מתוך 15 ישראלים על הספינה, 3 מאובחנים כעת כחולים. 8 ישראלים עברו את הבדיקה ונמצאו בריאים - ונכון לעכשיו, ממתינים במשרד הבריאות לתוצאות הבדיקות של 4 ישראלים נוספים. חברת הביטוח חכרה מטוס על מנת להשיב ארצה את הישראלים

לאחר שהבוקר דווח כי התגלו שלושה ישראלים שנדבקו בנגיף הקורונה על ההספינה 'דיימונד פרינסס' העוגנת מול חופי יפן, והעדכון המתוקן כי מדובר רק ב-2 חולים, כעת ממשרד הבריאות בתיאום עם משרד החוץ מעדכנים כי נוסעת ישראלית נוספת אובחנה עם נגיף הקורונה, "הנוסעת הורדה לפני זמן קצר מהספינה", נמסר. סך הכל עד כה אובחנו 3 חולים ישראליים בנגיף הקורונה מהספינה 'דיימונד פרינסס'.

משרדי הבריאות והחוץ קיימו מוקדם יותר היום הערכת מצב להתמודדות עם המשבר, ובמשרד החוץ גיבשו יוזמה לסיים את בידוד הישראלים על הספינה. החל ממחר, הנוסעים הישראלים יעברו בדיקות רפואיות כדי לוודא שהנגיף לא נמצא בגופם, כשתוך 24 שעות יתקבלו תשובות. מי שיימצא בריא – יקבל תעודה מיוחדת מממשלת יפן, יירד מהספינה ויעלה על טיסה מיוחדת חזרה לארץ.

חברת ביטוחי הנסיעות לחו"ל "פספורטכארד" חכרה מטוס על מנת להשיב ארצה את הישראלים הלכודים ב"ספינת הקורונה", המטוס ממתין בטורקיה להנחיות הגורמים הממונים בממשלת ישראל. אל המטוס יעלו כלל הישראלים שלא אובחו כנשאי נגיף הקורונה ובהתאם להנחיית משרד החוץ ומשרד הבריאות. על פי ההערכות, המטוס צפוי לצאת ליפן כבר ביום שלישי הקרוב.

מוקדם יותר נמסר כי לאחר הערכת מצב שהתקיימה הבוקר בראשות שר הבריאות יעקב ליצמן וצוות המומחים במשרד הבריאות בנושא נגיף הקורונה הוחלט כי מעתה בידוד הבית יחול גם על השבים מהיעדים הבאים: 1. תאילנד 2. הונג קונג 3. סינגפור 4. מקאו

מי ששב ממדינות אלה החל מהיום, יהיה בבידוד בית עד להשלמת 14 יום ממועד החזרה – לא לצאת למרחב הציבורי ולא לשהות במקומות ציבוריים ובכלל זה מוסדות חינוך, מקומות עבודה, תחבורה ציבורית, מקומות בילוי וקניות, בתי חולים ומרפאות, לתקופה של 14 ימים ממועד השהייה האחרונה באותם מקומות (תקופת הדגירה).

במקרה של אחד או יותר מהתסמינים הבאים: הופעת חום, שיעול או קוצר נשימה, יש לפנות לרופא המטפל בקופת החולים או בחדר המיון, וליידע מראש טלפונית את המרפאה או חדר המיון על הגעת חולה. גם במצב רפואי אחר הדורש טיפול, יש ליידע מראש טלפונית את הגורם המטפל, על הגעת המטופל. בכל מקרה לכסות את הפה והאף במסיכה כירורגית או בבד זמין אחר, ולהימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית.
הנחייה זאת ניתנת בשל התפשטות המחלה הנגרמת על ידי נגיף הקורונה במדינות נוספות מעבר לסין וכדי למנוע ככל שניתן התפשטותה בישראל.

גורמים במשרד החוץ תקפו את ההנחיות החדשות וטענו כי משרד הבריאות כלל לא התייעץ עימם לפני פרסום ההנחיות, שעומדות לדבריהם בניגוד לעמדת משרד החוץ. "ההנחיה גורפת מדי, יוצרת בלבול רב ולפאניקה, וגורמת לנזקים וקשיים רבים", אמרו.

מוקדם יותר היום החליטה חברת אל על לצמצם את הטיסות לבנגקוק, זאת לאחר ביטול הטיסות (באופן זמני) לבייג'ינג (עד ה-24 באפריל) והונג קונג (עד ה-20 במרץ). בחברה הודיעו שהחברה תמשיך את פעילותה היומית לבירת תאילנד, אך תצמצם את הפעילות בחלק מהימים משתי טיסות לטיסה יומית אחת.