יו"ר 'ישראל ביתנו התהפך: "זו רשימה אחת שמרצ היא חלק קטן ממנה". על הרשימה המשותפת: "לא נשב ולא תשתף פעולה לא באופן ישיר ולא באופן עקיף עם תומכי טרור". בעבר אמר ליברמן: "לא אשב עם מרצ, גם אם יציעו לי להיות נשיא ארה"ב"

יו"ר 'ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן אומר היום (שישי) כי אין לו בעיה לשבת בממשלה עם מפלגת מר"צ, בניגוד לדברים שאמר בעבר על המפלגה: "אין לי שום בעיה לשבת בקואליציה עם רשימת העבודה-גשר-מרצ המאוחדת. זו רשימה אחת שמרצ היא חלק קטן ממנה. ישראל ביתנו ישבה בעבר בממשלת נתניהו עם עמיר פרץ, ואורלי לוי הייתה בעברה חברה בישראל ביתנו".

מנגד אומר ליברמן כי, "ישראל ביתנו לא תשב ולא תשתף פעולה לא באופן ישיר ולא באופן עקיף עם תומכי טרור, כולל הרשימה הערבית המשותפת". לדבריו, פרסום ההודעה מגיעה בעקבות "דמיונם הפרוע של כמה וכמה פרשנים שעובד שעות נוספות". על כן הוא מציין כי, "אלו הן העובדות. קחו את הדברים כפי שהם, לא צריך להמציא פרשנויות".

כבר בראיון אתמול ב'גלי צה"ל' אמר ליברמן כי, "אני לא מתנגד לישיבה עם העבודה – גשר – מר"צ, ישבתי בעבר בממשלה עם עמיר פרץ ולא הייתה לי שום בעיה להסתדר, הכל תלוי בקווי היסוד". אך היום פרסם זאת בהודעה רשמית מטעמו. נתניהו אמר אתמול כי, "ליברמן מודיע שישב בממשלה עם העבודה ומרצ, ממשלה שלא יכולה לקום בלי תמיכת הרשימה המשותפת".

האיש והשקרים

בשנת 2014, כשליברמן כיהן כשר החוץ בממשלת השמד בימי ברית בנט-לפיד, דוברו התייחס לפרסומים לפיהם תכנן להקים קואליציה חלופית בראשות יאיר לפיד בה ייקחו חלק סיעות העבודה, התנועה, מרצ וקדימה והסיעות הערביות היו אמורות לתמוך בממשלה מבחוץ: "שר החוץ לא יישב בממשלה אחת עם מרצ, אפילו אם יציעו לו להיות נשיא ארה"ב", נמסר אז מטעמו של ליברמן.

במהלך כהונתו כשר הביטחון התייחס ליברמן לקריאה של יו"ר מרצ דאז, תמר זנדברג, לחקור את הירי המתפרעים ברצועת עזה, ואמר כי "מרצ מזמן לא מייצגת אינטרס ישראלי ולא שייכת למדינת ישראל. הם מייצגים אינטרס פלסטיני בכנסת ישראל", אמר אז ליברמן בראיון לכאן ב'. בראיון ל'חדשות 20' אמר כי, "מקומן של תנועת מרצ יחד עם הרשימה המשותפת בפרלמנט ברמאללה. אני לא מבין מה הם עושים בישראל".