הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק דני דיין בקלפי. צילום מסך: טוויטר

הבחירות לכנסת ה-23: תמה ההצבעה בנציגויות ישראל ברחבי העולם

‏הסתיימה ההצבעה בנציגויות ישראל בחו"ל בבחירות לכנסת ה-23: אחוז ההצבעה של הדיפלומטים ירד לעומת מועד ב'. 3,444 מצביעים מתוך 5,231 בעלי זכות הצבעה. 66% אחוזי הצבעה - לעומת 69% בסיבוב הקודם, ו 76% בבחירות מועד א'

ההצבעה בבחירות לכנסת ה-23 בנציגויות ישראל בחו"ל הסתיימה – כך נמסר הבוקר (חמישי). בסך הכל, 3,444 בני אדם הצביעו ב-96 נציגויות הפרוסות על פני 77 מדינות ברחבי העולם, מתוך כ-5,231 בעלי זכות בחירה. אחוז ההצבעה בבחירות עמד על 66% – ירידה לעומת אחוז ההצבעה בבחירות הקודמות, אשר עמד על 69%. וירידה מאחוז ההצבעה בבחירות מועד א' אשר עמד על 76%.

התהליך כולו, כמו גם ניהולו בחדר מצב, התנהל בהצלחה רבה וללא תקלות מיוחדות. בעיות נקודתיות שהתעוררו במהלך ההצבעה, טופלו מיידית ובמהירות וזכו למענה מוצלח. החשיפה התקשורתית לסבב ההצבעה הנוכחי היתה סבירה ואף למעלה מכך, בהתחשב בכך שמדובר בסבב שלישי.

ההתמקדות, מטבע הדברים, היתה הפעם בהתמודדותנו עם ההצבעה במרחב הסיני והאסייתי ובעיקר באתגר השבת הקלפיות ממרחב זה לנוכח ההשלכות והמיגבלות שנובעות מההתמודדות עם וירוס הקורונה.

בתחילת שבוע הבא תתחיל הוועדה לרכז את הקלפיות שעתידות להגיע לישראל. הקלפיות יועברו לכנסת, יאוחסנו בכספת ויפתחו במוצאי יום הבחירות ביחד עם שאר הקלפיות בהן התבצעה הצבעה במעטפה חיצונית. במקרה של תאילנד, הונג קונג וסינגפור, במקום להחזיר לארץ את הקלפיות – הן יישלחו לדלהי ומשם לארץ, וזאת כדי למנוע מצב שהבלדרים של הקלפיות יצטרכו להיכנס לבידוד.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *