ראש הממשלה על התקיפה סמוך לדמשק: "לא מתייחס לפעולות כאלה ואחרות, לא יודע מה היה בלילה". עוד הוסיף: "יש לנו מדיניות כללית לפעול נגד ההתבססות של איראן בסוריה". על המצב בדרום: "ברוך ה' שמדברים על בלונים ולא על אוטובוסים מתפוצצים"

שעות לאחר התקיפה שיוחסה לישראל בסוריה, ראש הממשלה בנימין נתניהו מסרב לקחת אחריות על הפעולה הלילה בסוריה ואומר בוקר ל'רדיו חיפה' כי הוא לא מתייחס לפעולות: "לא מתייחס לפעולות כאלה ואחרות, לא יודע מה היה בלילה". עוד הוסיף במענה לשאלת המראיינים אלי לוי וענבר דותן: "האם אנחנו פעלנו? תשאל את חיל האוויר הבלגי".

"אני לא מפרט על כל פעולה", אמר נתניהו. "אבל אנחנו מתייצבים נגד איראן בצורה הברורה ביותר. יש לנו מדיניות כללית לפעול נגד ההתבססות של איראן בסוריה. האיום הראשון במעלה למדינת ישראל – נמנע ממנה בכל מחיר השגת נשק גרעיני ואנו מונעים ממנה להתבסס עם כוחותיה הצבאיים בסוריה. זה חלק מהמדיניות של איראן להשתלט על המזרח התיכון ולהשמיד את מדינת ישראל".

על מצוקת תושבי עוטף עזה אמר ראש הממשלה נתניהו: "תושבי הדרום יקרים לליבי. אני חש את כאבם ועושה הכול כדי להבטיח את ביטחונם ואת שגשוג האזור. אנחנו פועלים בשיקול דעת ובאחריות. נבחר את העיתוי המדויק לפעולה מוחצת – אם כזאת תידרש". כשנשאל אם תיתכן פעולה לפני הבחירות ענה: "זה יכול להיות בכל עת אם זה יידרש".

נתניהו להתייחס טרור בלוני הנפץ והתבערה, ואמר: "ברוך ה' שמדברים על בלונים ולא על אוטובוסים מתפוצצים". בראיון הוסיף כי, "חמאס וארגוני הטרור מבינים שאם הם לא יחדלו, הם יספגו מכת מחץ שתהיה שונה מכל מה שהם חוו עד עכשיו. זה יכול להיות גם לפני הבחירות. שקט ייענה בשקט ואי-שקט ייענה בעוצמה שהם לא מתארים".

בראיון התייחס נתניהו לנושאים נוספים שעל סדר היום. "לא נעלה מיסים. נמשיך בכלכלה חופשית שהבאתי יחד עם ניר ברקת כשר אוצר, או נלך אחורה לכלכלת הסתדרות של העלאת מיסים עם גנץ וניסנקורן", אמר על הכרזתו אתמול שימנה ברקת לשר האוצר. "הצבעה לגנץ זה הצבעה לבחירות רביעיות. לכן גם מצביעים מכחול לבן עוברים אלינו לליכוד. אנחנו בליכוד קרובים מאוד לניצחון", חזר על המסר הקבוע.

ראש הממשלה המשיך בקמפיין נגד עוצמה יהודית ואמר כי, "מי שמצביע לבן גביר זורק את הקול לפח. הוא זרק 80 אלף קולות בבחירות הקודמות. מי שיצביע לבן גביר יקבל ממשלת שמאל שתלויה ברשימה המשותפת". על האפשרות שבנט ושקד יחברו לגנץ אחרי הבחירות אמר כי, "אני לא מאמין שהם יעשו את זה. זו תהיה בגידה איומה בבוחרים שלהם".

 

נתניהו בראיון: "אנחנו מכינים לחמאס את הפתעת חייו" • צפו