יו"ר סיעת מפלגת ישראל ביתנו הגיש הבוקר תלונה במשטרת ישראל על הפצת תכני תעמולה שקריים נגד המפלגה, לטענת המפלגה גורמים אנונימים מפעילים פעילות ענפה נגד המפלגה ע"י שימוש בבוטים בסיוע של חברה זרה הממוקמת ברוסיה

יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר הגיש הבוקר (שלישי) תלונה במשטרת ישראל על הפצת תכני תעמולה שקריים וקשים נגד מפלגת ישראל ביתנו, ברשתות החברתיות תוך שימוש בחברות קש ממדינות זרות

הפעילות נגד המפלגה מבוצעת בעיקרה על ידי הפעלת צי של "בוטים", בסיוע של חברה זרה הממוקמת ברוסיה ונאמדת בעלות של עשרות אלפי שקלים בחודש, שהועברו באמצעים אנונימיים כדי להסוות את התשלום. בין השאר כללה הפעילות, הפעלת אתר בשם "סכנה מביתנו" המכפיש את העלייה מברית המועצות בטוענה כי מרבית העולים הם מהגרים.

הפעילות בוצעה בישראל על ידי עובדת של האוניברסיטה הפתוחה וחלקה אף בוצעה משרתי האוניברסיטה הפתוחה. חברת סייבר ששכרה מפלגת ישראל ביתנו, המורכבת מבכירי מערכת הביטחון, הבהירה בפנינו כי מדובר בעבודה מקצועית תוך ניסיון לטשטש עקבות. כאמור, תעמולה אנונימית הינה אסורה לפי החלטת יו"ר ועדת הבחירות לכנסת ממערכת הבחירות לכנסת ה-21 וכי המפר את חוק הבחירות (דרכי תעמולה) וכל העובר העליה נתון לסנקציות פליליות.

הסיפור התגלה לאחר שאתר שפונה לדוברי רוסית עלה לאוויר וסמוך לבחירות בספטמבר החל, לדברי גורמים במפלגה, לפרסם תכנים פוגעניים ומכפישים שנראה כי מאחוריהן עומד קו אחיד. התכנים של האתר הופצו באופן מאורגן בקבוצות וואטסאפ, ברשתות חברתיות ובאופן ממוקד לדוברי רוסית.

בחלק מהמקרים מי שעמדה מאחורי האתר לכאורה התראיינה לתקשורת המסורתית כפעילה פוליטית. בישראל ביתנו טוענים כי היא לא ציינה בראיונות שכתובת IP אחת מפיצה את המסרים מחשבונות שונים שחלקם פיקטיביים, לדבריהם. בין היתר, יוחסה למפלגה "אנטישמיות".

בדיקה חובבנית של מקור האתר והמימון שנערכה במטה המפלגה הובילה לבסוף לבדיקה רחבה יותר של אנשי הסייבר ולתלונה במשטרה. ח"כ פורר טען במשטרה בשם ישראל ביתנו כי "תכני תעמולה שקריים מופצים ברשתות בדרכים נסתרות ובאופרציה מורכבת ויקרה שמעלה חשד שמדובר במסע תעמולה של מפלגה".