ראש הממשלה ושר האוצר המיועד הציגו את "תכנית ברקת" שהליכוד מבטיח להוביל מיד לאחר הבחירות שתוביל הוזלה דרסטית במחירי המזון, הוזלה דרמטית במחירי הדיור, השקעות ענק בבריאות, השקעות ענק בגליל, נגב ויו״ש, הזנקת עסקים קטנים וטכנולוגיות העתיד

ראש הממשלה בנימין נתניהו וח"כ ניר ברקת, שנתניהו הודיע כי בכוונתו למנותו לשר האוצר אחרי הבחירות, הציגו היום בבורסה לניירות ערך בתל אביב את "תכנית ברקת", התכנית הכלכלית שהליכוד מבטיח להוביל מיד לאחר הבחירות. "הבחירה בעוד שבועיים היא בין כלכלה חופשית ומצליחה ובין כלכלת הסתדרות של גנץ וניסנקורן. אין לי ספק שהציבור הישראלי ידע במה לבחור. מודה לראש הממשלה על האמון בי ועל הבנייה המשותפת של התכנית הכלכלית שניישם עם ניצחון הליכוד בבחירות הקרובות", אמר ברקת.

נתניהו כי, "בעשור האחרון הפכנו את ישראל למעצמה כלכלית, אחת הכלכלות המובילות בעולם. מעצמת הייטק, מעצמת סייבר, מעצמה עצמאית. כשהובלתי את זה לעגו לי. עכשיו אנחנו מביאים עוד 6 רפורמות ענק שניר ברקת יוביל כשר אוצר – בבריאות, במזון, בכל הבעיות שעל הפרק. נהיה בין 5 המדינות המתקדמות בעולם. אני מציע לכם לא ללגלג. יש פה בחירה ברורה בין מצליחנים לבין לוזרים – כלכלה חופשית או כלכלת הסתדרות".

ברקת מבטיח כי התוכנית תוביל הוזלה דרסטית במחירי המזון, הוזלה דרמטית במחירי הדיור, השקעות ענק בבריאות, השקעות ענק בגליל, נגב ויו״ש, הזנקת עסקים קטנים ותקדם את טכנולוגיות העתיד.

הוזלה דרסטית במחירי המזון: הורדת מכסים ורגולציה, פירוק הריכוזיות והמונופולים, תמיכה מסיבית בחקלאים. הוזלה דרמטית במחירי הדיור: שחרור סיטונאי של אדמות מדינה, קיצוץ מסיבי בבירוקרטיה, הפחתת מיסים על קנייה ומכירת דירות, סבסוד משכנתאות לזוגות צעירים. השקעות ענק בבריאות: בניית 4 בתי חולים נוספים, הוספת 700 מיטות חדשות כל שנה, הפחתת עומסים ותורים, מהפכה טכנולוגית.

השקעות ענק בגליל, נגב ויו״ש: 400 אלף מקומות עבודה חדשים בעשור, רמת שירותים לאזרח כמו במרכז, אוניברסיטה בגליל, Desert-Tech בנגב. הזנקת עסקים קטנים: הקפאת הארנונה ל-5 שנים, מהפכה ברישוי עסקים, השוואת תנאים סו״צ לעצמאים. טכנולוגיות העתיד: סייבר, בינה מלאכותית, BIG DATA, ביוטכנולוגיה ורפואה, רובטיקה ותחבורה ציבורית, תקשורת 5G, הכשרה מקצועית לטכנולוגיה.

עוד טרם פרסום התוכנית התייחס יו"ר העבודה-גשר-מרצ, ח״כ עמיר פרץ על הכוונה לקיים את ההצהרה בבורסה לניירות ערך: "נתניהו החליט לזרות מלח על פצעיה הפתוחים של החברה הישראלית. הבורסה היא מוסד חשוב אבל הצגת התוכנית הכלכלית של הליכוד דווקא שם, זו הודאה והודעה על כך שהקפיטליזים החזירי ימשך, ושהתכנית לא תביא בשורה מלבד ספין וחצי כותרת נוספת של אדריכל ההפקרה החברתית החזירית, שדירדרה את השירותים החברתיים אל סף קריסה".

"ברקת, המועמד של נתניהו לתפקיד שר האוצר, אינו מסתיר את עמדותיו הנאו קפיטליסטיות ויהיה חלק מההצגה המזוייפת של עוד תכנית שתמשיך את ההפקרה החברתית שמותירה מיליון ילדים מתחת לקו העוני, ללא עתיד וללא תקוה. אנחנו, העבודה גשר מרצ, נביא לישראל ולממשלה הבאה את המצפון החברתי והמצפן המדיני. רק שני הדגלים יחד – דגל השלום ודגל הצדק החברתי המונפים זה לצד זה. צדק חברתי הוא סדרי עדיפויות, ותהליך שלום הוא מנוף צמיחה שהמשק צריך", דברי פרץ