צילום: פלאש 90

משרד הבריאות מתקן: "2 נבדקו, אין אינדיקציה ברורה על ישראלי נוסף"

משרד הבריאות מתקן את הודעתו מהבוקר על 3 ישראלים שנבדקו על הספינה ביפן בנגיף הקורונה: "מבירור נוסף כרגע ידוע לנו על 2 בני זוג בוודאות, ואין אינדיקציה ברורה ביחס לישראלי נוסף". נתניהו: "אלה שנדבקו נשארים לפי החלטת ממשלת יפן שם"


צפו: פרופ׳ רן ניר-פז, רופא בכיר ומומחה במחלות זיהומיות מהדסה, שיצא ליפן ככל הנראה מחר. (צילום: דוברות הדסה)

משרד הבריאות הוציא בצהריים (ראשון) הודעה מתוקנת לגבי הישראלים שנדבקו בקורונה על ספינת התיירות ביפן ומסרו כי, "מדיווחים הבוקר הובא לידיעתנו כי יש חשד ל-3 נוסעים על הספינה, אולם מבירור נוסף כרגע ידוע לנו על 2 בני זוג בוודאות, ואין אינדיקציה ברורה ביחס לישראלי נוסף. משרד הבריאות יעדכן בכל מידע נוסף".

הבוקר נמסר ממשרד הבריאות כי, "הרשויות ביפן דיווחו הבוקר כי 3 ישראלים בספינה "דיימונד פרינס" שעוגנת ביפן נמצאו חיוביים בבדיקה לנגיף הקורונה ועל פי הדיווח שקיבלנו, מצבם קל. מספר נוסעים עדיין בתהליך בדיקה. משרד הבריאות נמצא בקשר ישיר עם הרשויות ביפן, ארגון הבריאות העולמי ושאר הגורמים הרלוונטיים".

"לגבי הישראלים שנמצאו חיוביים – הם הועברו לבית חולים ביפן, וישראל תשלח רופא מומחה שיעמוד בקשר ישיר עם הגורמים הרלוונטיים ביפן וילווה אותם בהליך הרפואי. לגבי יתר הישראלים על הספינה, ככל שלא יימצאו חיוביים לנגיף, המשרד בקשר עם חברות הביטוח על מנת לבדוק את האפשרות להחזרתם ארצה בטיסה ייעודית ישירה באמצעות חברות הביטוח בהן הם מבוטחים. עם שובם הם ייכנסו לבידוד ומעקב רפואי".

שר הבריאות יעקב ליצמן התייחס בכניסתו לישיבת הממשלה הבוקר לדיווחים מיפן על הידבקות הישראלים ועדכן כי, "אנחנו יודעים על שלושה מקרים של קורונה בתוך הספינה. אנחנו שולחים רופא גם מכאן לטפל בהם ומנהלים משא ומתן עם היפנים שאת כל שאר הנוסעים נחזיר הביתה. הנחת העבודה אומרת שתהיה כאן קורונה, אנחנו עשינו את כל ההכנות".

שר החוץ ישראל כץ התייחס לשחרור הישראלים מספינת הקורונה ביפן ואמר: "הפעולה שלנו היא לחלץ את הישראלים שלכודים בספינה כדי לדאוג לחייהם, השלושה שנדבקו מועברים על ידי היפנים לטיפול ואת השאר הישראלים מהספינה נביא לארץ. נשים אותם בבידוד בארץ בלי לסכן אף אחד תוך ארגון מטוס במימון חברת הביטוח על מנת להביא אותם באופן מפוקח וישיר".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי, "הממשלה ממשיכה את ההיערכות שלה להתמודדות עם נגיף הקורונה. בניגוד לציפיות, עד לרגע זה לא ידוע לנו על הידבקות בארץ. יש כמובן אפשרות כזאת, אבל זה עדיין לא קרה, אף על פי שכבר הגיע מקרה ראשון למצרים לפי הדיווחים בתקשורת. במקביל אני רוצה להודות לשר הבריאות שפועל יחד עם צוותו כדי להביא את הישראלים על האונייה שנמצאת ביפן".

"אלה שלא נדבקו – יבואו לארץ ויכנסו לבידוד. אלה שנדבקו נשארים לפי החלטת ממשלת יפן שם, ואנחנו שלחנו להם רופא כדי שיעזור להם. אנחנו כולנו כמובן מתפללים לשלומם. אנחנו נמשיך לעשות מה שצריך ברמה המדינתית כדי לעכב כמיטב יכולתנו, ולמנוע התפשטות של המחלה בישראל. עד עכשיו כמו שאומרים – ברוך ה'".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *