צילום: יוסי זמיר / פלאש 90

שקד: "אם אחזור למשרד המשפטים, אגביל את סמכויות היועמ"ש"

שרת המשפטים לשעבר ח"כ איילת שקד אומרת כי היא במידה ותחזור למשרד המשפטים היא תפעל להגביל את הסמכות של היועמ"ש. שקד: "המוסד הזה צבר לאורך השנים המון סמכויות, ובית המשפט סיפח לו המון סמכויות מבלי שהדברים יוגדרו"

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

חברת הכנסת איילת שקד (ימינה), פעם שרת המשפטים, לא זנחה את רצונה העיקש והמתמשך לחזור ולכהן כשרת המשפטים, גם בממשלה הבאה. בראיון שיפורסם ביום שישי הקרוב 'בישראל היום' מפרטת שקד את יעדיה ליום שבו – אם וכאשר – תחלוש שוב על מערכת המשפט הישראלית.

העברת חוק יסוד: החקיקה, שיכלול את פסקת ההתגברות ברוב של 61. שנית, עריכת שימועים פומביים בכנסת לשופטים המועמדים לכהן בעליון, "כך שכל הציבור יוכל להתרשם מהם ויידע מהן העמדות המשפטיות שלהם".

נוסף על כך, רוצה שקד להגדיר וגם להגביל בחקיקה את סמכויות היועץ המשפטי לממשלה "המוסד הזה צבר לאורך השנים המון סמכויות, ובית המשפט סיפח לו המון סמכויות מבלי שהדברים יוגדרו. תפקיד היועמ"ש כל כך עוצמתי, ולכן חובה לעגן אותו בחקיקה. דוגמה למגבלה שחשוב להגדיר היא, שאם היועמ"ש לא מגן על עמדת המדינה – השרים לא חייבים להתיישר לפי העמדה שלו והם רשאים לקחת עורך דין פרטי".

אשר למערכת הבחירות השלישית בתוך שנה, מודה יד ימינו של נפתלי בנט כי: "אנחנו במערכה קשה מאוד ואגרסיבית". היא שבה על הכרזות הימין שנשמעו לאחר הכרזת תוכנית המאה האמריקנית: "רק אנחנו נמנע הקמת מדינה פלשתינית. בתוכנית השלום של טראמפ יש הזדמנות גדולה להחיל ריבונות ביהודה ושומרון, ואז כבר לא תקום מדינה פלשתינית. אם הצעד הראשון יהיה משא ומתן עם הפלשתינים, זו תהיה סכנה אדירה".

לבד מכך, הצהירה שקד כי מייד לאחר הבחירות בכוונתה לפעול לביטול תשלומי הפנסיה לעובדים זרים, המועסקים בענפים שונים של חקלאות, מסעדנות, בניין, תעשייה וסיעוד. במהלך סיור שערכה ביישוב עין יהב שבערבה, התחייבה שקד, כי יחד עם חבריה למפלגת ימינה, תפעל לביטול התשלומים, כצעד ראשון להקלת העלויות שבהן נושאים מעסיקיהם בישראל. לפי נתוני רשות האוכלוסין וההגירה, נכון לסוף שנת 2018 הועסקו בישראל יותר מ־98 אלף עובדים זרים באופן חוקי.

2 תגובות

גנץ מבחינתו עשה דבר נכון הוא לא מסוגל לעמוד מול נתניהו לעימות ולא רק נתניהו גנץ לא מתאים להיות ראש ממשלה ואסור שזה יקרה ובמיוחד שהוא מזמין את הערבים, אגב הצבעתי לכחול לבן בבחירות הקודמות והפעם הצביע לליכוד

אל תאמינו למילה אחת היוצאת מפיה של שרת המשפטים לשעבר ושכך תישאר פועלת בשיטה של מאפיה וכלכל לא מרשימה לא הועילה בכלום חותרת להרס הדמוקרטיה ומערכת המשפט מפגינה צבעיות קיצונית חבל שלא ניתן לחקור אותה על הקומבינות עם אפי נווה

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell