דיווח: הפלסטינים משכו את הבקשה להצביע באו"ם נגד עסקת המאה

דיפלומטים באו"ם אמרו לסוכנות הידיעות AFP כי הפלסטינים משכו את בקשתם לקיים הצבעה במועצת הביטחון של האו"ם על תוכנית השלום האמריקנית שמכונה "עסקת המאה". ההצבעה על הצעת הגינוי הייתה מתוכננת למחר ולפלסטינים היה צפוי בה רוב

מקורות דיפלומטים דיווחו הערב (שני) לסוכנות החדשות AFP הצרפתית כי הרשות הפלסטינית חזרה בה מהבקשה להצביע במועצת הביטחון של האו"ם על עסקת המאה של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. מחר אבו מאזן היה צפוי לשאת נאום בפני מועצת הביטחון, בדיון שהיה אמור לכלול הצבעה, שהיתה עלולה להביך את הממשל האמריקני.

עם זאת, ברשות הפלסטינית ממשיכים לצפות לנאומו של אבו מאזן ומגדירים אותו "חשוב ביותר". אחד מיועציו הבכירים של אבו מאזן, מג'די אל חלידי אמר כי יו"ר הרשות: "יישא מחר נאום חשוב בנוגע לדחיית תוכנית טראמפ". בריאיון לרדיו פלסטין אמר חלידי כי דבריו של אבו מאזן בנושא הריבונות: "ישמשו כמקור הפנייה לכל תהליך שלום עתידי".

ככל הנראה יתקיים דיון בעניין התוכנית, אך לא תיערך הצבעה בנושא. בשלב זה לא ברור הרקע להחלטה הפלשתינית, אך ייתכן והיא נובעת מחששם שלא כל 14 חברות המועצה, למעט ארצות הברית, היו מתנגדות לתוכנית, אכזבה מהנוסח המרוכך שהגישו תוניסיה ואינדונזיה למועצה, או הבנה שכל החלטה שהייתה מספקת אותם הייתה נתקלת בווטו אמריקני בכל מקרה.

אתמול פורסם כי הרשות הפלסטינית החליטה למחוק את סעיף הגינוי לארה"ב בהצעה, שהוגשה על ידי תוניסיה ואינדונזיה. לפי הדיווחים, התיקונים שנוספו בנייר שהוגש לאו"ם בשבת, כוללים מחיקה של סעיף הגינוי ל"עסקת המאה" והוספת פסקת "גינוי לכל מעשי האלימות נגד אזרחים, כולל מעשי טרור, הסתה, אלימות והרס", וכמו כן "גינוי התנחלויות הישראליות בשטחים הפלסטיניים הכבושים ובמזרח ירושלים והצורך לשמור על גבולות 1967".

מוקדם יותר היום התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לכוונה להחיל ריבונות בבקעת הירדן במסגרת תוכנית טראמפ. בדברים שנשא בטקס נטיעות במבואות יריחו, אמר ראש הממשלה כי החלת החוק על היישובים הישראלים אינו תלוי בהסכמת הפלסטינים. לדבריו, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הכריז חד-משמעית כי יכיר בהחלת הריבונות הישראלית, והוא יעשה את זה ברגע שתושלם מלאכת מיפוי השטח.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן