צילום: פלאש 90

גנץ על פגישת אולמרט-אבו מאזן: "אין מה לחזור לתוכניות לא רלוונטיות"

יו"ר כחול לבן מסרב לתקוף את ראש הממשלה לשעבר על פגישתו עם יו"ר הרשות הפלסטינית: "אולמרט היה ראש ממשלה בעבר ואני לא קובע לו מה לעשות מחר בבוקר". התחמק משאלה על תמיכה מבחוץ של ברשימה המשותפת: "אין לנו צורך בתמיכה מבחוץ"

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ התייחס היום (רביעי) לפגישה אתמול בין ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ואמר כי, "תוכנית טראמפ היא הנקודה שממנה נכון להמשיך קדימה. הפלסטינים יצטרכו לקבל החלטה היסטורית שהם מצטרפים למיזם שלום על בסיס זה, כך ראוי שיקרה. אני מקווה שאבו מאזן אמר לאולמרט שאין מה לחזור אחורה לתוכניות בלתי רלוונטיות. אולמרט היה ראש ממשלה בעבר ואני לא קובע לו מה לעשות מחר בבוקר".

גנץ התייחס לאפשרות של תמיכה מבחוץ בממשלתו של הרשימה המשותפת, "אין לנו צורך בתמיכה מבחוץ, יש אוכלוסייה ערבית שצריך לטפל בה בתשתיות, בחינוך ובהשתלבות בחברה הישראלית. אנחנו בעד שותפות אזרחית אבל לא נשב עם הרשימה המשותפת". יו"ר כחול לבן שב על טענתו כי, "נתניהו יצטרך להיות בבית משפט שלוש פעמים בשבוע הוא לא יכול להיות יותר ראש ממשלה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לדברי גנץ ואמר כי, "כיווו שגנץ לא יכול להקים ממשלה בלי תמיכה של אחמד טיבי בכנסת, אין פלא שהוא מסרב לגנות את יועצו הקרוב אהוד אולמרט שמתייצב יחד עם אבו מאזן ואחמד טיבי נגד תכנית המאה. גנץ, הגיע הזמן שתשים את ישראל לפני הכל ותגנה את דבריו של חברך אהוד אולמרט".

חבר הנהגת כחול לבן ח"כ בוגי יעלון אמר הבוקר על פגישתם של אולמרט ואבו מאזן בניו יורק: "זו חרפה. הייתי מגדיר אותה כפגישה שיש בה קלון. וחבל שהתקיימה". לדבריו, "מה עשה אהוד אולמרט? אני מכיר את המפגשים האלה של ישראלים ופלסטינים, שבהם הפלסטינים מאשימים את הישראלים, הישראלים מאשימים את עצמם – זה מה שהוא עשה, משחר הציונות לא קם מנהיג אצלם שהיה מוכן לחלק איתנו את הארץ. הרי ערפאת סירב לקמפ דייוויד, להצעת קלינטון, ואבו מאזן סירב להצעת אולמרט, אז מה אתה עכשיו הולך לסנגר עליו?".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אמש למסיבת העיתונאים המשותפת ואמר כי, "זו נקודת שפל, בושה וחרפה". בראיון ל'ערוץ 20' הוסיף כי, "אחרי שלוש שנים שפעלתי אצל טראמפ כדי להביא לתוכנית המאה שהיא מכירה בריבונות ישראל בכל היישובים, הולך ראש ממשלה לשעבר לאבו מאזן כדי להילחם בתוכנית. זה דבר בלתי נתפס"

‫בציוץ בטוויטר הוסיף נתניהו כי, "לגנץ אין ממשלה בלי אחמד טיבי, ואחמד טיבי יעשה כל מה שיגיד לו אבו מאזן שנפגש עכשיו עם יועצו וחברו הקרוב של גנץ – אהוד אולמרט. זוהי נקודת שפל בהיסטוריה של מדינת ישראל. גנץ נכנע לכל תכתיב של הרשימה המשותפת – הוא לא יכול להיות ראש ממשלת ישראל"‬.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן