צילום: צילום: הדס פרוש / Flash90

מנכ"ל איכילוב נגד כחול לבן: "לא להפוך את מערכת הבריאות לכלי ניגוח פוליטי"

מנכ"ל ביה"ח איכילוב הפרופסור רוני גמזו, התייחס לקמפיין המפלגות על קריסה במערכת הבריאות ואמר: "משרד הבריאות עושה עבודה טובה מאוד בשנים האחרונות ויש עוד הרבה מה לעשות". גמזו הוסיף כי אין צורך להפוך את מערכת הבריאות לכלי ניגוח פוליטי
 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • הילדים של עם ישראל: שרה נחמן ושילה מתחננים אלינו לעזרה

  תוכן מקודם

משבר במערכת הבריאות ? מנכ"ל בית החולים איכילוב ומנכ"ל משרד הבריאות לשעבר פרופסור רוני גמזו התייחס הבוקר (שלישי) לקמפיין כחול לבן על מערכת הבריאות הקורסת ואמר: "אנחנו מערכת טובה, אולי המערכת הציבורית הטובה ביותר שיש למדינת ישראל".

בראיון 'לרדיו 103' אמר פרופסור גמזו: "אני יצאתי נגד זה, אני מבקש לא להפוך את מערכת הבריאות לכלי ניגוח פוליטי. אנחנו מערכת טובה, אולי המערכת הציבורית הטובה ביותר שיש למדינת ישראל – ואני לא מוכן שיקחו וידברו על כל מיני מספרים שאני מכיר הרבה יותר טוב ממי שמדבר עליהם. ויותר מכך – אנחנו באמת עושים עבודה מאוד מאוד טובה. רמת בתי החולים היא הגבוהה ביותר. את יודעת מה? אולי זה מצטלם טוב, אבל בעיית מערכת הבריאות שלנו היא לא בתי החולים. זמינות הרופאים בקהילה – שם הבעיה, שם האתגר, שם האתגר בעתיד".

גמזו הוסיף: "משרד הבריאות עושה עבודה טובה מאוד בשנים האחרונות ויש עוד הרבה מה לעשות. אבל, באמת, היה כאן ניסיון, הייתי אומר ציני ופופוליסטי, ואני חושב שצריך לעצור אותו בעודו באיבו, וזה מה שניסיתי לעשות. ויצא שחלק מחבריי קצת קשה להם, אבל לי אין בעיה לעמוד ולהגיד: עזבו את המערכת שלנו, בלי הניגוח".

מנכ"ל איכילוב הדגיש: "יש לנו הרבה מאוד אתגרים, והאתגרים, כמו שאני מכיר אותם, נמצאים על שולחן משרד הבריאות, ויש הרבה מאוד מורכבויות הממתינות לממשלת ישראל וראש הממשלה הבא – אבל אני לא רוצה שיקחו את זה למקום של 'תראו, זו מערכת קורסת'. היא לא מערכת קורסת, היא מהטובות בעולם וברמה טכנולוגית טובה.

"בנוסף צריך תוספת מיטות ותקנים, וכל הדברים האלה קיימים אבל לקחת את זה ולשדר שהמערכת בקריסה – זה לא מקובל עלי. ואני אומר – את כל האנרגיות האלה קחו, שימו אותם כשתהיו ראשי ממשלה ושרים ואז תעזרו למערכת".

לסיום התייחס 'לנגיף הקורונה' ואמר: "אנחנו ערוכים מצוין. קודם כל הנחיות והחלטות משרד הבריאות להקטין את המגע של אנשים מבחוץ באותם אזורים בהחלט יצרו חליפת ביטחון למדינת ישראל. בתי החולים ערוכים ומתורגלים. כל יום מקבלים חשודים ומטפלים בהם נכון. בודקים אותם, ותוך מספר שעות מקבלים תשובה מאוד מהירה ממעבדת הנגיפים המרכזית, ואנחנו ערוכים למקרה הראשון, כמובן בידודים במסגרות של חדרי בידוד תת־לחץ. כל זה בכל בתי החולים. כמובן, אנחנו מרגישים שכל האזרחים באמת נשמעים להנחיות".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן