בשנים האחרונות נחתמו כ-8,000 תעודות חיסיון ללא התערבות השר לביטחון פנים, אלא שהשר ארדן הורה לממונה על הנושא במשרדו לא לחתום על התעודות בתיק נתניהו עד לקיום דיון עקרוני בסוגייה. המשנה ליועמ"ש התערבה וארדן נאלץ לוותר

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, ניסה להתערב ולעכב את הטיפול בתיקיו הפליליים של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בו הוא משמש כעד תביעה – כך דווח ב'חדשות 12'. לפי הדיווח, בתיקים פליליים רבים מבקשת הפרקליטות להוציא תעודת ניסיון, עליה חותם השר לביטחון פנים, ובה מבקשת הפרקליטות להשחיר חלק מהחומרים.

ב-2016 נחקק חוק המאשר לשר להאציל את המסכות לממונה על החיסיון במשרדו. לאורך חמש שנים נחתמו כ-8000 תעודות שארדן לא מצא בהם עניין. כאשר הגיע הזמן לחתום על החיסיון בתיקיו של נתניהו, הודיע ארדן לממונה שהוא מבקש ממנו לא לחתום על התעודה, והוא מבקש לכנס את הישיבה ולגבש נוהל שתיקים מורכבים, כהגדרתו, יועברו לחתימתו של השר.

הדבר הזה הובא לידיעתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, והמשנה ליועץ דינה זילבר כתבה על כך חוות דעת והעבירה אותה לשר ארדן. "אתה עד מפתח בתיק 4000 – משוך ידיך מעיסוק בתיקי נתניהו", נכתב בחוות הדעת. בעקבות ההתערבות של אנשי משרד המשפטים האיסור אכן הוסר – ותעודת החיסיון נחתמה אמש.

מטעמו של השר לביטחון הפנים נמסר בתגובה כי, "הכותרת בחדשות 12 כאילו השר ארדן ניסה לעכב את ההליכים כנגד ראש הממשלה הינה שקרית. לפי החוק השר לביטחון פנים הוא בעל הסמכות לאשר חסיון על ראיות. לאור פניות רבות בנושא ביקש השר מהיועץ המשפטי לקיים דיון עקרוני בו יוצגו לו השיקולים הכלליים הנשקלים בעת הטלת חסיון על ראיות שלפי החוק‏ חייבות לעבור לידי נאשם לפני תחילת משפטו".

עוד נמסר כי, "השר ארדן מעולם לא שוחח עם הממונה על החסיונות אלא פנה ליועץ המשפטי בכדי לקיים דיון עקרוני בסוגיה, דבר שנמנע לאור הנחיית היועץ המשפטי לממשלה. מגוחך שפנייה של שר בהתאם לסמכותו בחוק ליועץ משפטי ,הופכת לכותרת שקרית לפיה 'השר ניסה לעכב'".