צילום: דובר צה"ל

אלוף פיקוד צפון: "על אף הקושי הכלכלי – חיזבאללה ממשיך להצטייד"

האלוף אמיר ברעם במתקפה על ממשלת לבנון: "מה שאומרים בצרפתית אינו מה שקורה בשטח בערבית - חיזבאללה, בחסות מדינת לבנון, מפר ברגל גסה את החלטה 1701. נאמנותו של חיזבאללה הייתה ועודנה למנהיג העליון באיראן ולא לאזרחי לבנון"

אלוף פיקוד צפון, אמיר ברעם, אמר היום (רביעי) כי ארגון הטרור חיזבאללה ממשיך להפר את החלטת האומות המאוחדות ולפעול בגבול עם ישראל באופן שמסכן את אזרחי לבנון: "לפני כשבועיים הצהיר נשיא מדינת לבנון בפני התקשורת הצרפתית כי ארגון חיזבאללה אינו מעורב בהחלטות הממשלה הלבנונית החדשה וכי הוא מתחייב באופן אישי שחיזבאללה יכבד את החלטה 1701 של האום".

"אבל מה שאומרים בצרפתית אינו מה שקורה בשטח בערבית – חיזבאללה, בחסות מדינת לבנון, מפר ברגל גסה את החלטה 1701. הפעילות הצבאית של חיזבאללה בכפרים השיעיים כדוגמת אלחיאם, בינת ג׳בל ועייתא א-שעב היא עדות חיה לכך. על מדינת לבנון והעומדים בראשה לפעול כדי למנוע מחיזבאללה להפר את החלטה 1701 ולסכן באופן מודע את אזרחיה בכסות הסיסמא 'מגן לבנון'".

ברעם נאם בכנס המנהיגות לזכר רס״ן איתן בלחסן ז״ל במכללת תל חי ואמר כי, "חייו ונסיבות מותו של איתן בלחסן ז״ל הם צו מוסרי עבורי. צו מוסרי של אחריות כבדה וידיעה שנפעל באמונה, בנחישות וללא לאות לפגיעה בתשתיות הטרור הצבאיות של ארגון החזבאללה בחזית ובעומק לבנון". לדבריו, "אם תיאסר עלינו לחימה, נדע לתבוע מחיר כבד מהארגון הזה ומאלו הנותנים לו חסות".

"גם מפטרוניו שבצפון מזרח, גם מן הבירה של המדינה הלבנונית אשר בביירות ובוודאי שמן הכפרים השיעיים בדרום לבנון אשר משמשים מחסה ובסיס לכוחות הטרור של חזבאללה". עוד הוסיף כי, "הכתובת ברורה – על התגרויות ופעילות טרור יודעים גם בביירות וגם בג׳בל עמל שבדרום לבנון כי הם ישלמו מחיר יקר מנשוא. בביטחון וברוגע אומר כאן כי צה״ל ימשיך לפעול לסיכול המאמצים לאיים על ביטחוננו ככל שנידרש ונעשה המירב למניעת מלחמה".

האלוף ברעם הוסיף כי, "נאמנותו של חיזבאללה הייתה ועודנה למנהיג העליון באיראן ולא לאזרחי לבנון. יותר מכך, על אף קושי כלכלי גדול בלבנון, ארגון חיזבאללה ממשיך במאמציו לרכוש ולהצטייד באמצעי לחימה רבים יותר ומדויקים יותר כדי לפגוע בעורף הישראלי והוא ממשיך להיערך מדרום לנהר הליטני על מנת להתקיף ישובים וצירים בתוך שטחנו".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן