מגפת הקורונה: אותרו 70 חולים מאומתים נוספים בנגיף הקורונה על סיפון ספינת התיירות העוגנת מול חופי יפן. משרד הבריאות היפני מסר כי עד כה נדבקו 355 נוסעים על הספינה, מתוך 3,700 נוסעים ואנשי צוות, בהם 15 ישראלים

ברקע המאמצים להוצאתם של הנוסעים מההסגר: 70 בני אדם נוספים אובחנו כחולים בקורונה על סיפונה של ספינת התיירים היפנית מה שמעלה את מספר הנדבקים הכולל בספינה ל-355. על סיפונה של הספינה, שנמצאת בהסגר מאז 3 בפברואר, עדיין מוחזקים 3,700 איש.

142 בני אדם נוספים מצאו את מותם ביממה האחרונה מנגיף הקורונה בסין, וכן נספרו עוד 2,009 מקרי הידבקות נוספים, כך על פי נציבות הבריאות העולמית. בכך מספר הקורבנות מווירוס ה"קוביד-19" עומד על 1,665 בני אדם, רובם הגדול בסין, וכן מספר הנדבקים – העומד על 68,500 בני אדם.

עם זאת, סין מדווחת על ירידה בהידבקויות בווירוס, שהספיק להתפשט לכ-24 מדינות. ההתפרצות הביאה לאמצעי מניעה גורפים מצד הממשלה הסינית, שכללו הסגר על ערים המונים מיליוני בני אדם. במקביל, מדינות רבות הכריזו על אזהרות מסע לסין וכן הגבילו את הנוסעים החוזרים מהמדינה.

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, איתמר גרוטו, יצא אמש ליפן כדי לסייע לשחרורם של 12 האזרחים הישראלים מההסגר, לאחר שארצות הברית ומדינות נוספות הודיעו כי אזרחיהן צפויים להשתחרר בקרוב. גרוטו צפוי לנחות ביפן היום בצהריים. עם המראתו אמר: "המטרה שלי לעשות את כל המאמצים כדי שהישראלים שנמצאים שם יוכלו להגיע במהרה ובבטחה הביתה".

בתוך כך, לפי נציבות הבריאות הלאומית של סין, יותר מ-300 קווי סיוע נפתחו ברחבי המדינה כדי לסייע למודאגים מנגיף הקורונה, ובקווים האלה מסתייעים באנשי מחלקות לפסיכולוגיה באוניברסיטאות ובארגונים בלתי ממשלתיים. הבעיה כמובן היא שהקווים מוצפים. רק כדי להבין איזו דרך עוד צריכה סין לצעוד בתחום בריאות הנפש נציין כי במדינה יש רק 2.2 פסיכיאטרים לכל 100 אלף איש – פי חמישה פחות מבארה"ב.

כזכור, במצרים דווח אמש על חולה ראשון בנגיף קורונה, ובכך עולה ל-25 מספר המדינות בהן אושרו נדבקים בווירוס. ממשרד הבריאות המצרי נמסר כי החולה, שאינו תושב מצרים, נבדק מכיוון שהגיע מאחת המדינות בהן חלו בנגיף: "אף שלא הציג תסמינים, הבדיקה הייתה חיובית והוא הועבר לבידוד בבית חולים". עוד נמסר כי מצבו יציב.