תייר סיני שהגיע לצרפת מת בבית החולים, ומניין המתים בסין עלה בינתיים ל-1,523, מניין החולים עומד על 66,492. ארה"ב צפויה לפנות את אזרחיה מהספינה שעוגנת בחופי יפן, הישראלים יישארו בבידוד שבוע נוסף. חולה ראשון מהנגיף במצרים

צרפת הודיעה על מקרה מוות ראשון מנגיף קורונה, או בשמו הרשמי "קוביד-19" במדינה, שהוא גם הראשון באירופה ומחוץ ליבשת אסיה בכלל. זאת, במקביל לקפיצה נוספת במניין בסין, שסופרת כבר יותר מ-1,500 קורבנות, אך ירידה במספר הנדבקים החדשים. לראשונה באפריקה, חולה ראשון אותר גם במצרים וארצות הברית מתכננת לפנות נוסעים מהספינה ביפן, שבה מוחזקים גם נוסעים ישראלים בבידוד קרוב לשבועיים.

"אמש עודכנתי במותו של קשיש בן 80 שטופל בבית החולים מזה כשבועיים לאחר שסבל מנגיף הקורונה", הודיעה שרת הבריאות של צרפת. "המטופל, תייר סיני ממחוז חוביי, הגיע לצרפת באמצע ינואר. הוא אושפז בבידוד מחמיר 10 ימים לאחר הגעתו. מצבו הדרדר במהירות, והוא היה במצב קריטי כמה ימים ושהה תחת טיפול אינטנסיבי".

במצרים דווח אתמול על חולה ראשון בנגיף קורונה, ובכך עולה ל-25 מספר המדינות בהן אושרו נדבקים בווירוס. ממשרד הבריאות המצרי נמסר כי החולה, שאינו תושב מצרים, נבדק מכיוון שהגיע מאחת המדינות בהן חלו בנגיף: "אף שלא הציג תסמינים, הבדיקה הייתה חיובית והוא הועבר לבידוד בבית חולים". עוד נמסר כי מצבו יציב.

נציבות הבריאות הלאומית בסין הודיעה הלילה כי עלה ל-1,523 מניין המתים במדינה כתוצאה מהנגיף. זאת לאחר שביממה החולפת נספו 143 חולים – רובם במחוז חוביי שבו התפרץ הווירוס. עוד דווח כי מאז אתמול אובחנו 2,641 נשאים חדשים, גם כן בעיקר במחוז המהווה את מוקד ההתפרצות, וכעת מספר הנדבקים בסין עומד על 66,492. סגן שר החוץ הסיני עדכן הבוקר כי יותר מ-8,000 חולים במדינה החלימו מהנגיף.

בתוך כך, ארצות הברית הודיעה כי בכוונתה לשחרר את התיירים האמריקנים מ"ספינת הקורונה" שעוגנת ביפן – והנוסעים הישראלים טענו בכעס כי מדובר בהוכחה נוספת שהסגר שהוטל עליהם אינו נחוץ. שגרירות ישראל בטוקיו עדכנה את 15 הנוסעים הישראלים כי היפנים שואפים לפנותם עד יום חמישי הקרוב, לאחר בדיקה של כל אחד, כשהתוצאות יהיו ברורות רק אחרי שלושה ימים.

במשרד הבריאות בארה"ב הזהירו במקביל כי ייתכן והנגיף "יישאר איתנו מעבר לשנה הנוכחית". מנכ"ל המשרד, רוברט רדפילד, אמר: "אנו לא יודעים הרבה על הוירוס, יש להתכונן למצב שהוא יתפשט בהיקפים גדולים יותר בתוך ארצות הברית. ככל הנראה שנגיף הקורונה יישאר איתנו מעבר לעונת החורף הנוכחית ואף מעבר לשנה הנוכחית". מנכ"ל ארגון הבריאות העולמי הודיע הבוקר שסין ערכה 82 ניסויים בנגיף הקורונה וכי התוצאות יגיעו תוך שבועיים-שלושה. ‎

הממשל בארצות הברית הביע דאגה מהתפרצות אפשרית של נגיף קורונה בצפון קוריאה ומסר כי הוא מוכן להקל בסנקציות על המדינה כדי למנוע את ההתפשטות. דובר משרד החוץ, מורגן אורגטוס, אמר כי ארצות הברית "מודאגת מאוד" מסכנת ההתפשטות וכי תומכת במאמצים של קבוצות סיוע להכיל את התפשטות הנגיף בצפון קוריאה.