צילום: נועם רבקין פנטון / Flash90

בפני 3 שופטים: נקבע ההרכב שידון בתיקי נתניהו בביהמ"ש המחוזי בירושלים

פחות מחודש לבחירות: בית המשפט המחוזי בירושלים קבע הבוקר את הרכב השופטים שידון במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בראש ההרכב תעמוד השופטת רבקה פרידמן-פלדמן, והשופטים משה בר-עם ועודד שחם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

בית המשפט המחוזי בירושלים פרסם הבוקר (רביעי) את הרכב השופטים במשפטו של ראש הממשלה נתניהו בתיקים 1000, 2000 ו-4000 : רבקה פרידמן-פלדמן, משה בר-עם ועודד שחם. השופטת פרידמן-פלדמן דנה בשעתו גם במשפט של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

לפי "חוק יסוד: הממשלה", כתב אישום נגד ראש ממשלה מכהן מוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים והתיק יישמע בפני הרכב של שלושה שופטים. הסמכות לקביעת ההרכב היא של נשיא בית המשפט, אהרן פרקש.

השופטת פרידמן-פלדמן דנה בתיק אולמרט-טלנסקי ובמשפטו של השר לשעבר איציק מרדכי והייתה בין השופטים שהחליטו להפוך את הזיכוי של אולמרט להרשעה ב"תיק טלנסקי" בשנת 2015: ראש הממשלה לשעבר הורשע אז בקבלת דבר במרמה ובהפרת אמונים.

במשפט של אולמרט בפרשת טלנסקי ("מעטפות הכסף"), ההרכב – ובו השופטת פרידמן-פלדמן – שלח את אולמרט ל-8 חודשי מאסר. לבסוף ריצה אולמרט 16 חודשי מאסר בגין הרשעותיו בשלוש פרשות. ‎השופטת סברה אז שגם ללא הקלטות שולה זקן היה אפשר להרשיע את אולמרט בפרשה.

השופט עודד שחם היה בדעת המיעוט בבית משפט השלום וסבר כי יש להרשיע את צחי הנגבי בפרשת המינויים הפוליטיים במשרד לאיכות הסביבה בעבירות של הפרת אמונים ושוחד בחירות. הוא נותר בדעת מיעוט ורוב האישומים נגד הנגבי אז בוטלו בנימוק של הגנה מן הצדק.‎

השופטים עודד שחם ומשה בר-עם מונו באותה ישיבה של הוועדה למינוי שופטים לבית המשפט המחוזי בשנת 2012. בוועדה חבר השר גלעד ארדן, שהוא גם עד תביעה בתיק 4000. ‎

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע לפני כמה שבועות כי הוא מושך את הבקשה שהגיש לכנסת לחסינות מפני העמדה לדין: "מאחר שלא ניתן לי הליך הוגן, מאחר שכל כללי עבודת הכנסת נרמסו ברגל גסה, ומאחר שתוצאות ההליך הוכתבו מראש ללא דיון ענייני כמתחייב – החלטתי לא לתת למשחק המלוכלך הזה להימשך", כתב נתניהו בפייסבוק.

"בעקבות הודעת ראש הממשלה כי הוא מושך את בקשתו לקבל חסינות מהכנסת, אנו מעדכנים כי כתב האישום הוגש לפני זמן קצר למזכירות בית המשפט המחוזי בירושלים, כמתחייב בחוק", לשון הודעת היועמ"ש. בנוסף, במשרד המשפטים פרסמו את כתב האישום אותו הגישו לפני זמן קצר לבית המשפט.

מטעם היועץ המשפטי לממשלה נמסר מוקדם יותר כי, "כידוע, ביום 21.11.19 החליט היועץ המשפטי לממשלה על הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה ואחרים בפרשות המכונות "1000", "2000" ו-"4000". בהתאם להוראות חוק חסינות חברי הכנסת, זכויותיהם וחובותיהם, כתב האישום לא הוגש לבית המשפט, על מנת לאפשר דיון בבקשת ראש הממשלה מהכנסת לקבלת חסינות".

5 תגובות

שאו שערי מעשיהו ראשיכם.
ויבא מלך העבריינים – ביבי הביב השפל והבזוי.

לא יפה שכתבתם – פחות מחודש לבחירות.
זה הרי אחרי בכלל חצי שנה לאחר הבחירות…
(וגם כ-5 חודשים לפני הבחירות – הרביעיות, וכן כ-10 חודשים לפני הבחירות – החמישיות.)

אתר שמכבד את עצמו ואת קוראיו לא ייתן בטוי ללשון הרע ולשפה בוטה.
מה עוד תפרסמו..

הכופר לכלא
עונש על חילולי השבת ברעבת ישראל ובגוש דן,
עונש על כל מצעדי התועבה שבתקופתו הפכו מאחד בתל אביב וירושלים לכל הארץ,
עונש על קצבאות הילדים שקיצץ באכזריות
עונש על קיצוץ לאברכים בממשלת ביבי בנט לפיד,
עונש על הכל הכפירה שהחדיר בישראל ,
עונש לכוחי ועוצם ידי שהחדיר לציבור החרדי,
עונש על ההתנקות וזריקת הפליטים מגוש קטיף לרחובות,
והרשימה עוד ארוכה.

אוי אוי לכופרים שלא מבינים שאנחנו בובות על חוטים ועוברים על התורה שאסור לקלל מלאכים ובנוסף לא מאמינים שלב מלאכים ושריםם ביד ה' ומכשילים ומקררים את בני ישראל מלעשות כדברי הרבנים ממש כמו עמלק.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן