Marc Israel Sellem/POOL

ליצמן: "לפיד פוגע במאמצים למניעת התפשטות נגיף הקורונה לישראל"

יו"ר יש עתיד הגיע היום לראשון לציון ופנה לראש הממשלה בדרישה שמשרד הבריאות יחזור בו מהכוונה להשתמש בבית החולים "מלבן" בעיר כמקום לטיפול בחולים שהודבקו. שר הבריאות הגיב במתקפה: "תן לנו לעבוד ואל תפריע למערכת הבריאות להיערך"

שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן יוצא במתקפה חריפה נגד יו"ר יש עתיד יאיר לפיד שהגיע היום לראשון לציון ופנה במכתב לראש הממשלה בדרישה להורות למשרד הבריאות לחזור מהכוונה להשתמש בבית החולים "מלבן" בעיר כמקום לטיפול בחולים במחלות מדבקות: "אני מוחה בתוקף נגד ההתערבות הבוטה של יאיר לפיד נגד פעילות מערכת הבריאות למניעת התפשטות נגיף הקורונה בישראל", אומר ליצמן.

"לתדהמתי", אומר שר הבריאות, "החליט לפיד לארגן הפגנה פוליטית מתוקשרת סמוך למרכז הגריאטרי מלבן בראשלצ, שעל פי גורמי המקצוע במשרד הבריאות הוכשר כמרכז קליטה אפשרי במקרה להידבקות בקורונה בישראל. מדובר בפופוליזם מיותר שמפריע להיערכות
משרד הבריאות הפועלת על פי תרחיש עבודה שבו ישנו חולה קורונה בישראל, לשם כך המערכת משמישה את כל המתקנים היעודיים שלה (ולא רק מלבן בראשלצ)".

השר גיבה בהודעתו את אנשי המקצוע במשרדו ואמר כי, "משרד הבריאות עושה עבודת קודש, פועל מתוך אחריות לשלום הציבור ובריאותו, על פי החוק, בשיתוף המל”ל, משרד החוץ, השגרירויות השונות ובתי החולים. ארגון הפגנה פוליטית בסמוך למרכז קליטה לחולי קורונה אפשריים, היא פגיעה בעבודת אנשי המקצוע ומהווה חשש לשלום הציבור".

"כשר הבריאות, אני מגבה לחלוטין את הצוותים הרפואיים, בראשם מנכ”ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, המשנה למנכ”ל פרופ איתמר גרוטו, אנשי שירותי בריאות הציבור בראשות פרופ’ סיגל סדצקי, וכל העוסקים במלאכה 24 שעות ביממה, למען הציבור. אני קורא ליאיר לפיד, אל תערב את הפוליטיקה בבריאות הציבור. יש גבול! תן לנו לעבוד ואל תפריע למערכת הבריאות להיערך כנדרש".

לסיום מדגיש השר ליצמן כי, "חשוב לי לציין שעד כה אין חולה קורונה מאומת בישראל. אם וכאשר יהיו, הם יאושפזו על פי פריסה גיאוגרפית ייעודית ולפי תכניות עבודה סדורות, בהתאם להנחיות גורמי המקצוע".

לפיד בסיור שקומם את ליצמן. צילום: אלעד גוטמן

יאיר לפיד הגיע היום לראשון לציון יחד עם חברת הכנסת קארין אלהרר לפגישה עם ראש העיר, רז קינסטליך וסיור במרכז הגריאטרי שעתיד להיות מרכז טיפול לחולי קורונה. "אין גבול לחלטוריזם המסוכן של הממשלה הזאת. הם רוצים לשים חולי קורונה באזור הכי מאוכלס במדינת ישראל במקום שאין בו אפילו בידוד".

"תושבי ראשון גם לא יוכלו לברוח מפה מפני שהממשלה הזאת גם בדרך ביטלה להם את הרכבת מהבית חולים, אז הם יהיו תקועים פה, חולי קורונה, במקום לעשות את מה שעושים בכל מקום בעולם – עושים בית חולים שדה עם בידוד במקום בלי אוכלוסייה, בלי ילדים, בלי קאנטרי ממול ובלי קשישים גריאטריים תקועים מאחורה", אמר לפיד.

7 תגובות

לפיד חולה כבר הרבה שנים בקורונה ובקדחת הרוע

חחח יאיר פסיכי כזה

סליחה. אני קצת מסכים שאסור הדבר שחולי קורונה יאושפזו בעיר גדולה וכ"כ מאוכלסת.
יהיה פה משבר גדול ותמותה בכל איזור תל אביב. למה שלא יפנו בסיס צבאי ויקחו את איזור המרפאה ועוד כמה חדרים לחולי קורונה? חסר בסיסים צבאיים באיזורי שדה?
ר' ליצמן קח זמן למחשבה על כך.
חשוב שאנשי שלומינו יהיו בטוחים ולא במקום סכנת נפשות. תלמידי חכמים חייבים להיות בריאים לעבודת השם.
תודה ר' ליצמן שליט"א על ההבנה.

ת'כלס לפיד צודק, לא מצאו מקום פחות מאוכלס לזה

תכחס לפיד העמלקי צודק משום שהוא עמלקי .חחחחח יהיר חבית עמוסה שנאה רשע והזוי חולה נפש . שיכור מריח עיתוי במחנה . מפגר מדופלם

מר לפיד כנס בבקשה מתחת לאלונקה תלמד מליצמן כמוך הוא גם לא עשה צבא.

יכול להיות שיש משהו בדברי לפיד, אבל כיון שהוא לא מעורב בהחלטות משרד הבריאות ובוודאי לא יודע מהם כל השיקולים שהביאו אותם להחלטה הזו.
וכנראה שהם כן לקחו בחשבון את האוכלוסיה שסביב לבית החולים, ובכל אופן החליטו כך.
לכן אין לו שום זכות לפתוח פה, ובמיוחד לא לפרסם את הדברים בצורה כזו , שגורמת רק מרמור לאוכלוסיה, אין שום טעם בדברים כאלו שלא יוצא מהם שום תועלת.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *