בחירות 2020: גורמים בכחול לבן אומרים הבוקר כי מבחינתם אין להם בעיה לשבת בממשלה עם שר החינוך פרץ ושר התחבורה בצלאל סמוטריץ', לטענתם אם זה מה שיידרש כדי להקים קואליציה אז אפשר לצרף את כל מפלגת ימינה כמקשה אחת לממשלה שכזו

גורמים בכחול לבן אומרים הבוקר (חמישי) "שמבחינתם רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' אינם פסולים לישיבה בקואליציה – כך דווח ב'כאן חדשות'. עד היום הפרידו במפלגה בינם לבין בנט ושקד שעליהם נאמר שהם רצויים.

עכשיו אומרים אותם גורמים במפלגתו של בני גנץ שאם זה מה שיידרש כדי להקים קואליציה אז מבחינתם אפשר לצרף את כל מפלגת ימינה כמקשה אחת לממשלה שכזו.

מימינה נמסר בתגובה: "בכחול לבן יכולים להמשיך לפנטז. ימינה לא תצטרף לממשלת שמאל אנטי-דתית של כחול לבן. ימינה תמליץ רק על נתניהו ותהיה שותפה רק בממשלה שהליכוד בראשות נתניהו יהיה חלק ממנה"

שר הביטחון נפתלי בנט התייחס בראיון ל'רשת ב" לדיווח ואמר: "לא אצטרף לקואליציה עם כחול לבן – מפלגה אנטי דתית ושמאלנית". בנוסף התייחס שר הביטחון למתיחות בדרום ולניסיונות ההסדרה ואמר: "אני לא מאמין בהסדרה. אם יהיה טרור חמאס יקבל מכות קשות, אם יהיה שקט יהיה טוב". בנט הוסיף כי, "אני מאה ימים בתפקיד ויש פה בעיה של 20 שנה"

כזכור, בראיון אמש ל'ווינט' אמר שר הביטחון נפתלי בנט כי "אנחנו נותנים עוד קצת זמן, צ'אנס לחמאס, אחרי 20 שנה של רקטות והצקות בלתי פוסקות, אנחנו מכינים תוכנית לשינוי מצב יסודי". בנט הוסיף: "אנחנו נותנים עוד קצת צ'אנס לחמאס להמשיך ברגיעה. אם הם יחדשו את פעולות האיבה, אמרתי כבר, יהיה להם אביב מאוד מכאיב. אני לא אגיד מה יהיה ואיך יהיה. הכדור אצלם".

"אם הם יחדשו את הבלונים והרקטות, נסגור את זה שוב". אמר בנט ל'ווינט', "האם אני שש לפעולה בעזה? לא. מבחינתי אנחנו מכינים מה שאנחנו מכינים, מכינים להם אביב מאוד מכאיב למצב שהרגיעה לא תישמר. אם הרגיעה תישמר, כפי שקורה בימים האחרונים, שיהיה להם טוב. מעשיהם יקבעו".