שר המשפטים קורא ליועמ"ש ולבכיר כחול לבן "לפזר את עננת החשד" ולהתיר את פרסום ההקלטות המצויות תחת צו איסור פרסום: "בטוחני כי בני גנץ ויאיר לפיד שחרטו על דגלם את ערכי השקיפות, היושר וטוהר המידות – יתמכו בחשיפת הקלטות" • צפו

שר המשפטים אמיר אוחנה קורא ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולבכיר כחול לבן ח"כ גבי אשכנזי לפזר את "עננת החשד" ולהתיר את פרסום ההקלטות המצויות תחת צו איסור פרסום מזמן חקירת פרשת הרפז אז כיהן אשכנזי כרמטכ"ל ומנדלבליט כפרקליט הצבאי הראשי. זאת על רקע חשיפת חלק קטן מהקלטות השיחות שנוהלו באותן ימים, שבריתן עדיין אסורות בפרסום.

"חשיפת הקלטות אינה מותירה ברירה אלא להסיר מיידית את צווי איסור הפרסום בחקירות אשכנזי-מנדלבליט במה שקרוי פרשת הרפז", אמר השר אוחנה. "הציבור חייב לדעת עוד לפני הבחירות – כדי לאפשר דיון ציבורי שקוף ופתוח – את כל העובדות על טיב הקשר בין אשכנזי למנדלבליט והאם ייתכן שהוא השפיע על החלטותיהם.

לדבריו, "אין המדובר על סודות צבאיים או דברים הנוגעים לביטחון המדינה אותם ניתן בקלות לצנזר, אין המדובר על נושאים אישיים משפחתיים – אין לציבור עניין באלה. אני קורא ליועץ המשפטי לממשלה ולחבר הכנסת גבי אשכנזי לפזר את עננת החשד מעל הפרשה ולהתיר את פרסום ההקלטות. מדובר בהקלטות שבוצעו בלשכה ציבורית – לא בביתו הפרטי של אף אדם. בטוחני כי בני גנץ ויאיר לפיד שחרטו על דגלם את ערכי השקיפות, היושר וטוהר המידות – יתמכו בחשיפת הקלטות עוד לפני הבחירות, אלא אם יש להם מה להסתיר".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר בראיון לאמיר אבגי ב'גלי צה"ל' לפרסום ההקלטות של אשכנזי ומנדלבלט: "הציבור רשאי לקבל את הכל, וזה נכון ביחס לכולם, לכל מי שמוקלט שם, אשכנזי ומנדלבליט. אם אין להם מה להסתיר, יואילו לפרסם את הדברים הללו. צריך להסיר את צווי איסור הפרסום לפני הבחירות, זו הדרישה שלי ושל הליכוד וזה הדבר הנכון לעשות. מספיק עם התירוצים".

עוד הוסיף כי, "אשכנזי צריך להסביר לציבור את מה שהוא עשה. מה יש להם להסתיר? אם לא נפל רבב במעשיו של אשכנזי, יואילו להסביר ולפרסם עכשיו את כל החומרים לפני הבחירות. הרי אשכנזי טוען להנהגת המדינה. כחול לבן רוצים שקיפות מירבית, כך הם אמרו בדברים שהועלו נגדי. כחול לבן שדוגלת בטוהר המידות צריכה להסכים מיד לפתוח את כל הקלטות הללו. אם יש דברים צבאיים או של צנעת הפרט שיוציאו משם".

 

בתגובה להקלטות: מנדלבליט חושף את גרסתו – "לא נפל רבב במעשיי"