צילומים: יונתן זינדל, פלאש 90

דיווח: כחול לבן ויהדות התורה ניהלו מגעים חשאיים לפני פיזור הכנסת

לפני פיזור הכנסת ה-22 ניהל ראש המטה של גנץ מגעים עם הרב יעקב קנייבסקי, נכדו של מרן שר התורה. לפי המקורות, גנץ וגפני ידעו על השיחות. הידיעה על הערוץ החשאי הגיעה לאוזני אנשי ראש הממשלה שנפגשו עם קנייבסקי. גפני: "לא היה ולא נברא"

רגע לפני פיזור הכנסת ה-22 והיציאה לבחירות שלישיות, בכחול לבן ניהלו מגעים פוליטיים עם יהדות התורה – כך חושף יקי אדמקר ב'וואלה'. במסגרת המגעים, נציגים של שתי המפלגות ניהלו שיחות שעסקו בתרחישים פוליטיים אפשריים להקמת ממשלה. מצד כחול לבן היה זה הוד בצר, ראש המטה של יו"ר המפלגה בני גנץ, ואילו הרב יעקב קנייבסקי, נכדו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, ייצג את יהדות התורה.

לפי שני מקורות פוליטיים שמצוטטים בדיווח, הקשר בין השניים התנהל בידיעתם של גנץ ושל יו"ר סיעת דגל התורה, ח"כ משה גפני. השיחות בין הצדדים, שהתקיימו כחודש וחצי לפני פיזור הכנסת – חלקם עוד לפני שהמנדט עבר מגנץ לכנסת, לא הבשילו, והכנסת פוזרה לקראת בחירות שלישיות. עם זאת, בצר וקנייבסקי מנהלים קשר ביניהם גם בימים אלה., בצר אף השתתף בחתונת נכדת מרן שר התורה שהתקיימה לאחרונה בבני ברק.

בשיחות בין הצדדים עלו תרחישים פוליטיים שונים בניסיון למנוע בחירות שלישיות. גורם בכחול לבן לא הכחיש כי השניים עסקו בשיחותיהם בפוליטיקה, אך טען כי לא הועברו הצעות קונקרטיות בין הצדדים. לא ידוע האם השיחות עסקו באפשרות להקים ממשלה בראשות גנץ או בפיצול של כחול לבן והקמת ממשלה עם הליכוד.

באותה תקופה, השיחות שהתנהלו בין קנייבסקי לבצר הגיעו לאוזניהם של אנשי נתניהו, ומחשש כי בלוק הימין ייסדק, אלו קיימו פגישה עם קנייבסקי בבני ברק. באותה פגישה השתתפו בין היתר נתן אשל, מקורבו של נתניהו, ורבקה פאלוך, יועצת ראש הממשלה לענייני חרדים.

ח"כ גפני טען בתגובה כי "לא היה ולא נברא". מטעמו של הרב יעקב קנייבסקי לא נמסרה תגובה. מאגודת ישראל נמסר בתגובה: "לא ידוע לנו על שיחות עם כחול לבן בנוגע לתמיכה בבחירות". בכחול לבן אמרו בתגובה כי, "מדובר בידיעה שקרית שמקורה בגורמים אינטרסנטים". ההיכרות האישית בין בצר לקנייבסקי נוצרה לפני זמן רב. לא נוהל ביניהם משא ומתן פוליטי לא מעשי ולא תיאורטי".

4 תגובות

דיווח:הרשימה המשותפת
ניהלה מגעים חשאיים
עם ישראל ביתנו.

נו למה לא? אם הם יזרקו את ליברמן לכלבים ויכנעו בכל הסוגיות של דת ומדינה למה לא? רק שהמגמגם לא יכול להחליט ומי שקובע זה לפיד השנאה

ידוע שג' שמאלנים זה לא חדש

שימו לב לשורה האחרונה בכתבה "ליענקוש ולבצר יש היכרות אישית מלפני זמן רב. הם לא דיברו על פולטיקה" מענין מאוד

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן