צילום: צילום: דייויד כהן / Flash90

חשד לפשע שנאה בצפון: עשרות צמיגים נוקבו וכתובות נאצה רוססו

חשד לפשע שנאה בצפון: גלגליהם של עשרות כלי רכב נוקבו הבוקר בכפר ג'ש בגוש חלב שבגליל העליון. במקום גם רוססו על ידי אלמונים כתובות נאצה. כוחות משטרה הוזנקו למקום ופתחו בחקירת האירוע שנחשד כפשע שנאה
 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

ביישוב גוש חלב (ג'יש) שמצפון לצפת נוקבו הלילה (שלישי) צמיגי עשרות מכוניות. על שני מבנים רוססו כתובות נאצה "יהודים להתעורר" ו"להפסיק להתבולל". כוחות שוטרים גדולים הגיעו לכפר ופתחו בחקירה. טרם נעצרו חשודים.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "משטרת ישראל רואה בחומרה ומוקיעה כל פשעי שנאה לאומנית ותפעיל את כל האמצעים שברשותה בשילוב גורמים נוספים, לאיתור זהות החשודים ולהבאתם לדין".

ראש המועצה אליאס אמר 'לוואלה חדשות': "לא מבין למה מגיעים אלינו כבר בפעם השלישית, כנראה מישהו רוצה לחבל ביחסים הטובים שלנו עם שכנינו, זה לא יצליח לו, אבל זה כן גורם לנו לכאב עמוק ולעוגמת נפש. אני מבקש מכוחות הביטחון שיתפסו כבר את הפורעים. אומרים שמי שעושה את זה הם מהשוליים של השוליים, אבל בכל זאת הם מצליחים לפגוע בחיים התקינים. מדובר בחבורה של בודדים שכנראה שהה זמן ממושך ביישוב".

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה אמר בתגובה: "פשע שנאה מתועב ובוקר קשה לחברה הערבית וכל מי שמאמין בשוויון ודמוקרטיה. במשך שבועות נתניהו שולח לנו מסר אחד – אתם לא רצויים. היום אנחנו רואים את התוצאות. מהימין הגזעני אין לנו ציפיות. השאלה היא האם מי שמתיימר להיות אלטרנטיבה ימשיך לשתוק אל מול ההסתה והאלימות המשתוללות נגד האזרחים הערבים".

יו”ר העבודה גשר ח"כ עמיר פרץ אמר בתגובה: "בכל פעם שאיש חדור שנאה מנקב צמיגים ומרסס כתובות, הוא פורם את רקמת החיים שרקמנו כאן בישראל, יהודים וערבים, ועל כן הפשע הזה הוא לא רק נגד ערבים – הוא נגד החברה הישראלית כולה".

פרץ הוסיף: "לאזרחי מדינת ישראל הערבים מגיע לחיות בביטחון ובבטחה. על המשטרה לפעול בכל אמצעי שברשותה כדי לתפוס את המבצעים, אך זאת צריכה להיות רק ההתחלה. האכיפה צריכה להיות מקיפה יותר, והענישה חייבת להיות מחמירה יותר, ועלינו – יהודים וערבים, לעשות כל דבר אפשרי, כדי שמקרים אלה לא יישנו".

ח"כ תמר זנדברג אמרה: "‏ההסתה עובדת ויש לה תוצאות אלימות: יותר ממאה משפחות ישראליות התעוררו הבוקר למופע של הטלת מורא. המשטרה צריכה לחקור ולטפל; פוליטיקאים ומנהיגים צריכים להפסיק להסית ולזרוע שנאה וגזענות"

חה"כ היבא יזבק מסרה בתגובה: "עוד פשע שנאה נגד אזרחים ערבים והפעם ביישוב אלג׳יש שבגליל. ניקוב צמיגים וריסוס כתובות הוא תוצאה ישירה של קמפיין ההסתה הגזעני שמנהלים מפלגת השלטון ומפלגות הימין נגד החברה הערבית, לו המשטרה היתה טורחת לעשות את עבודתה ולהעמיד את האחראים לדין במקרים קודמים, אולי היה נמנע המקרה הבא".

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. אני בהלם!!!!
  מה זה הדבר הזה???
  ההתבוללות זה אחד הדברים שהכי צריך לתקן! ומי שמוחה על ההתבוללות הנוראה הזאת נקרא עבריין????

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן