צילום: Yonatan Sindel/Flash90

"קוביד-19": ארגון הבריאות העולמי הכריז על שם החדש לנגיף הקורונה

יו"ר הארגון הודיע על שינוי שם הווירוס הסיני, שגבה את חייהם של יותר מאלף איש, כדי להימנע מסטיגמות ואי-דיוקים. לדבריו, חיסון עשוי להיות זמין בעוד 18 חודשים. עוד הודיע: 400 מדענים מכל העולם יעבדו יחד כדי להתמודד עם נגיף הקורונה
 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • מרגש: מסעו של גר הצדק- מהרי הקווקז להרי ירושלים

  תוכן מקודם

ראש ארגון הבריאות העולמי, טדרוס אדהנום גברהיסוס, הודיע הערב (שלישי) כי נבחר שם לנגיף הקורונה והוא ייקרא מעתה COVID-19. האותיות CO בשם מסמנות "קורונה"; VI מסמנות "וירוס"; D מסמנת "disease" (מחלה); והמספר 19 מסמן את שנת 2019, השנה שממש בסופה זוהה הנגיף לראשונה, בעיר ווהאן. גברהיסוס אמר כי שינוי השם חשוב כדי למנוע יצירת סטיגמה, ושהשמות האחרים של הווירוס אינם מדויקים.

לדבריו, צוות ניהול המשברים של האו"ם מסייע לארגון להתמקד בתגובה למחלה, ואילו ארגונים נוספים יסייעו להתמודדות עם ההשלכות שלה. סך הכל, יעבדו יחד 400 מדענים מובילים מרחבי עולם כדי להתמודד עם המחלה החדשה. "אנחנו צריכים ידע, תובנות וניסיון קולקטיביים כדי לענות על שאלות שאין לנו תשובות להן, ולזהות שאלות שאנחנו אולי לא יודעים אפילו שאנחנו צריכים לשאול, כדי לעצור את ההתפרצות הזאת"

לדברי יו"ר ארגון הבריאות העולמי, חיסון ראשון לקורונה עשוי להיות מוכן תוך שנה וחצי. עד אז ביקש גברהיסוס מהמדינות להיות אגרסיביות ככל האפשר בהתמודדותן עם הנגיף, ואמר כי "עלינו לעשות כל מה שאפשר היום ולהשתמש בנשק הקיים". לדבריו, "אם העולם לא מעוניין להתעורר ולהכריז על הווירוס כאויב הציבור מספר אחת, אני לא סבור כי נוכל ללמוד מכך לקח".

אדהנום גברהיסוס. צילום: ארגון הבריאות העולמי

בתוך כך, עיתון הטיימס היפני פרסם הערב כי בכוונת יפן לאפשר לחלק מהנמצאים בספינת הנופש שהתגלה בה נגיף הקורונה לעזוב את ההסגר בו הם נמצאים. על פי הדיווח, בכוונת יפן לאפשר למבוגרים ולבעלי בעיות בריאותיות קודמות לעזוב את הספינה וזאת מחשש שהם יידבקו בנגיף, עם כי לא ברור מתי. רוב הישראלים הנמצאים בספינה אמורים להיות משוחררים, מכיוון שרובם בשנות ה-60 וה-70 לחייהם.

ארגון הבריאות העולמי מזהיר כי משבר הנגיף קורונה בסין הוא איום חמור על העולם כולו, אף ש-99% מן הנדבקים בנגיף אזרחי סין. מומחה סיני למגיפות מעריך כי מגיפת קורונה בסין תגיע לשיאה החודש ולאחר מכן תיבלם בטרם תדעך. ג'וֹנג נאנשאן, מדען שזכה לפרסום עולמי בזכות תרומתו למיגור מגיפת סארס בתחילת שנות האלפיים, אומר כי בכמה מחוזות בסין כבר ניכר שיפור במצב ומספר הנדבקים החדשים יורד.

כזכור, הלילה חצה מניין המתים מווירוס הקורונה בסין את האלף ועומד כעת על 1,018 בני אדם. עוד ‏7,300 חולים מוגדרים במצב קשה, ובסך הכל יותר מ-42 אלף אנשים נדבקו במחלה. ‏מחוץ לסין אובחנו ‏463 בני אדם כחולים ב-26 מדינות, אך עד כה נרשמו שני מקרי מוות בלבד ו-12 חולים באורח קשה. בתוך כך, לאחרונה התגלו 65 נדבקים חדשים על סיפון האונייה ביפן, ומניין החולים עומד כעת על 135.

בתוך כך, בהלת מפני הנגיף הקטלני והתפשטותו ברחבי העולם נמשכת. משרד הבריאות הישראלי עדכן כי נכון להיום, 140 מטופלים בישראל נבדקו בחשד לתחלואה בווירוס. בכל המקרים, בדיקות המעבדה שללו את החשד להימצאות הנגיף. עם זאת, במשרד הבריאות שבו והדגישו כי "הנחת העבודה היא שנגיף הקורונה יגיע לישראל והמערכת ממשיכה להיערך סביב תרחיש זה".

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. רציתם לשנות את השם של הקורונה- כתר?
  גם קוביד או covid זה גם כן כתר.
  לא תצליחו לשנות.
  זה כבר כתוב בספרי הספרים הנעלמים.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן