שר הביטחון התראיין לראשונה מאז כניסתו לתפקיד וטען שחל שיפור במצב הביטחוני בדרום: "היקף ירי הרקטות ירד ב-80 אחוז, חיסלנו 30 מחבלים". חשף: "אנחנו מחזיקים במעצר אנשי חמאס שחוצים את הגדר". על התקיפה בסוריה: "מדיניות העמימות חשובה"

שר הביטחון נפתלי בנט שבר הערב שתיקה בראיון ראשון מאז נכנס לתפקיד וטען כי חל שיפור במצב הביטחוני בדרום: "שלושה חודשים לפני ואחרי כניסתי, היקף ירי הרקטות ירד ב-80 אחוז, הפסיקו את המהומות על הגדר שהיו במשך שנתיים, הופסקו לגמרי. אנחנו מפציצים בסיסים של חמאס עקב שיגור בלונים, דבר שלא היה קודם. אסביר את הגישה: שכר ועונש. אם הם יהיו שקטים יהיה להם טוב. מאז כניסתי לתפקיד, חיסלנו 30 מחבלים, אף חייל לא נפל או נפצע, היה פציעה אחת של אזרח".

"אנחנו קוטפים חמאסניקים לטובת קלפי מיקוח", חשף בנט בראיון ל'חדשות 12' והסביר: "אנשי חמאס שחוצים את הגדר בעבר, פעם היינו בועטים אותם חזרה לעזה. עכשיו לא, אם הם מסוכנים אנחנו מחזיקים אותם במעצר". עוד הוסיף כי, "יש לנו שתי גופות של הדר גולדין ואורון שאול שעוד לא החזרנו הביתה ואני פתחתי צוות עבודה ייחודי שכפוף ישירות לי, ואנחנו פועלים להחזיר אותם אבל לא בדרך הרגילה, לא לשחרר מחבלים".

הוא סירב להתייחס לתקיפה המיוחסת לישראל בסוריה ביום חמישי האחרון: "לא אתייחס לתקיפות המיוחסות בסוריה, מדיניות העמימות חשובה בימים אלה, אבל אפשר לומר שיש שינוי בגישה של ישראל כלפי האירועים האלה. משך עשרות שנים, יש תמנון איראני ששולח זרועות ללבנון ולחמאס על מנת להכות בנו, ואנו שולחים את חיילנו להילחם בהם. זו לא אסטרגטיה נכונה, אנחנו צריכים ללכת לראש התמנון, להתיש אותו, כדי לייבש את זרועותיו".

"גלנט קצת ממורמר", אמר בנט על הביקורת החריפה שמותח עליו השר מהליכוד, עם זאת – הוא לא תקף את ראש הממשלה, ואמר כי הוא מסרב לענות לו וזאת מכיוון שזה לא ישחק לטובת ישראל. "אני מתייחס לתפקיד ביראת קודש, אני פועל בשיקול דעת ואחריות, בתיאום עם הרמטכ"ל וראש הממשלה, כשאנחנו בענייני ביטחון אנחנו משילים את הפוליטיקה", אמר בנט והוסיף, "הכי קל יהיה להתגושש במחנה הלאומי, אבל לא אתן לנסראללה את התענוג שנתכתש".

בנט הגיב גם להתקפות שמקבל מכיוון מפלגת הליכוד, במסגרת הקמפיין של ראש הממשלה, שהתייחס למינויו כ"בדיחה שיש לצחוק ממנה": "האחריות עליי", אמר בנט. "קיבלתי את משרד הביטחון, אני לא מתבכיין ומקטר. רה"מ התערב פעם אחת בפעולה מבצעית. אני מאשר כל פעולה, רה"מ לא מקשה עליי, אני פועל, אני מביא את התוצאות. אני לא מתכוון לתקוף את רה"מ, כי מי שישמח מזה זו היבא יזבק. אני לא אירה בתוך נגמ"ש המחנה הלאומי".