צילום: Yonatan Sindel/Flash90

סקר: הגושים ללא שינוי 56 מנדטים לימין-חרדים ו-57 למרכז שמאל-ערבים

מנתוני הסקר עולה כי מפלגת 'כחול לבן' של בני גנץ, עדיין מובילה על הליכוד בשני מנדטים - וזוכה ל-35 מנדטים. הליכוד בראשות נתניהו זוכה לעומת זו ב-33 מנדטים. ליברמן נותר לשון מאזניים עם שבעה מנדטים, המפלגות החרדיות שומרים על כוחן
 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

פחות משלושה שבועות ליום הבוחר. הערב מתפרסם סקר שערך מכון מדגם בראשות מנו גבע עבור 'חדשות 12' בשיתוף iPanel. מנתוני הסקר עולה כי מפלגת 'כחול לבן' של בני גנץ, עדיין מובילה על הליכוד בשני מנדטים – וזוכה ל-35 מנדטים ובכך היא בעצם המפלגה הגדולה בכנסת. הליכוד בראשות נתניהו זוכה לעומת זו ב-33 מנדטים והרשימה המשותפת של הערבים שומרת על כוחה ונותרת המפלגה השלישית בגודלה בישראל עם 13 מנדטים.

עוד עולה מנתוני הסקר כי האיחוד בין העבודה, גשר ומרצ מניב 9 מנדטים, תנועת ש"ס של אריה דרעי ויהדות התורה שומרות על כוחן עם 8 מנדטים לכל אחת, וישראל ביתנו של אביגדור ליברמן כמו גם מפלגת 'ימינה' של בנט ושקד נחלשות במנדט כל אחת – וזוכות ל-7 מנדטים לפי הסקר הנוכחי. מפלגת 'עוצמה יהודית' של עוה"ד איתמר בן גביר לא עוברת את אחוז החסימה, וזוכה ל-2.2% תמיכה בקרב הנשאלים.

על פי הנתונים הללו תמונת הגושים נותרת קפואה: 56 מנדטים לגוש הימין-חרדים לעומת 57 מנדטים לגוש המרכז-שמאל-ערבים. ישראל ביתנו של ליברמן נותרת לשון המאזניים עם 7 מנדטים.

בשאלת ההתאמה לתפקיד ראש הממשלה, הפער גדל במעט לטובת נתניהו: 42% מהמשיבים לסקר סבורים שהוא המתאים ביותר לתפקיד לעומת 36% בלבד שהשיבו כי גנץ מתאים יותר לתפקיד ראש הממשלה. בקרב הנשאלים 17% השיבו כי אף אחד מהם אינו ראוי לראשות הממשלה.

עוד עולה מסקר 'חדשות 12' כי אם נתניהו עומד בראשות הממשלה – רק רבע מהמשיבים העדיפו בחירות, 50% העדיפו הקמת ממשלת אחדות כשנתניהו ראשון בראשות. במקרה שגנץ ראשון ברוטציה, 52% העדיפו אחדות ו-27% העדיפו ללכת לבחירות נוספות. לעומת זו בקרב מצביעי 'כחול לבן'ד, רק 36% היו מעדיפים שתקום ממשלת אחדות בראשות נתניהו תחילה, רק כדי שלא יהיו עוד בחירות.

כתבות קשורות

4 תגובות

 1. מה שבאמת מדהים זה איך אנשים איטליגנטים באמת חושבים שגנץ מתאים לראשות הממשלה, הוא עדיין לא הצליח להסביר שום אידאולוגיה ברורה של המפלגה שלו ואם שם הוא לא מצליח לעשות סדר איך הוא יצליח לעשות את זה במדינה כולה.

 2. לדעתי צריך לחשוב על איזושהי דרך לגרום לעוצמה יהודית לעבור את אחוז החסימה ואז חסרים עוד 2 מנדטים שאפשר לסחוט כדי להגיע ל61

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן