ראש הממשלה בראיון ל'גלי צה"ל': "או שהרקטות והבלונים יפסקו כליל - או שיהיה מהלך צבאי שונה". על הריבונות: "בעיה של תקשורת בממשל טראמפ". על החלטת האו"ם: "ניאבק בזה בכל כוחנו". מכחיש את הדיווחים: "לא הצעתי כלום לבן גביר"

אחרי הראיון בערוץ 20, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ממשיך בססב הראיונות והתראיין הערב ל'גלי צה"ל' שם התייחס בין היתר לחשיפת שמות השופטים שינהלו את המשפט בעניינו כי הוא אינו מכיר אותם אבל "מכבד את בית המשפט ובטוח שלא ישאר זכר לטענות השווא". עוד הוסיף ראש הממשלה כי, "אני סומך עליהם ובטוח שלא ישאר זכר לטענות האלו, אדם רשאי לטעון את טענתו, ואני יודע שבסוף לא יישאר מזה זכר, הכל ייעלם כל האמת תצא וזה מספיק".

בנוסף, התייחס נתניהו להודעת האו"ם, שמסר כי פרסם רשימה שחורה של 112 עסקים ישראליים הפועלים בשטחי יהודה ושומרון, ואמר כי "בשעה שעשו זאת, היינו יכולים להיות מחוץ למקום הזה. אנחנו ניאבק בזה בכל כוחנו אבל עצם העובדה שארה"ב הולכת יחד איתי אנחנו נביא את ההכרה בריבונות שלנו ביישובים הללו וזה יבטל הכל כי ארה"ב חשובה יותר מהאו"ם".

לאור המצב הביטחוני הרעוע ביישובי הדרום, נשאל ראש הממשלה לגבי החזית מול ארגוני הטרור ברצועת עזה, ואמר כי "אנחנו מכינים דברים, אני לא חושף תוכניות מבצעיות. או שהרקטות יפסקו או שיהיה מהלך צבאי שונה. אין פתרון קסם לבעיה, כי גם אחרי הכרעה צבאית יהיו שם שני מליון בני אדם. יש אפשרות לפעול פעולה חזקה מאוד מפתיעה ואני לא אפרט עליה".

נתניהו נשאל האם חיסול יחיא סינוואר בא בחשבון והשיב כי, "אני לא מפרט תוכניות מבצעיות. נעשה מה שצריך כדי להכריע את החמאס והג'יהאד". ראש הממשלה ביטל את אחריותו של שר הביטחון נפתלי בנט למצב הביטחוני והכחיש את הדיווח כי הורה לשרי הליכוד לתקוף אותו: "בסוף ההחלטות על הביטחון קשורות לרה"מ".

נתניהו התייחס בראיון לדיווח כי הציע "דיל" לבן גביר ואמר כי, "לא הצעתי כלום לבן גביר. אני קורא לו לפרוש ושאף אחד לא יבזבז עליו קולות. הוא לא עובר אחוז חסימה. עם הקולות האלה אנחנו מנצחים את הבחירות ומקימים ממשלת ימין". נתניהו הוסיף: "הליכוד בראשותי הביא למהפך אדיר. כל ימני שילך לבן גביר יבזבז שוב שני מנדטים כמו בפעם שעברה".


צפו: בן גביר מגיב לנתניהו

נתניהו שב והבהיר את צעדי תוכנית המאה: "סיכמתי עם טראמפ שאת הדברים שאנחנו מקבלים נקבל בלי קשר למימוש ההסכם עם אבו מאזן. אני בכל מקרה אחיל ריבונות ביו"ש ובבקעת הירדן". לדבריו, "אי ההבנה אולי נמצאת לא בצד שלנו, אלא בבעיה מסוימת של קומוניקציה שם, אבל אני מאמין לנשיא טראמפ".

 

נתניהו הדף את הביקורת שנשמעה בעקבות המחיר שישראל נאלצה לשם בתמורה לשחרורה של נעמה יששכר: "לא היה שום מחיר להחזרתה". עוד אמר כי "המקרה של נעמה התחיל להתגלגל ככדור שלג שהיה יכול להעיב על הישג אדיר עם רוסיה. כן הם עצרו אותה, לא כל מה שהם עושים מקובל עלינו. התפתחות השיח הציבורי יכול היה להתפתח ולהעיב על היחסים האסטרטגיים".

מ'כחול לבן' נמסר בתגובה לראיון: "שוב הנאשם נתניהו מתבלבל עם השקרים של עצמו. זה באמת לא אפשרי להתכונן כמו שצריך לריאיון תקשורתי ובמקביל להתכונן לעימות מול 333 העדים במשפט שיחל בחודש אפריל".

עו"ד בן גביר אמר בתגובה לראיון כי, "נתניהו מכיר היטב את הגורם הבכיר שדיבר איתי ויודע מצוין מה הוא הציע לי". בן גביר אמר עוד: "לצערי במקום לאמץ את ההצעה שהליכוד יעזור לעוצמה יהודית ולימין כולו ויקים גוש ימין של 61 הוא חוזר על הטעות פעמיים, ובמקום ללמוד מהפעם הקודמת בה הצהרנו ואמרנו שאם אין עוצמה יהודית אין ממשלה ימנית הוא עושה נזק לעצמו ולגוש הימין כולו".

 

נתניהו בראיון: "אנחנו מכינים לחמאס את הפתעת חייו" • צפו