דוברו של יו"ר יש עתיד פרסם טור רווי שטנה נגד המגזר החרדי שכתב יונתן אוריך בשנת 2013: "כשהחרדים יהיו פה רוב, אפשר יהיה להגיד קדיש על מדינת ישראל. אי אפשר לקיים חברה מודרנית, יצרנית, מערבית ומתקדמת, כשרוב הציבור הישראלי הוא שנורר"

רועי קונקול, דוברו של יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, עורר היום סערה ברשת החברתית טוויטר כשכתב כי, "כשהחרדים יהיו פה רוב, אפשר יהיה להגיד קדיש על מדינת ישראל. אי אפשר לקיים חברה מודרנית, יצרנית, מערבית ומתקדמת, כשרוב הציבור הישראלי הוא שנורר, שלא נושא בנטל הביטחון והוא מחוסר השכלה אקדמית".

אלא לאחר דקות במהלכם קונקול ספג מתקפות חריפות, גילה כי מדובר בדברים שכתב יונתן אוריך, דוברו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, במאמר מאתר כיפה בשנת 2013, אז כיהן כעורך האתר. "פעם בקריירה קונקול מצליח לעשות משהו וגם זה בזכותי", הגיב אוריך בהומור, אך עד לשעה זו לא פרסם הבהרה או התנצלות על דבריו החמורים.

במאמר רווי השטנה שפרסם אוריךלפני 7 שנים הוא כותב כי, "חברה טבעית מסוגלת לחיות עם טפילים אך היא איננה מסוגלת לחיות במציאות בה רוב רובה מורכבת טפילים. אי אפשר לחיות ככה. אי אפשר לקיים חברה מודרנית, יצרנית, מערבית ומתקדמת, כשרוב הציבור הישראלי הוא שנורר, מחוסר השכלה אקדמית, שלא מעורב בסוגיות ההגנה על ביטחון המדינה, לא שותף לאמצעי התקשורת, כמעט ולא לוקח חלק בתרבות הכללית וכו'".

"כולכם מוזמנים לקפוץ לאוניברסיטה העברית ולאוניברסיטת תל אביב ולבדוק כמה חרדים לומדים בפקולטה לרפואה. התשובה: אפס. אפילו לא חרדי אחד. כלומר, החרדים כנראה ”בונים“ על כך שאחרים ילמדו וישקיעו את זמנם ומרצם וחייהם למענם, כדי שיהיה מי שיעשה להם צינתור בבוא היום ולאחר תוצאות הצ‘ולנט שיגיעו", כתב מי שמכהן היום כאחד האנשים הקרובים ביותר לנתניהו ומדברר גם את בלוק ה-55 הכולל את המפלגות החרדיות.

"אם רוב הציבור הישראלי יורכב מחרדים, אפשר לארוז מזוודות ולברוח לקנדה. זה סופה המוחלט של מדינת ישראל כמדינה הציונית שמסוגלת לעמוד על רגליה. אני אהיה הראשון לעזוב ואני מזמין את כולם לכוס קפה אחרונה בנתב“ג", ממשיך אוריך. לאחר שהוא פורס את המלצותיו הכוללות גיוס בכוח הוא טוען כי, "רק כך אפשר יהיה להציל את גורלה של המדינה הישראלית, לפני שהיא חוזרת לה 2,000 שנה אחרונית, אל השטייטל וההלוואה בריבית".