Flash90

שגריר ארה"ב בישראל: "פעולה חד צדדית תסכן את תוכנית השלום האמריקנית"

על רקע העימות בין הליכוד ושר הביטחון נפתלי בנט סביב הרצון להחיל ריבונות ביהודה ושומרון: שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן אומר הבוקר "כל פעולה חד צדדית לפני סיום הליך הוועדה מסכנת את תוכנית השלום וההכרה האמריקנית בריבונות"

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

'עסקת המאה': שגריר ארה"ב דויד פרידמן התייחס הבוקר (ראשון) לאפשרות לסיפוח מיידי של בקעת הירדן ואמר: "חזון השלום של הנשיא טראמפ הוא תוצר של יותר משלוש שנים של התייעצויות צמודות בין הנשיא, ראש הממשלה נתניהו והצוות הבכיר שלהם. כאמור, החלת החוק הישראלי על השטח שהתוכנית מספקת להיות חלק ממנה".

בציוץ בחשבון הטוויטר שלו הוסיף פרידמן: "ישראל כפופה להשלמת הליך מיפוי על ידי ועדה משותפת ישראלית-אמריקאית. כל פעולה חד צדדית לקראת סיום הליך הוועדה מסכנת את ההכרה בתוכנית ובאמריקה".

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אמש בכנס בחירות במעלה אדומים: "אנחנו בעיצומו של תהליך המיפוי בשטח שעל פי תוכנית טראמפ יהיה חלק ממדינת ישראל. זה הרבה שטח, 800 ק"מ של גבול. אנחנו נוביל את זה והנשיא טראמפ ילך על זה, אני סומך עליו לגמרי ואני סומך עליי לגמרי. אבל אני לא סומך על בני גנץ. אם זה תלוי בגנץ – זה לא יהיה". עוד הוסיף: "חיכינו מ-1967 ואנשים עושים עניין מכמה שבועות".

נתניהו אמר כי עסקת המאה "כוללת מהפך היסטורי. עד עכשיו, בכל התוכניות המדיניות, ישראל היא זו שנדרשה להסכים לוויתורים ממשיים. קראו לזה ״מחוות״. הפלסטינים לא נדרשו לתת שום דבר. עכשיו קרה ההפך הגמור – ישראל מקבלת דברים ממשיים ואילו הפלסטינים צריכים למלא שורה של דרישות. בין אם הפלסטינים יעמדו בדרישות או לא, ישראל תזכה לגיבוי אמריקני על החלת החוק הישראלי בבקעת הירדן ובצפון ים המלח ועל כל היישובים היהודיים ביהודה ושומרון, כולם בלי יוצא מן הכלל".

בתגובה אמר יו"ר ימינה, שר הביטחון נפתלי בנט: "‏לעולם לא יהיה רגע יותר מתאים להחלת הריבונות בארצנו. אני קורא לראש הממשלה נתניהו להביא את החלת הריבונות ביהודה ושומרון להצבעה מיידית בממשלה. ראש הממשלה, אנחנו נהיה לימינך. ללא ריבונות, נקבל מדינת טרור פלסטינית שבירתה ירושלים", כתב בנט בטוויטר.

גורמים בליכוד הגיבו הבוקר (ראשון) לדברי בנט ואמרו כי, "בנט מנסה לתפוס טרמפ על תכנית החלת הריבונות שראש הממשלה נתניהו הביא ב-3 שנות עבודה עם הנשיא טראמפ. בנט לא מכיר את הפרטים ולא את המהלכים הדיפלומטים מול הממשל האמריקאי"

הגורמים מוסיפים כי, "האמירות שלו רק מסכנות את החלת הריבונות שראש הממשלה נתניהו מקדם בתיאום ובהסכמה עם האמריקאים. בזמן שבנט מנהל שיחות צד עם בני גנץ שיהיה תלוי באחמד טיבי, מלאכת המיפוי כבר בעיצומה והחלת הריבונות תושלם תוך זמן קצר".

גורמים בימינה מסרו בתגובה: "לא ברורה לנו להיטותו של נתניהו לירות בנגמ"ש ולתקוף את השותפים הטבעיים ביותר שלו בהווה ובעתיד – הציונות הדתית. אין לנו שום כוונה להיגרר לשיח הזה. נמשיך להוביל קמפיין חיובי וענייני, לדרוש ריבונות כאן ועכשיו, ולקדם את האינטרסים החשובים של מדינת ישראל בביטחון, במשפט, בחינוך, בזהות היהודית, בתחבורה, ועוד".

5 תגובות

אדון זלמנוביץ'.
תוכל להסביר לי מה אתה מחפש במחשב שלי???

וכי השמאל יממש התוכנית!?על מי עודים?! הם זן אחד.יירו לעצמם בראש.נפלו על הראש ודאי!!!

ישוחרר הרב ברלנד מיד
רשעים ארורים כל המלשינים אחריתם עדי אובד

עד שסוף סוף מישהוא נתן חומר חדש לקופירייטר של שרקניהו ,
רק של יחזור לעשות מבצע בעזה ולהתעלל בתושבי הדרום בשביל הקמפיין.

איזה ברקס לביבי…….

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן