יו"ר כחול לבן התייחס לסירובו לבוא לעימות עם ראש הממשלה ואמר: "קראתי לו בעבר לעימות, אבל עכשיו זה לא ראוי לרדת לשיחה עם נאשם. יהיה לו עימות עם 333 עדי תביעה". והוסיף כי, "זה ספין שהוא מנסה להרחיק את עצמו מהמשפט שלו ומנסה לשנות את סדר היום"

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ התייחס הבוקר (חמישי) להערכה לפיה היועץ המשפטי לממשלה יורה על בדיקת פרשת 'המימד החמישי' מיד לאחר הבחירות, ואמר: "אני לא מכיר לא בדיקה ולא חקירה, זה הכול נשמע לי כמו לחץ פוליטי שמעלה דברים לסדר היום".

בראיון ל'גלי צה"ל' אמר גנץ שהנושא כבר נבדק ולא נמצא בו חשד לפלילים, "אני רגוע לחלוטין, הנושא הזה נבדק בעבר ולא נמצא בו שום חשד לפלילים", הוסיף גנץ, שעמד בעבר בראש המימד החמישי. "בניגוד אנשים אחרים, אני סומך על מערכת אכיפת החוק, מערכת החקירה ומערכות הבדיקה ואני נכון לכל בדיקה".

על הסירוב לפרסום הקלטות אשכנזי-מנדלבליט אמר גנץ: "אין פה שום דבר. בשם הניקיון באנו לפוליטיקה, ומערכת אכיפת החוק עומדת מאחורינו. אני, בניגוד לנתניהו, לא תוקף את המשטרה והפרקליטות"

בנוסף אמר ח"כ בני גנץ כי "המטרה היא להשיג רוב יהודי, בלי תמיכה פעילה של הרשימה המשותפת". והוסיף כי, "צריכים להיערך לאפשרות של עימות צבאי לאחר הבחירות".

בראיון ל'רשת ב" טען גנץ כי, "השבועיים הקרובים יהיו שבועיים שחורים. נתניהו ואנשיו יפיצו שקרים על ימין ועל שמאל. עושים שימוש בכל דבר ישן, ימחזרו אותו מחדש. כל פרשיות העבר יצוצו באורח פלא בשבועיים הקרובים. הציבור מבין את זה".

גנץ הגיב להזמנת ראש הממשלה בנימין נתניהו לעימות והסביר את סירובו להיענות להצעה: "נתניהו נעדר מעימותים מזה 10 שנים. כשקראתי לו בבחירות הקודמות הוא סירב. זה ספין שהוא מנסה להרחיק את עצמו מהמשפט שלו ומנסה לשנות את סדר היום. אני לא עובד בספין שלו. המקום היחיד שיהיה לו עימות זה מול העדים שלו". הוא המשיך לתקוף את נתניהו ואמר: "יש לו ערמות חמאה על הראש, שעוזרות לו לעשות סדר יום פוליטי מהמקום השלילי של העניין".

יו"ר כחול לבן חזר על הבטחתו לא לשבת בממשלה תחת נתניהו ואמר, "אנחנו לא נשב תחת נתניהו כראש ממשלה. לליכוד אין ממשלה עם נתניהו. בלעדיו אפשר להגיע לאחדות. הציבור מבין את הדבר הזה". עם זאת, הוא שלל את האופציה של הקמת ממשלת מיעוט: "זאת איננה אופציה. לא נקים ממשלה עם הרשימה המשותפת. גם לא בתמיכתה".

גנץ נשאל על הביקורת כלפי מיומנותו בראיונות לתקשורת ואמר: "אני לא קריין ולא שדרן. שפתי היא לא המקצוע שלי. אני מדבר חופשי, ואפשר לטעות. השאלה היא לא אם אני מתבלבל פה או שם, אלא איך אני מדבר לאנשים. נגיד שהייתי מגמגם, או שהייתי חירש. פגם בריאותי זה כזה דבר חמור שצריך לרדת עליו?".