ממשלות העולם נוקטות בצעדים מגבילים בכל הקשור לתחבורה בינלאומית ומנסות להשתלט על הנגיף; ההתפרצות משפיעה על הכלכלה ועלה חשש למחסור עולמי באנטיביוטיקה. בארץ, הורחבו ההגבלות על החוזרים מהמזרח הרחוק מחשש לכניסת הנגיף לישראל

בבייג'ינג מדווחים הבוקר (שלישי) כי ליו צימינג, מנהל בית החולים ווצ'אנג בעיר ווהאן שבה התפרץ נגיף הקורונה, נדבק ומת. הטלוויזיה הממלכתית בסין דיווחה על מותו של ליו – אחד מבין 98 חולים שמתו ביממה האחרונה. הוא הרופא השני שמת מהנגיף. בתחילת החודש התאבלו בסין על מותו של ד"ר לי וונליאנג שהתריע מפני הנגיף – ושילם בחייו. רבבות רופאים, אחיות וכוח עזר משתתפים במאבק בנגיף ומטפלים בחולים – בעיקר במחוז חוביי.

בנוסף, הלילה עדכנה סין כי מניין החולים שמתו בהתפרצות נגיף הקורונה טיפס ל-1,868 בני אדם, אחרי שביממה החולפת מתו עוד 98 אנשים שנדבקו בו – כך מסרה ועדת הבריאות הלאומית של סין. זאת בהשוואה ל-105 שמתו ביממה שקדמה לה. כמו כן נמסר כי עוד 1,886 בני אדם אובחנו עם הנגיף, ובסך הכול נדבקו בו מאז התגלה 72,436 בני אדם.

לאור התפשטות הנגיף בשטחה, הודיעה יפן כי היא מתכוונת לערוך בקרוב ניסויים כדי לבדוק אם הטיפול נגד נגיף ה-HIV יעיל גם בטיפול נגד וירוס הקורונה. דובר הממשלה היפנית התייחס לכך ואמר כי המדינה "מבצעת הכנות כדי שהניסויים יוכלו להתחיל בהקדם האפשרי". עם זאת, לא מסר הדובר פרטים מדויקים על מועד תחילת המהלך – שממתין לקבלת האישורים הנדרשים.

על ספינת התיירות העוגנת ביפן נמצאים עדיין 12 ישראלים, אחרי ששלושה אובחנו כלוקים בנגיף והועברו לבתי חולים. ההערכה היא שמחר, עם הסרת הסגר על הספינה הם יוחזרו לישראל, כאן ישהו בתנאי בידוד שבועיים נוספים באגף מיוחד שהוכן לקלוט אותם בבית החולים תל השומר.

בתוך כך, נשיא "התא האירופי המאוחד למסחר בסין", יורג ווטקה, הודיע הבוקר כי אם חברות הפארמה לא יפתרו את בעיית ההיצע של אנטיביוטיקה שעלתה עקב נגיף קורונה בסין, העולם עלול לחוות מחסור באנטיביוטיקה. התא הינו ארגון לא ממשלתי ולא רווחי הפועל לקדם את האינטרסים של חברות אירופיות בסין.

בקוריאה הדרומית, אמר הלילה נשיא המדינה, מון ג'יאה-אין, כי כלכלת המדינה נמצאת במצב חירום עקב התפרצות הקורונה. עוד אמר מון כי על הממשלה לתמרץ את כלכלת המדינה כמה שניתן, שכן היא עומד בפני לחצים כלכליים שונים עקב התפרצות הקורונה. "עלינו לנקוט בכל אמצעי אפשרי כדי לתמוך בכלכלה", אמר מון.