Yonatan Sindel/Flash90

גזרה חדשה: עיריית תל אביב אוסרת על הצבת דוכני תפילין ליד בתי ספר

בושה: עיריית תל אביב לא תנפיק אישורים להצבת דוכנים בכלל ודוכני תפילה בפרט במרחק של לפחות 100 מטר מבתי ספר, גני ילדים, מרכז קהילתי או מוסד מוכר אחר אשר משרת בעיקר קטינים - דבר שלא היה קודם לכן. ימינה: "ניתוק של מדינת תל אביב מהקונצזוס"

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

סגן ראש העיר תל אביב ראובן לדיאנסקי (יו"ר סיעת "חי – חילונים ירוקים) הוביל לכך שעיריית תל אביב לא תנפיק אישורים להצבת דוכנים בכלל ודוכני תפילה בפרט במרחק של לפחות 100 מטר מבתי ספר, גני ילדים, מרכז קהילתי או מוסד מוכר אחר אשר משרת בעיקר קטינים – דבר שלא היה קודם לכן. כך נקבע במסמך רשמי שהוציאה לאחרונה עיריית תל אביב לנציג שפנה לקבלת אישור שימוש במרחב הציבורי להצבת דוכני תפילה.

הנציג האנטי-דתי טען כי, "אנחנו מקבלים תלונות של תושבים בנוגע לדוכני תפילה שמוצבים בקרבת בתי הספר, ובמקרים מסוימים גם ממש בכניסה לבתי ספר. כהורה, אינני מעוניין שגורמים שונים יפנו לילדיי הקטינים בהצעות שונות ומשונות במרחב הציבורי ובמיוחד כשהם נמצאים בקרבת מוסדות לימוד. עלינו להגן על ילדינו גם בסביבת בתי הספר והגנים שלנו מפני כל סוג של רוכלות או תעמולה ויש למנוע את חשיפת הילדים שלנו בדרכם או בצאתם ממוסדות החינוך. האיסור יחול על כל ארגון או עמותה להציב דוכני הסברה בסמוך למוסדות חינוך."

ממפלגת 'ימינה' נמסר בתגובה כי "בושה שעריית תל אביב מתייחסת לתפילין כאל דבר שצריך להגן על ילדי ישראל מפניו. היחס המבזה אל קודשי ישראל ממשיך את הניתוק של מדינת תל אביב מהקונצזוס הישראלי שמחובר ומכבד את הזהות היהודית שלו. ימינה תמשיך לפעול למען חיזוק הזהות היהודית של ישראל".

יו"ר עוצמה יהודית, עו"ד איתמר בן גביר, אמר כי "כיהודי חוזר בתשובה ההחלטה של עיריית תל אביב למנוע הצבת דוכני תפילין סמוך לבתי ספר בעיר, כואבת לי במיוחד. אין מה לפחד מהפצה של עוד יהדות ברחבי העיר וחולדאי לא צריך לחשוש מעוד יהודי שחזר בתשובה. זכינו להקים כאן מדינה יהודית אחרי אלפי שנות גלות, וארץ ישראל היא לא אירופה. לכן, אין שום בעיה שנערים יניחו בבוקר תפילין מרצונם החופשי ומר חולדאי לא צריך להיאבק בזה".

מועמד מספר 2 ברשימת עוצמה יהודית ותושב תל אביב, יצחק וסרלאוף, אמר כי, "ההחלטה של עיריית תל אביב וראש העיר חולדאי לאסור הצבת דוכני הנחת תפילין בסמוך לבתי הספר, היא שערורייתית. מדובר בצעד נוסף של העירייה במלחמה שלהם במחיקת הציביון היהודי בעיר, תוך קידום האג'נדה של ארגוני השמאל והרפורמים".

"זה התחיל בהרס הציביון היהודי בדרום תל אביב, המשיך להחלטה לאסור על צפירה בכניסת השבת ועל ההפרדה בין גברים לנשים. חולדאי צריך להבין שמדינת ישראל היא קודם כל מדינה יהודית וכך צריך להיות הצביון שלה. כמי שהגיע לגור בדרום תל אביב ולהיות חלק מגרעין תורני במקום, אני מתחייב להמשיך לפעול למען צביונה היהודי של העיר להיאבק בהחלטתו של חולדאי", דברי וסרלאוף.

מארגון בצלמו נמסר בתגובה להחלטת עיריית תל אביב לאסור הצבת דוכני תפילה בסמוך לבתי ספר וגנים: "שוב עירית תל אביב "הליברלית" שרק השבוע הודיעה שתפתח מכון כושר מיוחד לנשים מוסלמיות בהפרדה מתנכלת דווקא ליהודים דתיים. אותה העיריה שמאפשרת דוכני שוברים שתיקה הפוגעים בחיילי צה"ל ומארחת אירועי טרור פתאום נזכרת לדאוג לילדים בבתי ספר. נפעל בצורה משפטית למנוע את הדיקטטורה הזאת."

9 תגובות

המקובל רבי ברוך שפירא זצ"ל שחזה את ההתנתקות כמה שנים לפני כן, חזה שיהיה צונאמי על כל תל אביב שתישטף במים!! הגיע הזמן לעשות תשובה!!

רון החולה הלאומית גדול רשעי ישראל רבם של הערב רב . בלעם הרשע ימח שמו

ערב רב ממש!! מחקים את הגויים ומביישים את היהדות!! אין דבר שמבייש יותר מיהודי שמבייש ומרחיק את יהדותו !!!מגעיל ממש!!!!

תל אביב נהיתה ממש כמו לאס וגאס טמאה חילוני= חולני!
מרוב עוונות ואכילת שרצים ורמשים השתבשה דעתם!!
חולים בנפש ממש! רחמנות כמה מסכנים הם צריכים להיות כדי להרגיש "ליברלי וחופשי"….

כאילו הם שומרים על הילדים שלהם.
פתאום גם הם נהיו "חרדים" לעולם החיצון.
מסכנים ילדיהם עכשיו אנחנו מבינים מה זה תינוק שנשבה.
אבל פלפונים ומחשבים הם כן נותנים לילדיהם השם ירחם.

אמת ונכון

אחרי קריאת החדשה הזות אני חושב שהמדיניות של עירית ת׳׳א בלתי-נסבלה. אם אפילו במדינת ישראל קיימים החוקים שאוסרים הנחת תפילין קרוב לבתי ספרים ובאותו זמן עיריה לא מתנגדת נגד אשוח מקושט בערץ דלנו, אז מה יהיה לאחר מכן?.. אני ממליץ לאדון חולדאי להפסיק לדחוף את האפו לדברים של דעת ולהתחיל לתפל במעליות כראוי.

רחמנה ליצלן

חולדאי כשמו כן הוא חולדה טמאה ומסריחה אוכל בשר כלבים חושב גם כמו כלב.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן