צילום: Moshe Shai/Flash90

בעקבות הנגיף: 'אל על' מודיעה כי השבתת טיסותיה לסין תימשך חודש נוסף

עקב המשך התפשטות נגיף ה'קורונה' בסין חברת התעופה "אל על" הודיעה כי הפסקת קו הטיסות לסין תימשך עד ל־24 באפריל. מנכ"ל החברה אמר כי "אנו מקווים כי האופטימיות הזהירה המשתקפת בשעות האחרונות בתקשורת העולמית, אכן תקבל תוקף ממשי בימים הקרובים"
 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

חברת התעופה "אל על" הודיעה היום (רביעי) כי עקב המשך התפשטות נגיף ה'קורונה' בסין היא עורכת התאמות של טיסותיה הסדירות ליעדי המזרח הרחוק. ע"פ הודעת החברה, הפסקת קו הטיסות לסין תימשך עד ל־24 באפריל. כמו כן, הטיסות להונג קונג תיפסקנה עד לתאריך 20 במארס, והטיסות לבנגקוק בירת תאילנד יצומצמו בחצי: משתיים ביום – לאחת ביום בלבד.

מנכ"ל אל על גונן אוסישקין, מסר בעקבות ההחלטה כי "אנו מקווים כי האופטימיות הזהירה המשתקפת בשעות האחרונות בתקשורת העולמית, אכן תקבל תוקף ממשי בימים הקרובים. יחד עם זאת, החברה מבצעת התאמות מסחריות בקשר ללוח הטיסות". מנכ"ל אל על הוסיף כי המטוסים שיהפכו זמינים עקב ביטולי הטיסות "יופנו לתגבור לוח הטיסות לצפון אמריקה ואירופה, בדגש על תקופת חג הפסח".

עוד נמסר מהחברה כי היא "תסייע ללקוחותיה המחזיקים בכרטיסים לטיסות שהשתנו או בוטלו, במציאת חלופות. ככל שניתן יהיה, תקדים אל על את חידוש הטיסות בנתיבים לבייג'ינג והונג קונג מוקדם מהתאריכים שנמסרו".

כזכור, ארגון הבריאות העולמי הזהיר כי משבר הנגיף קורונה בסין הוא איום חמור על העולם כולו, אף ש-99% מן הנדבקים בנגיף אזרחי סין. מומחה סיני למגיפות מעריך כי מגיפת קורונה בסין תגיע לשיאה החודש ולאחר מכן תיבלם בטרם תדעך. ג'וֹנג נאנשאן, מדען שזכה לפרסום עולמי בזכות תרומתו למיגור מגיפת סארס בתחילת שנות האלפיים, אומר כי בכמה מחוזות בסין כבר ניכר שיפור במצב ומספר הנדבקים החדשים יורד.

בתוך כך, חצה מניין המתים מווירוס הקורונה בסין את האלף ועמד על 1,018 בני אדם. עוד ‏7,300 חולים מוגדרים במצב קשה, ובסך הכל יותר מ-42 אלף אנשים נדבקו במחלה. ‏מחוץ לסין אובחנו ‏463 בני אדם כחולים ב-26 מדינות, אך עד כה נרשמו שני מקרי מוות בלבד ו-12 חולים באורח קשה. בתוך כך, לאחרונה התגלו 65 נדבקים חדשים על סיפון האונייה ביפן, ומניין החולים עומד כעת על 135.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן