צילום: דוברות מד"א

נגיף ה'קורונה': מספר המתים טיפס ליותר מ-2,000; כ-75 אלף נדבקו

משבר עולמי: מניין המתים כתוצאה מנגיף 'הקורונה' חצה את רף ה - 2000 בני אדם, מעל 75 אלף בני אדם נדבקו במחלה. בישראל נערכים לקראת נחיתת 12 נוסעי ספינת 'הקורונה' שיפונו ע"י מד"א לבית החולים שיבא, לטיפול בתנאים מיוחדים

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • "אנשים ניסו להתפרץ למשאית הגופות" העדויות של זק"א

  תוכן מקודם

מאז שווירוס הקורונה החדש התגלה בסוף 2019, יותר מ-75 אלף בני אדם נדבקו בו. הבוקר (רביעי) עדכנו הרשויות בסין שעוד 136 מתו מהנגיף ברחבי המדינה, ובכך טיפס מניין הנספים ל-2,004. עוד שישה מתו ממנו מחוץ לסין, אחרי שהלילה דווח על מקרה מוות שני בהונג קונג. ספינת התענוגות הפכה למוקד התחלואה הגדול ביותר מחוץ לסין. היא נחשבת גם למקום היחיד שבו ראו החוקרים את הווירוס מתפשט בקלות, מלבד סין.

בסין אמרו כי הנתונים המעידים על האטה במקרים חדשים בימים האחרונים מראים שהצעדים האגרסיביים שבהם נקט הממשל כדי לרסן את הנסיעות והמסחר, מאטים גם את התפשטות המחלה. מייק ראיין מארגון הבריאות העולמי אמר כי סין ככל הנראה הצליחה "לכבות את האש", של התפשטות המגיפה. "כרגע הגישה האסטרטגית והטקטית בסין היא הנכונה", הסביר.

בתוך כך, אחרי שבועיים בבידוד, הבוקר התחילו צוותי החירום בפינוי הנוסעים ששהו על ספינת התיירים היפנית שקיבלה את השם "ספינת הקורונה". על הספינה שהו יותר מ-3,700 נוסעים ואנשי צוות, 542 מהם אובחנו כחולים בנגיף. מומחי רפואה רבים הגדירו את ההחלטה כ"ניסוי כושל", שלא הצליח לעמוד במטרתו ולמנוע הידבקות – אלא אף זירז אותה.

אמש, פינתה ארצות הברית 300 מאזרחיה שהיו על הסיפון. 15 מהנוסעים הם ישראלים, ו-3 מתוכם אובחנו בקורונה והועברו לטיפול בית החולים בעיר יוקוהאמה. 12 הישראלים הנותרים צפויים להגיע מחר לארץ.

החובשים והפראמדיקים של מד"א ערוכים לפינוי שניים עשר הישראלים, כשהם מוגנים בעזרת חליפה מיוחדת, מסיכה, כובע ומשקפיים, על פי הפרוטוקול הנהוג במקרים בהם קיים סיכוי להדבקה בנגיף. לאחר הפינוי, האמבולנסים יחוטאו על ידי מערכת מיוחדת, שמבטיחה שמירה על בריאותם של החולים והפצועים הבאים שיפונו בהם, ושל צוותי מד"א.

מנהל אגף רפואה במד"א, רמי מילר אמר: "צוותי מגן דוד אדום ערוכים במהלך כל השנה, ופועלים במיומנות ובמקצועיות בכל מקרה בו הם נדרשים למתן טיפול רפואי ופינוי של חולים החשודים כנשאים של מחלות זיהומיות. לפיכך, נושא מיגון צוותי מד"א וחיטוי האמבולנסים הוא לא דבר חדש עבורנו, ואנו מתורגלים ומנוסים בו גם בשגרה".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "במגן דוד אדום, אנו ערוכים לפינוים של שניים עשר הישראלים שינחתו בארץ, לאחר שהייה של כשבועיים בספינת התענוגות מול חופי יפן. על מנת שלא לקחת סיכונים, החובשים והפראמדיקים שיפנו אותם, ימוגנו בערכות מלאות המיועדות למקרים מאין אלו. אנו פועלים בתיאום ובשיתוף פעולה מלא עם משרדי הבריאות והחוץ, עם רשות שדות התעופה ועם בית החולים שיבא בתל השומר".

ראש הממשלה בנימין נתניהו יכנס הבוקר בשעה 11:00 דיון רב-משתתפים נוסף בנושא נגיף הקורונה, בבית החולים "שיבא", תל השומר.

8 תגובות

אשכנזי מנדלבליט שני הרמאים המטורללים תומכי השמאל עוכרי ישראל ערב רב

תיקון טעות.
זה לא נגיף "הקורונה"
אלא ה"קורונה".
השם של הנגיף הוא קורונה.

שקר. מס' המתים כבר עבר את רף שני מליון.
רבותיי אתם לא מעודכנים.

2000 מתים בשעה בסין אל תאמינו לשקרים שהם מפרסמים הסינים יש 100 מליון סינים נצורים ובאזורים הנגועים הממשלה והצבא אטמו להם את כניסות המגדלים שהם גרים שם כדי שלא יצאו הם מתים בהמוניהם והממשל ניתק להם טלפונים כדי שלא ידווחו וכידוע אין שם ווצאפ כדי שלא יוכלו לדווח לא סתם הם חברים של צפון קוריאה

בכלל כל העולם מת נשאר רק יהודים בעולם ?

לסוף העולם ולמשיח בדרך
מהיכן אתם יודעים את כל
הידע השופע הזה

חיים בסרט, חושבים שיאכלו מה שרוצים ולא יחטפו מאלוקים, שיתבישו

הנני בקשר ישיר, טלפוני ואינטרנטי ומקבל דיווח ישיר מתושב ישראל לשעבר שחי בווהאן במחוז חוביי (סיני) והוא שולח הכל במייל בתמונות וסרטונים.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן