יו"ר יש עתיד הגיע היום לראשון לציון ופנה לראש הממשלה בדרישה שמשרד הבריאות יחזור בו מהכוונה להשתמש בבית החולים "מלבן" בעיר כמקום לטיפול בחולים שהודבקו. שר הבריאות הגיב במתקפה: "תן לנו לעבוד ואל תפריע למערכת הבריאות להיערך"

שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן יוצא במתקפה חריפה נגד יו"ר יש עתיד יאיר לפיד שהגיע היום לראשון לציון ופנה במכתב לראש הממשלה בדרישה להורות למשרד הבריאות לחזור מהכוונה להשתמש בבית החולים "מלבן" בעיר כמקום לטיפול בחולים במחלות מדבקות: "אני מוחה בתוקף נגד ההתערבות הבוטה של יאיר לפיד נגד פעילות מערכת הבריאות למניעת התפשטות נגיף הקורונה בישראל", אומר ליצמן.

"לתדהמתי", אומר שר הבריאות, "החליט לפיד לארגן הפגנה פוליטית מתוקשרת סמוך למרכז הגריאטרי מלבן בראשלצ, שעל פי גורמי המקצוע במשרד הבריאות הוכשר כמרכז קליטה אפשרי במקרה להידבקות בקורונה בישראל. מדובר בפופוליזם מיותר שמפריע להיערכות
משרד הבריאות הפועלת על פי תרחיש עבודה שבו ישנו חולה קורונה בישראל, לשם כך המערכת משמישה את כל המתקנים היעודיים שלה (ולא רק מלבן בראשלצ)".

השר גיבה בהודעתו את אנשי המקצוע במשרדו ואמר כי, "משרד הבריאות עושה עבודת קודש, פועל מתוך אחריות לשלום הציבור ובריאותו, על פי החוק, בשיתוף המל”ל, משרד החוץ, השגרירויות השונות ובתי החולים. ארגון הפגנה פוליטית בסמוך למרכז קליטה לחולי קורונה אפשריים, היא פגיעה בעבודת אנשי המקצוע ומהווה חשש לשלום הציבור".

"כשר הבריאות, אני מגבה לחלוטין את הצוותים הרפואיים, בראשם מנכ”ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, המשנה למנכ”ל פרופ איתמר גרוטו, אנשי שירותי בריאות הציבור בראשות פרופ’ סיגל סדצקי, וכל העוסקים במלאכה 24 שעות ביממה, למען הציבור. אני קורא ליאיר לפיד, אל תערב את הפוליטיקה בבריאות הציבור. יש גבול! תן לנו לעבוד ואל תפריע למערכת הבריאות להיערך כנדרש".

לסיום מדגיש השר ליצמן כי, "חשוב לי לציין שעד כה אין חולה קורונה מאומת בישראל. אם וכאשר יהיו, הם יאושפזו על פי פריסה גיאוגרפית ייעודית ולפי תכניות עבודה סדורות, בהתאם להנחיות גורמי המקצוע".

לפיד בסיור שקומם את ליצמן. צילום: אלעד גוטמן

יאיר לפיד הגיע היום לראשון לציון יחד עם חברת הכנסת קארין אלהרר לפגישה עם ראש העיר, רז קינסטליך וסיור במרכז הגריאטרי שעתיד להיות מרכז טיפול לחולי קורונה. "אין גבול לחלטוריזם המסוכן של הממשלה הזאת. הם רוצים לשים חולי קורונה באזור הכי מאוכלס במדינת ישראל במקום שאין בו אפילו בידוד".

"תושבי ראשון גם לא יוכלו לברוח מפה מפני שהממשלה הזאת גם בדרך ביטלה להם את הרכבת מהבית חולים, אז הם יהיו תקועים פה, חולי קורונה, במקום לעשות את מה שעושים בכל מקום בעולם – עושים בית חולים שדה עם בידוד במקום בלי אוכלוסייה, בלי ילדים, בלי קאנטרי ממול ובלי קשישים גריאטריים תקועים מאחורה", אמר לפיד.