בחסדי שמיים: שוב ניסיון פיגוע דקירה באחת מעמדות הבידוק בסמוך למערת המכפלה בחברון, הנער הפלסטיני שניסה לדקור לוחם משמר הגבול, נעצר ללא ירי ע"י כוחות הביטחון במקום והועבר לחקירת המשטרה. האירוע הסתיים ב"ה ללא נפגעים בקרב כוחותינו

שוב ניסיון פיגוע דקירה בחברון, הבוקר (שני) מחבל ערבי שהגיע לאחת מעמדות הבידוק במחסום צלבנית סמוך למערכת המכפלה וניסה לדקור לוחם משמר הגבול של משטרת ישראל. המחבל נעצר ע"י כוחות הביטחון במקום ללא ביצוע ירי, ובחסדי שמיים אין פצועים בקרב כוחותינו

מדוברות המשטרה נמסר כי, "מוקדם יותר היום הגיע מחבל לאחת מעמדות הבידוק שבמערת המכפלה המאוישות על ידי לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל. המחבל שהתבקש לעבור בידוק העלה את חשדם של הלוחמים שביקשו ממנו להיכנס לעמדה לבידוק מקיף יותר כשלפתע שלף המחבל סכין וניסה לדקור את אחד הלוחמים".

"הסכין אף פגעה באפוד המגן של הלוחם שליווה אותו לעמדה וכתוצאה מכך נשברה. הלוחם שנאבק עם המחבל יחד עם לוחמים נוספים השתלטו עליו והוא בן 19 מאזור הכפר רמאדין. האירוע הסתיים ללא נפגעים וללא ביצוע ירי", לשון הודעת מג"ב.

צילום: דוברות המשטרה.

כזכור, גם אמש בחסדי שמיים סוכל ניסיון פיגוע דקירה: צעיר פלסטיני נעצר לאחר שהגיע לאחת מעמדות הבידוק הסמוכות למערת המכפלה שבחברון ועורר את חשדם של כוחות הביטחון במקום.

לוחמי מג"ב שפעלו במקום ביקשו ממנו להוציא את חפציו מהתיק שנשא ומבגדיו וכשזה סרב לשתף פעולה ניגש אליו אחד הלוחמים שהותקף על ידי החשוד. הלוחם יחד עם לוחמים נוספים השתלטו על החשוד ובחיפוש בתיק שנשא אותרה סכין. באירוע לא היו נפגעים בקרב הלוחמים. מתחקור ראשוני עלה שהחשוד, תושב דורא בן 16 יצא מביתו חמוש בסכין במטרה לבצע פיגוע דקירה. החשוד הועבר לחקירת גורמי הביטחון.

זהו האירוע הרביעי מתחילת השנה בו מצליחים לוחמי מג"ב לעצור חשודים החמושים עם סכין בכניסה למערת המכפלה שבחברון. הלוחמים ימשיכו לפעול לשמירה על ביטחונם של המבקרים והמתפללים הפוקדים את המקום.