיפוחי שטחים. איבדת שליטה על הבטחון"

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

יו"ר ימינה, שר הביטחון נפתלי בנט, הגיב לנאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו במעלה אדומים, ממנה עולה הוא כי לא צפוי להחיל ריבונות ביהודה ושומרון ובבקעת הירדן לפני הבחירות: "‏לעולם לא יהיה רגע יותר מתאים להחלת הריבונות בארצנו. אני קורא לראש הממשלה נתניהו להביא את החלת הריבונות ביהודה ושומרון להצבעה מיידית בממשלה. ראש הממשלה, אנחנו נהיה לימינך. ללא ריבונות, נקבל מדינת טרור פלסטינית שבירתה ירושלים", כתב בנט בטוויטר.

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ, שזכה לשלל מתקפות מצדו של יו"ר הליכוד במהלך הנאום הערב, הגיב בטוויטר וכתב: "נתניהו, אין יותר אף איש ימין שמאמין לחזיונות שלך על הפלת חמאס וסיפוחי שטחים. איבדת שליטה על הבטחון, על הבריאות ואפילו הליכודניקים כבר מבינים שחייבים להתקדם. בעוד חודש יתחיל המשפט שלך וישראל תיגמל מהשקרים שלך".

במפלגת העבודה-גשר-מרצ אמרו על הצהרת נתניהו כי, "נתניהו מבטיח כבר שלושה ימים הצהרה 'חשובה במיוחד' לעתיד ישראל, רק כדי לעמוד בסוף על הבמה במעלה אדומים ולהודות למעשה שאין לו מנדט מארה"ב לספח לפני הבחירות, שכל הצהרותיו הראוותניות בשבוע שעבר היו אחיזת עיניים וניסיון כושל לכבול את הממשל האמריקני לקמפיין שלו. מביך", כך אמרה ח"כ רויטל סויד, ראש צוות התגובות של המפלגה.

בעוצמה יהודית אמרו בתגובה לדברי נתניהו כי, "מאסנו בדיבורים והבטחות – הגיע הזמן לראות מעשים בשטח. גם בעניין חאן אל אחמר, נתניהו הבטיח לפני שנה ש"פינוי יתבצע בשבועות הקרובים" וחאן אל אחמר עוד עומד על תילו. אם נתניהו רציני בדבריו, שיביא ביום ראשון את החלת הריבונות לאישור בישיבת הממשלה".

במפלגה הקיצונית תקפו את מפלגה 'ימינה' ואמרו כי, "לצערנו גם שרי הימין בנט, פרץ וסמוטריץ' לא דפקו על השולחן ודרשו לוח זמנים ברור לריבונות. זו תמונת מצב לחולשתה של הממשלה". לדבריהם, "אין לתאר את פספוס הזמן היקר של ממשל אמריקאי אוהד, שבמהלך כל כהונתו עד כה לא ניצלה הממשלה בישראל את ההזדמנות להחיל ריבונות ולו על סנטימטר אחד ביו"ש ואפילו לא בבקעת הירדן".

בנאום הערב במעלה אדומים, שהובטח כי יהיה בו "בהצהרה מיוחדת", אמר ראש הממשלה כי "אנחנו בעיצומו של תהליך המיפוי בשטח שעל פי תוכנית טראמפ יהיה חלק ממדינת ישראל. זה הרבה שטח, 800 ק"מ של גבול. אנחנו נוביל את זה והנשיא טראמפ ילך על זה, אני סומך עליו לגמרי ואני סומך עליי לגמרי. אבל אני לא סומך על בני גנץ". עוד הוסיף: "חיכינו מ-1967 ואנשים עושים עניין מכמה שבועות".

לדברי נתניהו, "בין אם הפלסטינים יעמדו בדרישות או לא, ישראל תזכה לגיבוי אמריקני על החלת החוק הישראלי בבקעת הירדן ובצפון ים המלח ועל כל היישובים היהודיים ביהודה ושומרון, כולם בלי יוצא מן הכלל". ראש הממשלה ציין כי, "עד עכשיו, בכל התוכניות המדיניות, ישראל היא זו שנדרשה להסכים לוויתורים ממשיים.עכשיו קרה ההפך הגמור – ישראל מקבלת דברים ממשיים ואילו הפלסטינים צריכים למלא שורה של דרישות".

ג'ארד קושנר, יועצו הבכיר וחתנו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, אמר בתדרוך לכתבים ביום חמישי האחרון שהממשלה בישראל הסכימה לא להחיל ריבונות לפני הבחירות: "בממשלת ישראל התחייבו שלא לבצע שום מהלכי סיפוח עד לבחירות בחודש הבא". לדבריו, לתוכנית יש שתי מטרות: האחת היא לאפשר לפלסטינים חיים טובים יותר, והשנייה היא להבטיח שבטחון ישראל לא יפגע מכך.

2 תגובות

בנט באת בש שטן .. הוא מתחזה לימין מחרטט את המצביעים שלו . דתי מזויף .

ביבי בא"ת ב"ש משמש.
טטו6 בא"ת ב"ש נפנפ – התנפנף לנו מפה, יא חרטטן.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן