יו"ר הימין החדש חשפה כי סירבו לפני פיזור הכנסת להצעה מכחול לבן לתיקי הביטחון והמשפטים: "לא נכנסו איתם למשא ומתן, אמרנו שאנחנו לא מעוניינים". עוד הוסיפה: "בנט קיבל את משרד הביטחון כי אנחנו מכירים היטב את נתניהו ויודעים לנהל משא ומתן"

ח"כ איילת שקד חשפה הבוקר (שלישי) כי היא ושותפה להנהגת הימין החדש נפתלי בנט סירבו לפני פיזור הכנסת להצעה שקיבלו מכחול לבן לתיקי הביטחון והמשפטים: "לא נכנסו איתם למשא ומתן, אמרנו שאנחנו לא מעוניינים", אמרה בראיון לדפנה ליאל בכנס התנועה הקיבוצית. לטענתה, "בנט קיבל את תפקיד שר הביטחון כי אנחנו מכירים היטב את בנימין נתניהו ויודעים לנהל משא ומתן".

בכנס בחירות בשבוע שעבר רמז ראש הממשלה כי הימין החדש עשוי לחבור לגנץ: "ההאזורים וההנדלים (החלק הימני בכחול לבן, יועז הנדל וצבי האזור) אומרים שיש להם מישהו, מי נשאר?", שואל נתניהו הקלה ונענה בקריאות "בנט", הוא מגיב: "אתם אמרתם. אבל גם אם היו רוצים לקחת, אני לא מאמין שהרב רפי פרץ ושרה בק ילכו, אבל נניח חצי ילכו, זה לא מספיק, אין לגנץ ממשלה בלי אחמד טיבי".

בנוסף הודה לראשונה נתניהו בקולו כי מינה את בנט לשר הביטחון בכדי למנוע ממנו לחבור לממשלה בראשות כחול לבן. "הן חושבים שיעברו, הם התכוננו, הם כמעט עשו את זה, אמר גנץ 'כמעט היה לי את זה, כמעט העברנו', טוב, אני חשבתי שכדאי לעשות איזה מהלך מהיר – מיניתי שר ביטחון. אני מספר לכם את האמת כהווייתה", אמר נתניהו.

ב'כאן חדשות' דווח השבוע כי יו"ר ימינה שר הביטחון נפתלי בנט העביר בימים האחרונים מסרים לראש הממשלה בנימין נתניהו, לפיהם הוא מעוניין בהפסקת העימותים בין מפלגתו לליכוד ולראש הממשלה בנימין נתניהו – לדברי גורם בסביבת ראש הממשלה. בכיר בקמפיין הליכוד צוטט בדיווח אומר כי, "נפסיק את המתקפות בגוש, ונמקד אותן ביו"ר כחול לבן בני גנץ".

בתוך כך, מיכאל שמש דיווח עוד כי ראש הממשלה עודכן מראש על מכתב התמיכה שעליו היו חתומים השרים אריה דרעי, נפתלי בנט ויעקב ליצמן, וח"כ משה גפני, שנשלח לנתניהו ובו הביעו את תמיכתם. במכתב, שבנט היה מיוזמיו הביעו ראשי המפלגות את אמונתם כי גוש הימין יצליח להגיע בבחירות ל-61 מנדטים ולהרכיב ממשלה. "לא הייתה לנתניהו בעיה שבנט חתום עליו, על אף העימותים בין הצדדים בתקופה האחרונה", נאמר בדיווח.