ראש הממשלה: "יש מדינות ערביות ומוסלמיות מעטות מאוד שאין לנו איתן יחסים מתהדקים". על היחסים עם סודאן: "אנו מדברים על תהליכי נירמול מואצים". במסר לאיראן: "ישראל לעולם לא תאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני, לא נאפשר לאיראן להתבסס בסוריה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו חשף הערב (ראשון) כי, "המטוס הישראלי הראשון טס אתמול בשמי סודאן. המוצ'ילרים הישראליים נוסעים לדרום אמריקה לטייל שם. כרגע הפחתנו את זמן הטיסה שלהם בשלוש שעות. הם אינם צריכים יותר לטוס לספרד ולהקיף את אפריקה. הם יכולים כעת לטוס ישירות מעל אדמת סודן לברזיל או לארגנטינה, והם יכולים גם לעצור במדינה נוספת בדרך, בצ'אד, שגם חידשה איתנו לאחרונה את היחסים".

"אני מפתח קשרים עם מדינות ערביות ומוסלמיות, ואני יכול לומר לכם שיש מדינות ערביות ומוסלמיות מעטות מאוד שאין לנו איתן יחסים מתהדקים. לפעמים זה גם נודע ברבים. לפני כשנה, שרה ואני ביקרנו בעומאן. לפני שבועיים קיימנו ביקור מרגש עם יו״ר מועצת הריבונות של סודאן, מדינה מוסלמית, דוברת ערבית, שאירחה את ועידת חרטום, שבה קבעו את כל הלאווים כלפי ישראל. בשורה התחתונה – לא לישראל. וכעת, אנו מדברים על תהליכי נירמול מואצים".

"אני מספר לכם את מה שקורה מעל לפני השטח. רק כ-10 אחוזים מגודלו של קרחון נמצאים מעל לפני המים. מה שאתם רואים, זה רק כ-10 אחוזים. מתרחשים שינויים עצומים והם חלים משום שישראל היא כוח שיש לקחת אותו בחשבון. שיתוף פעולה עם ישראל יסייע לכם להבטיח את עתיד העם שלכם, ולהבטיח לו עתיד טוב יותר. הבטחת ביטחון העם הוא דבר שכולם חושבים עליו, והסכנה הגדולה ביותר לביטחון מדינות המזרח התיכון ומדינות העולם הוא הנסיון של איראן להתחמש בנשק גרעיני".

בנאום בוועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים בארה"ב שנערך במלון ענבל בירושלים הוסיף ראש הממשלה כי, "ישראל לעולם לא תאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני. שנית, לא נאפשר לאיראן להתבסס בחצר האחורית שלנו בסוריה. אנחנו מתנגדים לכך בתוקף. אנו נוקטים את כל הפעולות הנדרשות כדי למנוע זאת, ואני מאמין שאנחנו מצליחים בכך. אנחנו נלחמים נגד אוייב שקורה להשמדתה של ישראל בפומבי. ברור שלא נחכה".