שר במשרד החוץ הסעודי הביע בתוכנית טראמפ: "על הפלסטינים להחליט בעצמם ועלינו לתמוך בהם. אני חושב שאחרי הבחירות האמריקניות הדברים יתבהרו אך אנחנו דוחפים את תהליך השלום קדימה". לדבריו, "עלינו להשתמש בדת כדי לחבר את העולם"

שר במשרד החוץ הסעודי עאדל אל-ג'ובייר הביע היום (חמישי) תמיכה השלום שפרסם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ואמר כי "בתוכנית השלום של טראמפ יש חלקים חיוביים שיכולים לשמש בסיס למשא ומתן בין הצדדים". לדבריו, "על הפלסטינים להחליט בעצמם ועלינו לתמוך בהם. אני חושב שאחרי הבחירות האמריקניות הדברים יתבהרו אך אנחנו דוחפים את תהליך השלום קדימה".

אל-ג'ובייר, הממונה על היחסים הבינלאומיים והנו בדרג שלו המשנה לשר החוץ פייסל בין פרחאן אל-סעוד, הוביף כי "אנחנו מאמינים בערכים המשותפים הקוראים לשלום ולאהבה באסלאם, בבודהיזם, בנצרות וביהדות". לדבריו, "עלינו להשתמש בדת כדי לחבר את העולם". אחרי פרסום הנספח הכלכלי של התוכנית אמר כי "אני חושב שכל דבר שמשפר את מצבו של העם הפלשתיני הוא דבר שיש לברך עליו".

שר החוץ וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, ישראל כ"ץ, אמר הבוקר כי "אני חושב שאחד הבונוסים הגדולים של תוכנית טראמפ, מלבד הריבונות, הוא שדרוג היחסים עם המדינות הערביות". לדבריו, "גם אם אי אפשר לחתום על הסכם שלום מלא, אפשר לחתום על הסכמי אי-לוחמה שהם גם בתחום הזה של מניעת אלימות וטרור, וגם הסכם שפותח פתח לשיתוף פעולה אזרחי".

הרב מארק שנייר, שמייעץ למלך בחריין חמד בן עיסא אאל ח'ליפה, אמר אתמול כי ראש הממשלה בנימין נתניהו צריך להיזהר מ"להשיג ניצחון לטווח קצר לצרכים פוליטיים", בהתייחס לסיפוח בקעת הירדן. בראיון ל'כאן חדשות' כי לא הופתע מהתגובות לתוכנית השלום במדינות המפרץ, אבל טען כי זו טעות לבוא ולהגיד שלמדינות המפרץ אין עניין בפלסטינים: "הקו האדום בעבורם מבחינת יישום התוכנית הוא עניין הכבוד הפלסטיני, שתהיה להם מדינה".