Thaer Ganaim/Flash90

אבו מאזן לאולמרט: "אני מוכן להמשיך במשא ומתן בנקודה בה הופסקה איתך"

יו"ר הרשות הפלסטינית נפגש עם ראש הממשלה לשעבר והביעו את התנגדותם לתוכנית השלום: "ידינו מושטות לאנשי השלום כמו אולמרט", אמר אבו מאזן. אולמרט: "חשוב להקשיב לא רק לצד הרע אצל הפלסטינים - אבו מאזן הוא הפרטנר היחיד לשלום"

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן נפגש הערב (שלישי) עם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בניו יורק והצהיר כי, "אני מוכן לחדש את המשא ומתן עם ישראל מאותה נקודה שבה הוא הופסק איתך". עוד ציין אבו מאזן כי הוא שמח להיפגש עם אולמרט, שהוא לדבריו "אדם שמאמין בשלום". השניים ערכו מסיבת עיתונאים משותפת, כשהם יושבים זה לצד זה, אבו מאזן סירב בתום ההצהרה לענות לשאלות.

"אני רוצה תחילה לברך את ידידי אהוד אולמרט שאותו אני מכיר פרק זמן", אמר אבו מאזן בתחילת דבריו. "דיברתי קודם במועצת הביטחון של האו"ם והדגשתי את החשיבות של הגעה לשלום באמצעות משא ומתן. התכנית האמריקנית מתנכרת להחלטות הבינלאומיות. נפגשתי עם אולמרט לפני זמן קצר. המשא ומתן עמו היה מבטיח, למרות שלא הגענו לפתרון היינו קרובים מאוד".

"אני לא אומר שהגענו להסכם כזה, אבל עשינו כברת דרך ארוכה ודיברנו על כל נושאי הליבה", אמר אבו מאזן, "אני לגמרי מוכן לחזור למו"מ מהנקודה בה הפסקנו, על בסיס הצעת הקוורטט ולא על בסיס סיפוח שמוביל לאלימות ולכאוס. המשא ומתן עם אולמרט היה מבטיח והיינו קרובים להגיע לפיתרון. אנחנו מוכנים לחזור למשא ומתן שממנו נשיג שלום צודק ומקיף. אנחנו רוצים מדינה פלסטינית שבירתה מזרח ירושלים, עם מדינה ישראלית שבירתה מערב ירושלים".

"אני מושיט ידיי לישראלים, ולך, מר אולמרט, ולקולגות ולפוליטיקאים, כדי לחזור למו"מ. זה מה שעלינו לעשות, זה מה שעלינו להשיג על בסיס החוק הבינלאומי תחת חסות הקוורטט כדי להגיע למטרה שלנו: שתי מדינות זו לצד זו, חיות בשלום", הוסיף יו"ר הרשות. "אנחנו צריכים להיות אחראיים כדי לתת סיכוי לשלום וביטחון לדורות העתידיים ולכל האנשים באזור – לא בכפייה של צד אחד, אלא בהגעה להסכמה בין שני הצדדים כדי לתת לדורות העתידיים סיכוי לשלום", אמר אבו מאזן.

אולמרט אמר כי, "נשאלתי פעמים רבות למה אני רוצה לפגוש עכשיו את אבו מאזן. התשובה היא שעכשיו יש את התכנית של טראמפ שהוא קורא לה עסקת המאה. התכנית היא כדי להשיג שלום בין ישראל לפלסטינים, אבל צריך לנהל משא ומתן. יש לי דעה שונה לגבי הדרך ההתנהלות של התכנית האמריקנית. אני חושב שתכנית טראמפ נוגדת עיקרון אחד שהוא נקודת ההתחלה של כל דבר – ההתחייבות צריכה להתקבל על ידי שני כל הצדדים".

"לא באנו לפה כדי לבקר את נשיא ארצות הברית או את ראש ממשלת ישראל", הדגיש אולמרט. "הוא איש של שלום, מתנגד לטרור. לכן זהו המסר שאני רוצה להוציא. חשוב להקשיב לא רק לצד הרע אצל הפלסטינים", שיבח ראש הממשלה לשעבר את יו"ר הרשות הפלסטינית שממן מידי חודש במיליונים לטרוריסטים. אולמרט אמר בדבריו כי "אבו מאזן הוא הפרטנר היחיד שמייצג את הפלסטינים ושאיתו נוכל להגיע להסכם".

9 תגובות

כנראה אולמרט חושב שאם ישמאיל עוד אז ימחקו לו רטרואקטיבית את העבירות
ויוכל לרוץ בראשות מרץ
או המשותפת

מר אולמרט
אולי אתה לא יודע אבל היום אין אף אחד שחושב ששלום אפשר לעשות עם אבו מאזן יש חמס ויש גיאד איסלמי וכו וכו אז אל תבלבל לנו את המח כי זמננו יקר
וראוי לממשלת ישראל שתדאג לראש הממשלה שלה לשעבר לתעסוקה הולמת כדי שהשעמום לא ישגע אותו ל"ע

בושה וחרפה!!!
האם לא הגיע הזמן שיסירו ממנו את האבטחה?
למה העם צריך לשלם מאבטחים לכזה בנאדם?
שחיתות לא מתחילה ונגמרת בכסף!!!

לחזור לבית הסוהר ביחד עם עמיתו אבו מאזין

מוזר שברנש שכזה יש לו עדיין אומץ לומר מילה. במקום להסתובב בעיניים מושפלות מבושה. אולמרט לא הוסיף כבוד למדינת ישראל. ולא פלא שהשיח שלו הוא עם אבו מאזן. עוד שלום אחד כזה ואבדנו.
ילך מין אצל מינו…

רק לחשוב שאדם כזה היה בראש המערכת, חשוף לסודות הכי רגישים של מדינת ישראל.
"אם ה' לא ישמור עיר שווא שקד שומר" !!!

כמו שאולמרט רלוונטי כך אבו מאזן

לאיש כאוב.
לא שמת לב.
זה אולמרט לא ביבי..

לשוקי.
הוא למד מביבי.
עבריין נמלט שגורר את ישראל לבחירות אין סופיות.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן