שר הביטחון נפתלי בנט התייחס למצב הביטחוני בדרום ואמר כי הם נותנים צ'אנס אחרון לחמאס להגיע לרגיעה והסדרה מול ישראל, ובמידה והטרור ימשך "יהיה להם אביב מאוד מכאיב. אני לא אגיד מה יהיה ואיך יהיה. אבל הכדור אצלם"

שר הביטחון נפתלי בנט, שתקף בעבר את תהליך ההסדרה מול חמאס וקרא למוטט את שלטונו ברצועת עזה, אמר הבוקר (רביעי) בראיון ל'ווינט' כי "אנחנו נותנים עוד קצת זמן, צ'אנס לחמאס, אחרי 20 שנה של רקטות והצקות בלתי פוסקות, אנחנו מכינים תוכנית לשינוי מצב יסודי".

בנט הוסיף: "אנחנו נותנים עוד קצת צ'אנס לחמאס להמשיך ברגיעה. אם הם יחדשו את פעולות האיבה, אמרתי כבר, יהיה להם אביב מאוד מכאיב. אני לא אגיד מה יהיה ואיך יהיה. הכדור אצלם".

"אם הם יחדשו את הבלונים והרקטות, נסגור את זה שוב". אמר בנט ל'ווינט', "האם אני שש לפעולה בעזה? לא. מבחינתי אנחנו מכינים מה שאנחנו מכינים, מכינים להם אביב מאוד מכאיב למצב שהרגיעה לא תישמר. אם הרגיעה תישמר, כפי שקורה בימים האחרונים, שיהיה להם טוב. מעשיהם יקבעו".

בנוגע לדברים שאמר בעבר שצריך למוטט את החמאס, אמר בנט, "אני יודע שאתה מצפה שב-10 שבועות נפתור בעיות ש-20 שנה לא פתרו, לאט לאט. הם הפסיקו לחלוטין את המהומות על הגדר, הם הפסיקו לחלוטין את יחידות הבלבול הליליות, הפסיקו את רימוני העשן וחנק. יש כמה ימים שהפסיקו את הבלונים, אני סקפטי, אם אפשר להימנע מהפעלת כוח צבאי, אני מעדיף. אבל אם לא תהיה ברירה, ואני מאמין שרוב הסיכוי שהם יחזרו לסורם, אז אנחנו מכינים את מה שאנחנו מכינים".

לשאלה האם יש אפשרות להסדרה עם החמאס בלי השבת החיילים שנמצאים בשבי אמר שר הביטחון, "כל התפיסה בחמש השנים האחרונות לא הצליחה ביחס להחזרת הגופות של הדר ואורון. אני הולך על קו אחר – אני לא רוצה להיכנס לנתיב זהה של שחרור מחבלים תמורת גופות. הקמתי צוות משימה ייעודי ממש ביום השני שלי בתפקיד. אני על זה מלא-מלא, בהפעלת מנופים מתוחכמים עליהם. כבר הפסקנו להחזיר חמאסניקים שחוצים גדר. אנחנו קוטפים אותם כשאנחנו יכולים".

"למשל, יש עכשיו חמאסניק שחצה את הגדר. בעבר היו מחזירים אותו, עכשיו מעמידים לדין, ייכנס כלא וישמש קלף מיקוח. אני רוצה שהמשפחות שלהם ושל המחבלים שמתו עם הגופות יתקשרו להנייה ולסינוואר, ויגידו להם שבגללם הם לא רואים את הבנים שלהם".

בנט התייחס בריאיון גם ל'עסקת המאה' של טראמפ ואמר כי, "בתוכנית טראמפ הביטוי 'מדינה פלסטינית' מופיע 159 פעמים, והביטוי ריבונות רק 13 פעמים. מי שמשלה את עצמו וחושב שלא נעים לכיוון של מדינה פלסטינית, טועה, אני לא אתן למסור סנטימטר אדמה מארץ ישראל לערבים. בתוכנית טראמפ יש סיכון אדיר ויש בה גם הזדמנויות אדירות. צריך להתנהל נכון".

בנוסף התייחס שר הביטחון להתקפות של השר גלנט נגדו, ותקף, "הוא הממורמר הנצחי. אנחנו לא נשיב אש. זה לא קל, אבל בוא נגיד, אני אהיה המבוגר האחראי של הימין. לא משנה כמה ינסו לגרור אותי להתקוטטות פנימית, ימני לא יורה בתוך המחנה".

לסיום התייחס יו"ר מפלגת ימינה למצבו המשפטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר: "המצב לא נוח לאף אחד. המון שואלים אותי למה לא תלך עם גנץ?, הוא איש נחמד, אבל המפלגה שמאלנית ואנטי דתית. ואני ימני ודתי".

בנט הוסיף, "כרגע המיקוד היחיד זה להביא 61 מנדטים, כל התקוטטות בתוך מחנה הימין תסיר את האפשרות לעשות את זה. הדיבר האחד-עשרה זה ימני לא תוקף ימני, ואני אעשה הכל שלא תהיה מערכת בחירות רביעית". אך הדגיש "אני לא אלך עם גנץ. חד משמעית".