ראש הממשלה התייחס בראיון לתקשורת הערבית לסעיף בעסקת המאה המציע להעביר את 'המשולש' לשליטת הרשות: "אמירה סתמית שאין לה שום משמעות - זה לא יהיה". עוד אמר בראיון: "בקרוב ישראליים יוכלו להגיע בטיסות ישירות לסעודיה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בראיון לערוץ "לא" בערבית לסעיף בעסקת המאה המציע להעביר את 'המשולש' לשליטת הרשות הפלסטינית: "זה בלון ריק", כינה את ההצעה. "כל אחד מבין שזה שטויות. הדבר האחרון שאני מאמין בו זה שיעקרו מישהו מביתו, אף אחד לא ייעקר מביתו, אין דבר כזה בתוכנית המאה. יש איזה אמירה סתמית שאין לה שום משמעות, משום שאף אחד, זה דורש הסכמה של כל הצדדים, עזוב, זה לא יהיה". נתניהו האשים את הרשימה המשותפת שמנסה ל"נפתח בלון כדי להביא את האנשים להצביע".

בראיון חריג ונרחב לערוץ הפונה בעיקר לאזרחים הערביים בישראל התייחס נתניהו בהרחבה לנושאים הנוגעים לחברה העברית בישראל: "אם אני ראש הממשלה שלכם השמיים הם הגבול למה שאנו יכולים לעשות יחד", פנה לצופים. עוד הוסיף כי "הרופאים שטיפלו בהורי ובחמי היו ערבים". נתניהו הרחיב על התקציבים שהעביר לטובת המגזר, הטיפול באלימות בחברה הערבית וכן תקף את הרשימה המשותפת שלדבריו "לא עשתה כלום למען אזרחי ישראל הערביים".

במענה לשאלה האם חזר בו מהסכמתו לפתרון שתי המדינות השיב כי, "אני אמרתי לנשיא טראמפ שאני מוכן לקיים משא ומתן על בסיס התוכנית הזאת, השאלה הקריטית בעיני זה האם הפלסטינים מוכנים להיכנס לעניין הזה. הסרבנות שלהם ממיטה אסון על העם הפלסטיני, הם אף פעם לא היו מוכנים להתפשר, הנשיא טראמפ בא עם תוכנית שנותנת להם את ההזדמנות לכבוד לאומי והגדרה עצמית, אני יודע שרבים לא מקבלים את זה בלי שהם קראו את התוכנית".

"יש דבר אחד שאני לא מסתיר וזה שהשליטה הביטחונית מערבית לירדן תישאר בידי ישראל ובצדק", הוסיף ראש הממשלה. "אם חלילה לא תהיה שליטה ביטחונית שלנו ייכנסו דאעש, יכנסו איראן, ייכנסו גורמים רדיקאלים שהם נגד כך מה שאנחנו מייצגים פה, הם גם נגד הרשות הפלסטינית. האם זה שייך להגדרה הקלאסית של מדינה או לא? אני לא יודע, זה מה שהנשיא טראמפ שם שם ועל בסיס זה אני מוכן להיכנס למשא ומתן ואני חושב שזה דבר נכון".

"אני חושב שכן צריך להתקרב, צריך להתקרב על בסיס אמיתי, קודם כל צריך למחוק את הרעיון של טרנספר, אין טרנספר, לא יהיה טרנספר, אף אחד, לא יהודי ולא ערבי, אחד, לא ייעקר מביתו, לא יכול להיות דבר כזה, אני מתנגד לזה", הבהיר נתניהו. מנגד תקף את הרשות הפלסטינית: "שלום אתה יכול לבנות רק על יסודות של אמת, אתה לא יכול לבנות את זה על יסודות של שקר".

"אין מצב שאנחנו נחזיר את עצמו למצב לפני 67, ירושלים נגיד, מה תחזיר? יש שם 300 אלף ישראליים שנמצאים בגילה, ברמות ובשכונות מסביב לירושלים, מה נגיד להם ש"נעקור אתכם"? זה הרי לא יהיה, זה פיקציה. אתה לא יכול לחזור למצב של לפני 67, כמו שאתה לא יכול לחזור למצב כמו לפני 1917, אבל זו העמדה הרשמית של הרשות הפלסטינית, הם אומרים שאנחנו נבטל את הצהרת בלפור, הם רוצים לתבוע את בריטניה על הצהרת בלפור, זה אסון".

"אני אומר, בא טראמפ ומציע תוכנית אחרת, אני חושב שהעיקרון החשוב ביותר זה קודם כל להכיר במציאות ולהבין שיש כאן שני עמים שחיים זה לצד זה, צריכים ליצור את המסגרת של דו קיום וגם ביטחון. אם אין ביטחון הכל קורס, תסתכלו מסביבכם, תסתכלו על סוריה, תסתכלו על תימן, תסתכל מה קורה בעיראק, תסתכלו אפילו על מה קורה לצערי בלבנון, שלא לדבר על מקומות אחרים, ותראו איך במזרח התיכון תחת המדיניות שלי, אנחנו חיים כאן בסך הכל בשקט מאוד גדול, זה לא מקרי, זה שילוב של מדיניות מאוד תקיפה בנושא הביטחוני ומאוד פתוחה בנושא המדיני, במיוחד עם הקשר שלי עם מנהיגי מדינות ערב", טוען ראש הממשלה.

נתניהו סיפר כי בשיחותיו עם מנהיגי מדינות ערב "בגלוי ובסתר" הוא מציע לכונן שלום לפני פתרון הסכסוך עם הפלסטינים: "נגיע גם לפשרות והבנות עם הפלסטינים, אבל זה תלוי גם בכם (מנהיגי מדינות ערב, ח.ג.), אתם 99% מהעולם הערבי, לא יכול להיות שאחוז אחד ימנע מה-99% האחרים לעשות שלום איתנו. אם נעשה את בשלום הזה, בנורמליזציה הדרגתית, זה יעזור לנו גם להגיע לשלום עם האחוז הנותר, עם הפלסטינים". עם זאת הודה כי, "לא נגיע לשלום מלא עם העולם הערבי עד שלא נפתור את העניין עם הפלסטינים, אבל אפשר להתחיל".

לדברי נתניהו, בקרוב הערביים הישראלים יכולו לטוס "ישירות" סעודיה בכדי לעלות למקומות הקדושים לאסלם: "אני מחולל מהפכה בקשרים שלנו ים העולם הערבי, היום ישראלים כבר טסים מעל ערב הסעודית, לפני שבוע הוציא שר הפנים בתיאום איתי הודעה שאזרחים ישראליים לא צריכים יותר ויזות כדי לבקר ב'מכה' שבערב הסעודית, זה חלק מהפכה". לדבריו, "אני חושב שאנחנו נגיע מהר מאוד למצב שישראליים יוכלו להגיע בטיסות ישירות לסעודיה למען החאג', זה אומר שלא יצטרכו לשלם 35,000 שקל לטיסה, ישלמו כמה אלפי שקלים, ככה זה צריך להיות וככה זה גם יהיה".

נתניהו סירב להתייחס בראיון ליחסיו עם ההנהגה הסעודית: "כמה שאני אדבר יותר, ייתן פחות. אני חושב שכרגע, כל אחד מבין שאנחנו מחוללים מהפכה. תראה, אם מישהו היה אומר לי לפני 10 שנים שאנחנו נגיע למצב שיש לנו יחסים שהולכים עם מתהדקים עם כל המדינות הערביות, להוציא אחת או שתיים, בעצם עם כל העולם המוסלמי, אז אנשים היו אומרים שאני הוזה בהקיץ, אבל זה מה שקורה היום".

"אני לא יכול להגיד לך כמה פעמים אני ביקרתי במדינות ערביות", הוסיף ראש הממשלה בחיוך צופן סוד, "אמרתי את הביקורים הגלויים בעומאן ועכשיו הפגישה עם נשיא סודאן באוגנדה, אבל תאמין לי שיש הרבה יותר. זה הולך ומתהדק, לא רק בגלל האיום המשותף של איראן, גם בגלל ההתלהבות של המדינות הערביות מהטכנולוגיה הישראלית".