צילום: הדס פרוש, פלאש 90

גליק על מעצרו: "לא גנבתי שום דבר, המשטרה החליטה לנפח טעות אנוש"

חבר הכנסת לשעבר שנעצר אתמול בהר הבית ובמהלך הלילה נלקח בשנית למעצר, תקף את המשטרה ואמר כי "אני לא מתכוון לתת למשטרה להכתיב את סדר היום - היא התנהגה כביריונית". לדבריו, "החליטו שאני גנב כדי שלא אדבר על הר הבית"

חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק הגיב היום (רביעי) למעצרו אמש והבוקר, וטען שהמשטרה החליטה לחקור אותו רק כדי להסיט את הדיון הציבורי מנושא הר הבית לתקרית לקיחת המסמכים מחדר החקירות: "המשטרה פשעה, התנהגה כעבריינית בריונית – האירוע הנקודתי שהם מדברים עליו הוא אירוע של טעות אנוש שתוקנה מיד והמשטרה היום ניפחה את זה".

גליק התייחס גם לטענות שהוא גנב מסמכי חקירה ואמר כי "מה זה החומר הזה אגב? זה מסמכים שנמצאים על המחשב של המשטרה שהם פשוט צריכים להדפיס אותם. נגיד שהוא נעלם, הם היו מדפיסים אותו מחדש. אתמול המשטרה החליטה 'בוא נחליט שיהודה גליק גנב – ואז לא ידברו על הר הבית'. אז אני לא אתן שלא ידברו על הר הבית".

 

בפעם השלישית תוך יממה: ח"כ לשעבר יהודה גליק נעצר והובהל לחקירה

 

בריאיון לכאן רשת ב' אמר גליק כי "ב-23:30 הגיעו עם צו חיפוש ואמרתי להם מה שאתם מחפשים נמצא אצל עורך הדין בפתח תקווה, אבל הם בכל זאת החליטו לעשות חיפוש. העירו את הבת שלי, הפכו את כל החדר שלה והפכו את כל החדרים. לקחו אותי למשטרה ושחררו בארבע בבוקר". לדבריו, "לא התכוונתי להעלים ראיות או להשמיד, הם נתנו לי מסמכים בסוף החקירה ובטעות אנוש נלקחו מסמכים שלא היו אמורים לקחת. גם לי מותר לטעות".

עורך דינו עדי קידר דחה גם כן את טענות המשטרה: "גליק הגיע למשטרה למסור את המסמכים שהבטיח שיביא למשטרה, שלטענתו לא נגנבו. מדובר במסמכי שחרור אותם העביר לעורך דין אחר". קידר מתח ביקורת על התנהלות המשטרה: "במקום לשאול אם בטעות מסמכים שהיו בתיק החקירה נלקחו בידו, הם מגיעים לביתו עם צו חיפוש בחצות הלילה. המשטרה מפגינה שוב התנהגות אימפולסיבית ובעייתית, הכול לאור העובדה שהמעצר המוקדם היה מעצר שווא שהביך אותה".

ניצב משנה חיים שמואלי, מפקד מרחב דוד, אמר ל'כאן חדשות' כי "כל הטענות של גליק לרדיפה אישית הן מופרכות מהיסוד. יכולים להעיד על כך המבקרים היהודים שעולים להר הבית והתשבוחות שאנחנו מקבלים מהם, שגם גליק היה שותף להם עד תשעה באב כשהוא החמיא למשטרה על פתיחת ההר למבקרים, אבל מאז הוא בחר לייצר פרובוקציות".

 

לאחר שנעצר בהר הבית: שוטרים פשטו על ביתו של יהודה גליק לחיפוש ומעצר

 

לטענת גליק, במהלך חקירתו איים עליו החוקר כי אם ימשיך "להשמיץ" את המשטרה היא תדליף חומרים מהחקירה כדי לכאורה להביך אותו. לדברי גליק כל מה שמעניין את המשטרה כרגע" זה התדמית שלה, לא חקר האמת, לא זכויות אדם – רק לכסות על מעצר השווא של אתמול". גליק הוסיף כי "בפעם הקודמת שמשטרת ישראל יצאה במבצע דמוניזציה כלפי יהודה גליק התנועה האיסלמית קלטה את המסר וזה נגמר בניסיון התנקשות בחיי".

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו אשר מייצג את גליק תקף את התנהלות המשטרה "משטרת ישראל מפגינה שוב התנהגות אימפולסיבית ובעיתית והכל לאור העובדה שהמעצר המוקדם היה מעצר שווא שהביך את משטרת ישראל. מהרגע הראשון היה ניתן למנוע את כל האירוע המיותר הזה אם אתמול אחה"צ היו מרימים טלפון ושואלים את גליק האם בטעות מסמכים שהיו בתיק החקירה נלקחו בידו, במקום זה הם רצו לבית משפט, ביצעו חיפוש ומעצר מיותר. חבל".

 

באזיקים על הריצפה: חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק נעצר בהר הבית

 

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין יצא הבוקר להגנת חבר מפלגתו ומבר כי, "ההתנכלות של המשטרה לחבר כנסת לשעבר, יהודה גליק, היא אלימה ולא ראויה. לא יכול להיות שבמדינת ישראל שוטרים אוזקים אדם כי הוא הלך לאט מדי בעיניהם. לא יכול להיות שמטרטרים אדם באמצע הלילה בעילה שמעוררת סימני שאלה. לא יכול להיות שזכויות אדם הפקר".

שר המשפטים אמיר אוחנה כתב בטוויטר כי, "‏אחרי שנעצר בכח על הר הבית בעוון הנורא של ״הליכה איטית״ ובילה שעות בתחנת המשטרה, שוחרר חברי יהודה לביתו. בחצות הגיעו שוטרים לביתו לביצוע חיפוש אם שיבש את החקירה הסבוכה בדבר ההליכה האיטית. בין לבין, נפגשתי עם שני חברי הקונגרס האמריקאי עימם ביקר על הר הבית, ולא ידעתי את נפשי מבושה".

8 תגובות

מסכן רודפים אותו רק בגלל שהוא ימני..

הוא שונא תורה האיש הזה, כל הזמן נגד חרדים..

המשטרה באמת אלימה. אבל עונשו של העולה להר הבית כרת!!!!

מסכן.

אם יוצא נגד התורה, אז מגיע לו

הרב הכהן צודק.
ואם זה נכון שהוא רודף תורה אוי לו ואוי לנפשו.

לאו דווקא.
חשנם פוסקים המתירים עלייה להר הבית. ועם כל זאת, הוא מנסה להוכיח את חפותו בגניבה. מישהו ימנע ממנו לעשות זאת?

הוא לא גליק גדול

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן