יונתן סינדל / Flash90

גרינבלט: "לא משתמש במילה התנחלויות – יש לזה קונוטציה שלילית"

ג'ייסון גרינבלט התייחס היום 'לתוכנית השלום ואמר כי הוא "לא משתמש במילה התנחלויות, כי יש לזה קונוטציה שלילית ואני חושב שצריך להפסיק להשתמש בה". והוסיף: "אם הם יפעלו למען שלום יש להם אדמה פנויה למדינה פלסטינית"

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • בנם של קדושים: נכד לרבי אלימלך מליז'ענסק מבקש עזרה

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • סיטואציה מביישת: עזרו לבת ישראל עזובה

  תוכן מקודם

Cגרינבלט יועצו לשעבר של הנשיא טראמפ למזרח התיכון התייחס היום (חמישי) בראיון 'לחדשות 13' ל'עסקת המאה ואמר: "זו לא הפעם הראשונה שהוצגה תוכנית והרשות הפלסטינית מסרבת לשתף פעולה. מה שעשינו היה לפתח תוכנית פוליטית מקיפה מאוד בת כ-80 עמודים, בשילוב עם תוכנית כלכלית מקיפה מאוד, שמראות לפלסטינים מצב מציאותי שלא מסכן את ישראל, ובו הפלסטינים יכולים לשגשג ולהתפתח, כפי שהישראלים שגשגו והתפתחו במהלך העשורים".

גרינבלט הדגיש: "אנחנו מבינים שהתוכנית נכתבה בצורה שונה מהדברים שהם דרשו ושאפו להשיג, אבל זו עדיין תוכנית מדהימה עבור העם הפלסטיני. אנחנו מקווים שההנהגה הפלסטינית תקרא היטב את התוכנית ותבין שהם יכולים להמשיך לנסות ולקוות שבאורח פלא יופיע לפניהם משהו שדומה לדברים שהם דרשו, או שהם יכולים להכיר בעובדה שזו הזדמנות מדהימה להתקדם עבור העם שלהם בדרך מציאותית ולנהוג כמנהיגים".

בנושא סיפוח השטחים על ידי ישראל אמר כי כולם פועלים ליישם את הסוגייה המורכבת באופן הולם: "הדבר החשוב ביותר הוא שהשארנו שטח אדמה עבור הפלסטינים לתקופה של ארבע שנים כדי שאם הם יתייחסו ברצינות לאחריות, יעבדו למען השגת שלום ובסופו של דבר ישיגו שלום, תהיה אדמה זמינה למדינה פלסטינית".

בנוסף התייחס לחשיבות במו"מ בין הצדדים לטובת השגת שלום ואמר: "אם הפלסטינים יגיעו לשולחן המשא ומתן, יתנהל משא ומתן בין שני הצדדים. האנשים היחידים שיכולים להביא להסכם שלום הם הישראלים והפלסטינים ובעבודה משותפת. אנחנו, ארה"ב, לא יכולה ליצור הסכם שלום. אין לנו כל כוונה לכפות אותו. שני הצדדים מוכרחים להיפגש ואם הם יסכימו לבצע שינויים בהסכם השלום, אם הם ישתמשו בחזון השלום שלנו כבסיס, זה יהיה תלוי בהם, אם ירצו לשנות אותו. אבל שני הצדדים באמת מוכרחים לשבת יחד כדי לפתור את העניין".

"הפלסטינים ממשיכים לסבול בעצמם מסיבות שונות, לרבות ההנהגה שלהם, במיוחד ההנהגה בעזה, ארגון הטרור שנתמך על ידי איראן, חמאס, והג'יהאד האסלאמי. האם נוכל לעבוד לקראת תקווה ועתיד טוב יותר עבור כולם או לא? הייתי מתמקד פחות בספקנות, למרות שהיא מוצדקת, ויותר בתקווה, אבל זו צריכה להיות תקווה שמבוססת על המציאות עבור כולם".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן