שבעה בני אדם נהרגו בתקיפות ישראל בסוריה - כך מסר היום הארגון הסורי לזכויות אדם. על פי הארגון, בין ההרוגים ארבעה איראנים, ושלושה סורים. במהלך הלילה הודיעו כוחות צבא סוריה כי כוחות ההגנה האווירית יירטו טילים שהגיעו מישראל

רכז המעקב הסורי אחר זכויות אדם דיווח הבוקר (שישי) כי לפחות שבעה בני אדם נהרגו בתקיפה שיוחסה לישראל בדמשק. לפי הדיווח של המרכז – ארגון אופוזיציה הפועל מלונדון ושדיווחיו נחשבים אמינים יחסית – ההרוגים הם שלושה חיילים בצבא סוריה וארבעה איראנים ממשמרות המהפכה.

אותו מרכז מעקב דיווח מקודם שהיעד לתקיפה אמש, זמן קצר לפני חצות, היה מחסני אמצעי לחימה איראניים בסביבות נמל התעופה של הבירה הסורית. ברשת "אל-חדת'" הסעודית ציינו כי נפגע גם יעד באזור אל-כיסווה שכבר הותקף בעבר.

כזכור, בתקשורת הרשמית במדינה דווח אמש כי מערכות ההגנה האוויריות של סוריה יירטו מטרות באזור דמשק. בהודעה שפרסם הצבא הסורי נמסר כי כי המערכות יירטו טילים שהגיעו מכיוון רמת הגולן. לטענת הכוחות, הטילים לא הצליחו לפגוע ביעדיהם. מקור צבאי סורי ייחס את התקיפה לישראל וטען כי זוהה ירי טילים מכיוון הגולן

מקורות מסרו לרשת "אל-ערביה" כי נערכו חמש תקיפות ישראליות נגד מחסני נשק וטילים בסביבת שדה התעופה הבינלאומי בדמשק. לפי הדיווח, תקיפה אחת כוונה לאתרים של חטיבה 91 באל-קסווה, דרומית לדמשק. כמו כן, הדגישו המקורות כי התקיפות בוצעו כמה שעות לאחר הגעת משאיות נשק איראניות לשדה התעופה הבינלאומי.

ב'ווינט' דווח השבוע כי מטוס מטען בואינג 747 איראני, שפועל עבור משמרות המהפכה, נחת בדמשק לאחר שהמריא מטהרן. מדובר במטוס שהיה מושבת מאז חודש יוני. בעבר הוא נפגע מתקיפה שמיוחסת לישראל בסוריה. לחברה האיראנית "פארס אייר קאשם" שני מטוסי מטען, וכעת שניהם יחלו לפעול בקו טהרן-דמשק. בעבר גורמי מודיעין זיהו את מטוסים אלו ככאלו שמעבירים אמצעי לחימה ממשמרות המהפה לאנשי חיזבאללה.

מוקדם יותר דווח גם בלבנון על תנועה אווירית ערה של חיל האוויר. בטלוויזיה הסורית הממלכתית שודרו תיעודים כביכול של מערכות הנ"מ הסוריות מיירטות את הטילים ששוגרו. ביום רביעי דיווח ערוץ אל-מיאדין כי צבא לבנון ירה לעבר כלי טיס ישראליים לא מאוישים בדרום המדינה וגרם להם לסגת.