שר הביטחון קיים הערכת מצב באוגדת עזה ואמר כי "ישראל אינה חפצה במלחמה מול חמאס, אבל יש לנו מחויבות לביטחון תושבי הדרום". בנט הבטיח פעילות צבאית במקרה הצורך: "הפעולה תהיה שונה מאוד מקודמותיה, אף אחד לא יהיה חסין"


צפו בדברי בנט בתום הערכת המצב. צילום: טל עוז / משרד הביטחון

על רקע המשך ירי הרקטות ובלוני התבערה בימים האחרונים, שר הביטחון, נפתלי בנט, קיים הבוקר (ראשון) הערכת מצב באוגדת עזה, בהשתתפות מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי, סגן הרמטכ"ל, אלוף אייל זמיר, מפקד אוגדת עזה, תא"ל אליעזר טולדנו, ונציגי מתפ"ש, שב"כ והמל"ל. "מדינת ישראל אינה חפצה במלחמה מול חמאס בעזה, אבל יש לנו מחויבות לביטחון תושבי הדרום", הכריז.

עוד הוסיף בנט בתום הערכת המצב: "ההתנהלות המופקרת של ראשי חמאס מקרבת אותנו לפעולה קטלנית מולם. אנחנו לא נודיע מתי ולא נודיע היכן. הפעולה תהיה שונה מאוד מקודמותיה, אף אחד לא יהיה חסין. בפני חמאס עומדת הברירה: לבחור בחיים ובשגשוג כלכלי, או לבחור בטרור ולשלם מחיר כבד מנשוא. מעשיהם יקרבון ומעשיהם ירחיקון".

נתניהו בישיבה עם ראש האוגדה. צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

כזכור, טנקים של צה"ל תקפו אמש שתי עמדות צבאיות של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה – כך נמסר מדובר צה"ל. עוד נמסר כי, "התקיפות בוצעו בתגובה לירי הרקטה ששוגרה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל מוקדם יותר היום". מוקדם יותר דיווח דובר צה"ל כי זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל. כתוצאה מהשיגור הופעלה התרעה ביישומון ובשטח פתוח בלבד.

במקביל, מספר בלוני נפץ אותרו אתמול על ידי עובדים זרים בשדה חקלאי במועצה האזורית מרחבים. העובדים, שהגיעו לאחרונה לארץ, מצאו את צרור הבלונים ואספו אותו כאשר החפץ החשוד מחובר אליהם. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. בעקבות המקרה, במועצות האזוריות מרחבים הנחו את הועדה החקלאית, לרענן את כללי הזהירות ולצאת בקמפיין הסברה ממוקד למעסיקים ולעובדים הזרים.

בליל יום חמישי מטוסי קרב וכלי טיס של חיל האוויר תקפו יעדים של חמאס ברחבי רצועת עזה. בין היעדים הותקפו תשתיות תת-קרקעיות המשמשות את הזרוע הצבאית של חמאס. בצה"ל מסרו כי התקיפה בוצעה בתגובה לירי פצצות המרגמה ולהפרחת בלוני הנפץ מרצועת עזה לעבר שטח ישראל באותו יום. ברביעי נורו שתי פצצות מרגמה לשטח ישראל וכתוצאה מכך הופעלו התרעות ביישומון בשטחים פתוחים בלבד.