צילום: פלאש 90

שר החוץ על הרשימה של האו"ם: "כניעה מבישה – תהיינה השלכות"

בישראל מגיבים לרשימה האנטישמית של האו"ם: "הנציבה הפכה עצמה לכלי שרת ושותפה של תנועת החרם, מאז הקמתה הגינה על כמה מהמשטרים האפלים ביותר בעולם". גנץ: "יום שחור לזכויות האדם - נציבות זכויות האדם של האו"ם איבדה קשר למציאות"

שר החוץ ישראל כ"ץ הגיב לפרסום "הרשימה השחורה" על ידי נציבות זכויות האדם של האו"ם הכוללת בתי העסק הפועלים ביהודה ושומרון, מזרח ירושלים ורמת הגולן: "הודעת נציבת האו"ם לז"א על פרסום ״רשימה שחורה" של חברות עסקיות היא כניעה מבישה ללחצי מדינות וארגונים המעוניינים לפגוע בישראל וזאת על אף שרוב מדינות העולם סירבו להצטרף למסע הלחצים הפוליטי הזה", אמר כץ.

"ההחלטה של הנציבה להמשיך בקו האנטי-ישראלי של המועצה לזכויות אדם, היא כתם על משרד נציבות האו"ם לזכויות אדם. כדברי הנציבה הפכה עצמה לכלי שרת ושותפה של תנועת החרם על אף שכדברי הודעתה אין משמעות משפטית לרשימה. המועצה לזכויות אדם היא גוף שמורכב מרוב של מדינות שבינן לבין זכויות אדם אין כל קשר, ומאז הקמתה המועצה לא עשתה שום צעד בכדי לשמור על זכויות אדם, אלא רק הגינה על כמה מהמשטרים האפלים ביותר בעולם".

לדברי שר החוץ, להחלטה תהיינה השלכות על יחסי ישראל עם נציבות זכויות האדם של האו"ם: "הנציבה כשלה לשמור על כבוד האו"ם, ולהציל את מה שנשאר מכבוד המועצה והנציבות. להחלטה זו תהיינה השלכות על יחסינו עם המועצה הנציבות. מדינת ישראל לא תשלים עם המדיניות המפלה והאנטי ישראלית ואנו נפעל בכל הדרכים כדי למנוע יישום החלטות מסוג זה".

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ אמר בתגובה להחלטת האו"ם: "יום שחור לזכויות האדם – נציבות זכויות האדם של האו"ם איבדה קשר למציאות".

השר לנושאים אסטרטגיים: "עוד החלטה בזויה של מועצת "זכויות האדם", המוכיחה את האנטישמיות באו״ם. המועצה מוכיחה שוב שמדובר בגוף רקוב המקבל החלטות שבינן לזכויות אדם אין כל קשר. פרסום הרשימה יפגע בעיקר בפרנסתם של הפלשתינים העובדים במפעלים ביהודה ושומרון ונעשה הכל כדי לקעקע את תוצאות ההחלטה ההזויה על הפרסום".

שר הכלכלה והתעשייה וחבר הקבינט אלי כהן אמר בתגובה לפרסום של נציבות זכויות האדם באו"ם על חברת מקורות: "המהלך של האו"ם רחוק מלעודד דו קיום בין הצדדים ורק יחמיר את מצבה של האוכלוסייה הפלסטינית. זהו צעד מביש של אנטישמיות מודרנית שמוכיח שוב שנציבות זכויות האדם באו"ם הוא ארגון פוליטי ולא ארגון של זכויות אדם".

"מי שמדבר על הפרת זכויות אדם באזורי התעשייה ביו"ש הוא מגוחך, כל העובדים באזור התעשייה בין אם הם יהודים ובין אם הם פלסטיניים זוכים לכל הזכויות המלאות לפי חוקי העבודה בישראל. צריך להבין שניסיונות החרם יותירו אלפי פלשתינאים מובטלים, תעסוקת ורווחת העם הפלסטיני כרוכה בתעשייה הישראלית. אנו פועלים אל מול הגורמים הבינלאומיים הרלוונטיים לעקר את הפרסום שהרי מלכתחילה אין להם שום סמכות ממשית", דברי כהן.

השר יריב לוין בתגובה להחלטת האו"ם על סימון עסקים ביו"ש: "האנטישמיות החדשה. חשבנו שחלפו הימים בהם סימנו עסקים של יהודים, אך מסתבר שהרעיון חי ובועט. המהלך של האו״ם הוא כל כולו בושה וחרפה, מתן לגיטימציה להחרמת יהודים בארץ מולדתם ופגיעה בשיתוף הפעולה הכלכלי בין יהודים לערבים. ננצח את האנטישמיות, נחזק את ההתיישבות".

שרת המשפטים לשעבר, ח"כ איילת שקד: "נציבות זכויות האדם של האו"ם צירפה אותנו לרשימות השחורות של אזורי סכסוך דומים כמו הרשימה שיש לסוריה, לחצי האי קרים, לטיבט, לקפריסין ולמערב הסהרה. רגע… בעצם לא. רשימה שחורה כזו יש רק נגד ישראל. האו"ם מסרב להבין שהפתרון לסכסוך יגיע ממיגור הטרור, מהפסקת ההסתה הפלסטינית ובהכרה בריבונות הישראלית על שטחי בקעת הירדן ויו"ש – ולא מאפליה נגד ההתיישבות היהודית. אנחנו צריכים לעזור לאו"ם להבין: צו השעה – החלת הריבונות".

ח"כ צבי האזור מ'כחול לבן': "פרסום ׳הרשימה השחורה׳ של העסקים הפועלים בגולן,ירושלים שומרון ויהודה הוא עוד תוצר של צעדים חד צדדיים של הרשות הפלסטינית כנגד ישראל. זאת בהמשך להפניה לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג בתביעה לפתוח בחקירה על פשעי מלחמה בעזה ואיו״ש. עושה רושם שנתניהו מתייעץ עם אולמרט ושוב … מבליג".


צפו: יוסי דגן מגיב להחלטת האו"ם

ימינה בתגובה להחלטת האו"ם: "רשימות שחורות וספרים לבנים לא ינתקו את עם ישראל מארצו. "הרשימה השחורה" שפרסם האו"ם מראה את חשיבות החלת הריבונות. שטחי יהודה ושומרון הם נחלת אבותינו ואינם שטח כבוש. הארגון הצבוע בעל הסטנדרטים המיוחדים לישראל לא ירתיע אותנו ממימוש זכותנו על כל מרחבי ארץ ישראל. ימינה היא המפלגה היחידה שתדאג להביא להחלת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון ותתנגד למדינה ערבית בלב הארץ".

ממועצת יש"ע נמסר כי, "האו"ם שוב הוכיח כי הוא גוף מוטה, לא נייטרלי ופועל נגד מדינת ישראל. אנו מגנים בכל תוקף את פרסום הרשימה אשר יש בה סממנים אנטישמיים מובהקים. אנו קוראים לכולם – תמכו בתוצרת ישראלית, תמכו בתוצרת יהודה, שומרון ובקעת הירדן. מבחינת מדינת ישראל אלו עסקים שפועלים לחזק את הכלכלה באזור ותורמים לשלום יותר מכל מה שעשה האו"ם בכל שנות פעילותו. אזרחי ישראל – חזקו את 'הרשימה הלבנה' הזאת, ואת החברות שפועלות בחבל הארץ הפורה הזה עם מוצרי איכות. רכשו תוצרת עם ערכים של שלום ופיתוח כלכלי".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון: "התשובה של מדינת ישראל להחלטה האנטישמית הזו צריכה להיות החלת ריבונות. אם מדינת ישראל הייתה מדברת בקול ברור ואומרת שכל האיזורים הללו שייכים לה, אם ממשלת ישראל הייתה מחילה ריבונות השבוע כפי שהובטח בוושינגטון – זה לא היה קורה. מדינות העולם לא היו מעזות לקרוא תיגר על ריבונותה של מדינת ישראל".

"למען הסר ספק, אנחנו לא חוששים, עברנו אינסוף איומים וחרמות במסגרת הפעולות האנטשימיות שמקדמים האיחוד האירופי והאו"ם בשנים האחרונות עם ארגוני שמאל קיצוני מהארץ ומחוץ לארץ, רשימות ההמתנה לאיזורי התעשייה שלנו ארוכות – מעל 60 מפעלים ממתינים להכנס לאיזור תעשייה ברקן – והתעשייה כאן פורחת הבעיה היא של מדינת ישראל, יש כאן נסיון לפגוע במדינת ישראל, ולהפוך אותה למצורעת בדעת הקהל, לפגוע בכבודה בחוזקה ובריבונותה ולכן מדינת ישראל צריכה להתייחס לזה כמו למלחמה. מדינת ישראל צריכה לעמוד על שלה, ולהלחם בהחלטה הזו מהפן המדיני. בשל הנסיון לפגוע בתושביה ובתעשייה שלה", דברי דגן.

שי אלון, ראש מועצת בית אל וחבר הנהלת מועצת יש"ע: "האו"ם פרסם היום את הסלקציה היהודית שלו, בדיוק כמו במלחמת העולם השנייה. זו בושה וחרפה, אות קלון לארגון שכל כולו פרו פלסטיני שמצד אחד עוצם עין ולא נוקף אצבע בכל הנוגע לרצח העם בסוריה ולרצח נשים בסעודיה ומצד שני, פוגע במרקם החיים העדין כאן בישראל. הראשונים להיפגע מהסלקציה הזו הם הפלסטינים המתפרנסים מעסקים יהודיים כאן ביהודה ושומרון, אם הכלכלה ביו"ש תיפול, מאות אלפי פלסטינים יחזרו הבייתה ללא פרנסה".

ראש המועצה האיזורית גוש עציון שלמה נאמן: "לא יעלה על הדעת שבזמן שדנים בעסקת המאה להחלת ריבונות ביהודה ושומרון, האו"ם נוקט צעדים חסרי תקדים נגד ליבה של יהודה ושומרון, בניסיון לעצור את הפריחה והשגשוג, ולפגוע בעסקים שפועלים בתוכנו. בזמן שמדינת ישראל נדרשת לוותר ללא הרף, הצד הערבי עוסק רק בטרור הרצחני וכעת גם מקבל פרס מהאומות המאוחדות. אכן או"מ – שמום".

3 תגובות

כל העסקים שברשימה צריכים לפטר באופן מיידי את כל הפלסטינים שאינם אזרחי מדינת ישראל, במיידי.
זה התגובה הכי טובה לרשימה השחורה, ואז האום-שמום יבין שהוא פוגע בעיקר בפלסטינים

עוד הצלחה מטרופת והוכחה לכישורים המדהים של ביבי להסכסך אם העולם המתורבת ולהתקרב רק לקניבלים וערסים…

לשמאלנים שפו לנו יש דעת תורה ועושים מה שהרבנים אומרים לא כמו חסרי האמונה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *