צילום: צילום: גילי יערי /פלאש 90

שקד: "אם בג"צ הכשיר את יזבק הוא צריך גם להכשיר את בן ארי"

סערת בג"צ: ח"כ איילת שקד התייחסה הבוקר להחלטת בג"צ להכשיר את ח"כ היבה יזבק מרשימת בל"ד, ואמרה: "אם ועדת הבחירות הייתה מכשירה אותה זה היה משנה את התמונה. במציאות היא הביעה תמיכה בטרוריסטים, ויש חוק שלא מאפשר לה להתמודד"
 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

ח"כ איילת שקד התייחסה הבוקר (שני) להחלטת בית המשפט העליון לאפשר לח"כ היבה יזבק (הרשימה המשותפת) להתמודד בבחירות לכנסת וזאת למרות שהביעה תמיכה מפורשת במחבלים ובארגוני הטרור, ואמרה: "אני חושבת שכמו שהכנסת מכילה קצוות מהשמאל הקיצוני, וכשהיבא יזבק ועופר כסיף חברי כנסת, אז בוודאי שגם חלקים בימין הקיצוני יכולים".

בראיון 'לרשת ב" הוסיפה שקד: "אם יש בכנסת נציגות שחותרת תחת מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, בגלל ששופטי בית המשפט העליון רידדו את הסעיף הזה בחוק יסוד הכנסת, אז זה צריך לחול על שני הצדדים. זה גם מה שהשופט נעם סולברג אמר – אם מכשירים, צריך להכשיר את כולם".

כשנשאלה שרת המשפטים לשעבר, האם הייתה אומרת שעל בית המשפט לא להתערב במידה שהכנסת הייתה מכשירה את היבא יזבק? ענתה: "אם ועדת הבחירות הייתה מכשירה אותה זה היה משנה את התמונה. במציאות היא הביעה תמיכה בטרוריסטים, ויש חוק שלא מאפשר לה להתמודד".

בתוך כך, חברת הכנסת היבה יזבק מבל"ד אמרה מוקדם יותר בראיון לרדיו 'כאן' כי לצד שביעות רצונה מההחלטה הסופית שהתקבלה, היא מודאגת ממספרם של השופטים בעליון שתמכו בפסילתה, ובכללם נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות.

לדבריה, חלק מהשופטים בעליון שמונו בידי השרה לשעבר איילת שקד נגררו אחר אווירת ההסתה של הימין. יזבק נשאלה בריאיון אם היא מתחרטת על פירסומיה בפייסבוק, ואמרה כי הבהירה לבית המשפט שיתכן שהצורה שבה התנסחה בפוסט המדובר מלפני כמה שנים הובנה לא נכון, והיום היא מקפידה להתנסח בצורה ברורה יותר. חברת הכנסת יזבק שבה והדגישה כי למי שביקשו לפסול את מועמדותה לא היו שום ראיות שיתמכו בפסילה, ובסופו של דבר בית המשפט קיבל את הטענה הזאת.

כזכור, בית המשפט העליון קיבל את הערעור שהגישה חברת הכנסת היבא יזבק מבל"ד והרשימה המשותפת על החלטת ועדת הבחירות המרכזית לפסול אותה מלהתמודד בבחירות. השופטים שתמכו באישור התמודדותה של ח"כ יזבק היו עוזי פוגלמן, יצחק עמית, דפנה ברק ארז, מני מזוז וענת ברון. בצד שהתנגד, ונותר במיעוט, היו נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות והשופטים נעם סולברג, דוד מינץ ויוסף אלרון.

שופטי הרוב קבעו בעניינה של יזבק כי ב"נסיבות העניין בהינתן הכמות המעטה של הראיות המהותיות; חלוף הזמן; היעדר ביסוס בדבר פעולה חוזרת ונשנית ובעיקר נוכח הבהרותיה והצהרותיה של יזבק המגובות בתצהירים אישיים וכן בהבעת חרטה מצידה ביחס לחלק מהפרסומים – לא הצטברה בעניינה "מסה קריטית" של ראיות ברורות, חד משמעיות ומשכנעות המצדיקות את פסילתה לפי אמות המידה שנקבעו בהלכה הפסוקה".

במפלגת הליכוד הגדירו כ"בושה" את החלטת בית המשפט העליון לקבל את הערעור שהגישה חברת הכנסת היבא יזבק מבל"ד והרשימה המשותפת על החלטת ועדת הבחירות המרכזית לפסול אותה מלהתמודד בבחירות. בליכוד הוסיפו כי, "לגנץ אין ממשלה בלי הרשימה המשותפת. אחרי ההחלטה היום, מי שרוצה את היבא יזבק באופוזיציה ולא בממשלה – חייב להצביע רק לליכוד".

מימינה נמסר על החלטת בג"צ: "שופטי בג״צ הוכיחו הערב שוב כי הם כבר מזמן לא עסוקים בצדק אלא בפוליטיקה ואג׳נדת שמאל ליברלית. הכשרתה של יזבק אשר תמכה ברוצחים שפלים ואף לא מוכנה להתנצל או לחזור בה מכך היא נקודת שפל חדשה של בית המשפט העליון ואמון הציבור בו. רק ימינה חזקה תוביל מהפכה משפטית שתאפשר להחזיר את בג״צ לתפקידו וגודלו הטבעי".

כתבות קשורות

2 תגובות

 1. גנץ ומנדלבליט הם יועצים דל החיזבאללה ולכן זה לא יעזור .בגץ של בגידה בערכים ובעם ישראל . בושה וחרפה לבגץ ולמנדלבליט השמאלן המוטה שמנהיג איפה ואיפה בושה וגועל נפש . פשוט איכס

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן