צילום: פלאש 90

נתניהו: "הבחירות יקבעו אם נממש הזדמנות היסטורית או נחמיץ אותה"

ראש הממשלה בטור על עסקת המאה מודה באופן רשמי כי לא תהיה החלת הריבונות לפני הבחירות: "נסיים תהליך זה מהר ככל האפשר". נתניהו מציג את המהפך בעמדה האמריקנית: "זוהי התוכנית הידידותית ביותר כלפי ישראל שהוצעה אי־פעם"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר בטור מיוחד ב'ישראל היום' לעסקת המאה "של ידידי הנשיא דונלד טראמפ", כלשונו, וטוען כי, "הבחירות האלו יקבעו אם ישראל תממש הזדמנות היסטורית או תחמיץ אותה. אני אממש את תוכנית המאה. יריבינו הפוליטיים יביאו את 'פספוס המאה'. למען מימוש ההזדמנות ההיסטורית, למען ארץ ישראל, אסור לנו להחמיץ את הרגע הזה".

לדברי נתניהו, התוכנית "מציעה למדינת ישראל הזדמנות היסטורית שלא תחזור: לשמור ולהגן על מדינתנו, לקבוע את גבולותינו, להבטיח את עתידנו. עלינו לעשות הכל כדי לנצל את ההזדמנות ולא להחמיץ אותה". בטור מציג נתניהו מספר שאולת לגבי התוכנית ומציג את עמדתו, "מאז פרסום התוכנית לפני כשבועיים, פורסמו לגביה עיוותים רבים בתקשורת. הנה העובדות מול הטענות השקריות".

"טענה מספר 1", פותח נתניהו, "תוכנית השלום של טראמפ לא תוביל להחלת החוק הישראלי על הקהילות ועל היישובים היהודיים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן". ראש הממשלה משיב: "עובדה: היא כן תוביל! לראשונה מאז קום המדינה, תוכנית המאה תעניק הכרה אמריקנית לריבונותנו על מחוזות מולדת אלה. זהו מימוש החזון הציוני".

לדבריו, "כפי שהסביר שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן, החלת החוק הישראלי על השטחים הללו מצריכה את השלמת תהליך המיפוי שייעשה על ידי ועדה משותפת ישראלית־אמריקנית – זאת בשל העובדה שצריך למפות את הקו באורך של כ־800 קילומטר, הכולל את השטח שבו תחול הריבונות הישראלית. נסיים תהליך זה מהר ככל האפשר".

עוד הוסיף כי, "אני דוחה את הטענה שהנשיא טראמפ לא יעמוד בדיבורו. הוא הבטיח שייצא מעסקת הגרעין המסוכנת עם איראן – ועמד בדיבורו. הוא הבטיח להכיר בירושלים כבירת ישראל – ועמד בדיבורו. הוא הבטיח להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים – ועמד בדיבורו. הוא הבטיח להכיר בריבונותנו בגולן – ועמד בדיבורו. גם בעניין הריבונות בשטחי מולדתנו הוא יעמוד בדיבורו. יחד עם הנשיא טראמפ, אחיל את החוק הישראלי על כל יישובינו ביהודה ושומרון, בקעת הירדן, צפון ים המלח ובשטחים נרחבים נוספים".

"טענה מספר 2", ממשיך ראש הממשלה, "תוכנית השלום של טראמפ יוצרת מדינה פלשתינית תומכת טרור". ומשיב: "עובדה: התוכנית עושה בדיוק את ההפך. היא מטילה תנאים קפדניים ונוקשים על הפלשתינים תמורת עסקה עתידית. בין השאר, התוכנית מחייבת שינוי בסיסי של החברה הפלשתינית והפיכתה לישות דמוקרטית. ישראל וארה"ב הן שיקבעו אם הפלשתינים מקיימים כל תנאי, והתנאים הם רבים", ונתניהו עובר להציג אותם.

"כדי להיכנס למשא ומתן הפלשתינים חייבים: להפסיק מייד תשלום "משכורות" למחבלים ולמשפחותיהם. להפסיק כל ניסיון להצטרף לארגונים בינלאומיים בלי אישור של ישראל. למשוך את התביעות שלהם נגד ישראל בבית הדין הפלילי הבינלאומי. כל אלה הם תנאים מוקדמים שהפלשתינים נדרשים למלא אך ורק כדי להיכנס למשא ומתן מדיני".

"כדי לסיים את המשא ומתן המדיני, הם חייבים לעמוד בכל אחד מהתנאים הבאים: להכיר במדינת ישראל כמדינה יהודית. להכיר בירושלים המאוחדת כבירת ישראל. להסכים לשליטה ביטחונית ישראלית על כל השטח ממערב לירדן – באוויר, בים וביבשה. להפסיק את ההסתה נגד ישראל, כולל בתוכנית הלימודים, בספרי הלימוד ובכל מוסדות הרשות הפלשתינית. לפרז לחלוטין את עזה ואת כלל האוכלוסייה הפלשתינית. לוותר לחלוטין על "זכות השיבה". לפרק מנשקם את חמאס, הג'יהאד האסלאמי וארגוני טרור אחרים. לקיים בחירות חופשיות, להבטיח חופש עיתונות, להגן על זכויות אדם, לשמור על חופש הדת, להעניק שוויון זכויות למיעוטים דתיים".

"ושוב", מדגיש נתניהו בטור ב'ישראל היום', "ישראל וארה"ב הן אלה שיחליטו אם הפלשתינים אכן עומדים בכל התנאים הללו, לפני שניתן יהיה בכלל להגיע לעסקה כלשהי. יתר על כן, אם לאחר חתימת העסקה הפלשתינים לא יעמדו בתנאי הביטחון הנדרשים מהם, ישראל תהיה רשאית להפוך את התהליכים אשר הותוו בהסכם".

ראש הממשלה מציג את ההבדל ההיסטורי בין התוכנית של טראמפ לתוכניות שהוצעו בעבר לפתרון הסכסוך בין ישראל לפלסטינים: "זוהי התוכנית הידידותית ביותר כלפי ישראל שהוצעה אי־פעם. זהו היפוך היסטורי בגורל עמנו. בפעם הראשונה, תוכניתו של טראמפ עושה בדיוק את ההפך מכל מה שהוצע בתוכניות מדיניות קודמות".

"במקום לדרוש מישראל "מחוות" קונקרטיות (כמו שחרור מחבלים והקפאת בנייה ביישובים) רק כדי להיכנס למו"מ, מבלי לדרוש מהפלשתינים דבר – התוכנית עושה את ההפך הגמור. בלי קשר להסכמה או לאי־הסכמה של הפלשתינים, אנחנו מקבלים הכרה אמריקנית בשטחי מולדתנו, בעוד הפלשתינים נדרשים להעניק ויתורים גדולים רק כדי להיכנס לשיחות! תוכניות מדיניות קודמות פעלו מתוך התפיסה המעוותת שירושלים, יהודה ושומרון ובקעת הירדן מהוות כולן אדמות "כבושות" שעליהן יש לנהל משא ומתן".

"בפעם הראשונה ממשל אמריקני מציע תוכנית המכירה בקשר ההיסטורי ובזכויותינו הלאומיות על ארץ ישראל, מולדתנו המקראית העתיקה", מוסיף ראש הממשלה לשבח את התוכנית של ידידו האמריקני. "התוכנית אף דורשת את הקמתו של מנגנון בינלאומי ליישוב סוגיית הפליטים היהודים שאולצו להימלט ממדינות ערביות ומוסלמיות. היא קוראת למדינות ערב לחדול מיוזמות נגד ישראל באו"ם ובמוסדות בינלאומיים אחרים".

בטור מנסה נתניהו להסביר לציבור למה התוכנית היא לא דיבורים בעלמה, אלא תשפיע באופן ממשי על חייו: "תוכנית זו תשפיע באופן דרמטי על כל אזרח ואזרחית במדינת ישראל. ביטחון אזרחי ישראל בכל מקום – בייחוד בערים מרכזיות כמו תל אביב, ירושלים, פתח תקווה, נתניה, ראשון לציון ואחרות – תלוי בכך שנמשיך לשמור בידינו את השליטה הביטחונית על יהודה, שומרון ובקעת הירדן".

"תוכנית המאה מבטיחה זאת. היא תמנע את היכולת לתקוף את ערי ישראל ואת נתב"ג מהשטחים השולטים של הרי יהודה ושומרון. תוכנית המאה אינה עוסקת רק בהחלת החוק הישראלי על שטחי מולדת. זהו רגע היסטורי של הגדרת זהותנו והבטחת עתיד מולדתנו. זוהי המורשת שלנו, יסוד תרבותנו, החיבור התנ"כי העמוק של עמנו לארץ ישראל".

לסיום כותב ראש הממשלה כי, "הבחירה שנעשה בשבועות הקרובים תגדיר את האומה שלנו לנצח. לאחר 11 שנים שבהן פעלתי נגד מדיניות הנסיגות והעקירות של ממשלים אמריקניים, לאחר שלוש שנים שבהן פעלתי בצמידות עם הנשיא טראמפ וצוותו – יש לנו סוף־סוף הזדמנות לחזק את ביטחוננו, לקבוע את גבולנו ולהבטיח את עתידנו".

2 תגובות

נמאס כבר לשמוע את אותם דברים כל פעם.

לא נחמיץ את ההזדמנות לשלוח אותך לכלא יחד עם חיים כץ וביטן ושאר הערסים של הליכוד

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *