צילום: אבשלום ששוני / Flash90

הנגיף בישראל: 11 נוסעי ספינת ה'קורונה' נחתו בנתב"ג ואושפזו בביה"ח שיבא

11 הישראלים שנחתו בנתב"ג עלו למיניבוס מיוחד שהעבירם לבידוד בשיבא למשך שבועיים. הם התמקמו בחדרים ויתקשרו מעתה דרך חדר החמ"ל. "נדע מה מצבם בצהריים, לאחר שיעברו בדיקות. אנחנו ערוכים לכל תרחיש", מסר מנהל המרכז הרפואי

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

11 הישראלים ששהו בשבועיים האחרונים בבידוד על ספינת התיירות 'דיימונד פרינסס' ביפן נחתו לפנות בוקר (שישי) בישראל, לאחר שלא נמצאו עקבות של נגיף הקורונה בגופם. ברכב מיוחד של מד"א שהוכן לצורך המשימה, הועברו הישראלים למתחם הבידוד שהוכן עבורם במרכז הרפואי שיבא – שם ישהו בשבועיים הקרובים. ארבעה ישראלים נוספים ששהו גם כן על סיפון ה'קורונה' ונמצא שנדבקו בנגיף, נשארו ביפן לצורך קבלת טיפול רפואי, בתומו של הטיפול יוכלו לחזור לישראל באופן עצמאי ולא להיכנס לבידוד.

עם ירידתם מהמטוס, אמרו הישראלים שהוחזרו ארצה "ברוך השם", ואחד מהם בירך "שהחיינו וקיימנו הגענו לזמן הזה". כשפגשו בצוותי הרפואה בנתב"ג הנוסעים קראו: "אנחנו לא חולים, אנחנו בריאים".

המטוס נוחת הבוקר בישראל. צילום: דוברות מד"א

ישראלים התמקמו בחדרים שלהם, ומעתה התקשורת איתם תתבצע בחדר החמ"ל הנמצא בסמוך למתחם. ד"ר גליה ברקאי, מנהלת הטלה-רפואה, בירכה אותם עם הגעתם: "אני יודעת שהיה לא פשוט, שאתם לא יכולים לראות את הקרובים שלכם ולא יכולים להסתובב. אנחנו מבינים את המצב, נשתדל להנעים את זמנכם כאן".

חדר טיפולים מבודד מהעולם החיצון. צילום: אבשלום ששוני / Flash90

פרופ' יצחק קרייס, מנהל המרכז הרפואי שיבא, מסר: "כרגע אנחנו מנסים להפחית את מידת החרדה וחוסר הוודאות שלהם. אנחנו נבדוק אותם, ורק בצהריים נדע מה מצבם, אם נדבקו או לא. אנחנו ערוכים לכל מצב".

אחד החובשים שקיבלו את פניהם של הנוחתים בארץ הוא איציק פאר מאשדוד: "כשפנו אליי בבקשה לקחת חלק בפינוי הישראלים ששהו בספינת התיירות מול חופי יפן, לא היה לי ספק שאעשה זאת", סיפר איציק, "כאנשי רפואת חירום במגן דוד אדום, מחובתנו לסייע לכל מי שזקוק לנו, ואנו יודעים גם לשמור על עצמנו כשאנחנו מבצעים את העבודה שלנו".

גם רמי מאושר מלוד, פראמדיק מד"א ומתנדב בארגון מגיל 15, לקח חלק במבצע פינוי הישראלים ששהו על הספינה מול חופי יפן. "זו גאווה עבורי, כפראמדיק בארגון ההצלה הלאומי של ישראל, לקחת חלק במאמץ הלאומי למניעת התפשטות נגיף הקורונה בארץ", סיפר רמי, "לפגוש את הישראלים ששבים סוף סוף לארצם, אחרי ששהו בבידוד על הספינה, היה מאוד מרגש. היה חשוב לנו לנהוג באדיבות, ועשינו כל שביכולתנו כדי לתת להם להרגיש רגועים ובטוחים".

מנהל אגף רפואה במד"א, רמי מילר: "צוותי מגן דוד אדום ערוכים במהלך כל השנה, ופועלים במיומנות ובמקצועיות בכל מקרה בו הם נדרשים למתן טיפול רפואי ופינוי של חולים החשודים כנשאים של מחלות מדבקות. לפיכך, נושא מיגון צוותי מד"א הוא לא דבר חדש עבורנו, ואנו מתורגלים ומנוסים בו גם בשגרה".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "במגן דוד אדום, נערכנו מבעוד מועד לפינוים של אחד עשר הישראלים שנחתו בארץ, לאחר שהייה של כשבועיים בבידוד בספינה מול חופי יפן. הפראמדיקים שפינו אותם התמגנו בערכות מלאות המיועדות למקרים מאין אלו, על מנת למנוע כל אפשרות של הדבקה. מד"א פועל בתיאום ובשיתוף פעולה מלא עם משרדי הבריאות והחוץ, עם רשות שדות התעופה ועם בית החולים שיבא בתל השומר, וימשיך לסייע במאמץ הלאומי למניעת התפשטות נגיף הקורונה בישראל".

הנוסעים אמנם לא אובחנו כנשאים של הנגיף הקטלני, אך ישהו בכל זאת בבידוד במשך שבועיים מחשש שנדבקו. הבידוד שאליו יוכנסו עם הגעתם לארץ יהיה מוחלט, ואפילו הפיקוח הרפואי ייעשה ללא מגע ידיהם של צוות הרופאים והאחיות: הנוסעים יתבקשו לתת דגימות דם בכל בוקר מבעד לחלון זכוכית, והרופאים שיאספו אותן יעשו זאת כשהם עוטים על ידיהם כפפות עבות במיוחד.

החמ"ל המיוחד שנבנה בסמוך לבית החולים שיבא. צילום: אבשלום ששוני / Flash90

הנוסעים יימנעו ממגע לא רק מהעולם ומהצוות הרפואי, אלא גם בינם לבין עצמם – והם ישהו בחדרים נפרדים. הם לא יורשו להיפגש אחד עם השני, למעט בני זוג ששהו ביחד במשך כל הזמן על הספינה ביפן. בני משפחותיהם של השבים דאגו לרווחתם, ובתיאום עם בית החולים העבירו בימים האחרונים אוכל, חטיפים וציוד שכבר ממתינים להם בחדרים.

 

דובר המשפחות ששהו על "ספינת הקורונה", אליהו אליוביץ, מסר לרגל חזרתם לארץ: ״בהתאם להוראות בית החולים שיבא, בני המשפחות הנמצאים בישראל לא ייפגשו עם נוסעי הספינה שיאושפזו בתנאי בידוד בשבועיים הקרובים. אנו מקווים שנוסעי הספינה יעברו כניסה שקטה ומנוחה לאחר המסע שעברו בשבועות האחרונים בכלל ובימים האחרונים בפרט, עד ההגעה בחזרה הביתה לישראל. אנו מודים לתושבי ישראל על הדאגה והמסירות כל העת ולאנשי המרכז הרפואי על החיבוק החם בהכנות להגעתם בתחושה של בית בתנאי הבידוד המחמיר".

17 תגובות

איזה כותרת פחח..
יש להם חשד קלוש!!
"הנגיף בישראל"

למה הכותרת הנגיף בישראל???

נצח ישראל לא ישקר

איזה כותרת מטומטמת, משמיצה ולא אחראית!
זה בערך כמו שגנץ אומר שנתניהו לקח שוחד, מאיפה הנחרצות?

מי שאוכל כשר לא ידבק!

ברית כרותה לשפתיים
מה זה הכותרת המפחידה הזאת?
זה רק חשש!!! למה לדבר כך??

טיפשות, מזה הכותרת הזו? בטל ומבוטל לא יקום ולא יהיה

תורידו את הכותרת שיהיה רק אצל שונאי ישראל

למערכת jdn הנכבדה. לא בחרתם כותרת יפה. אתם פתחתם פה …
חבל. בברכת והסירותי מחלה מקרבך. גוט שבת.

מערכת נכבדה. "ומודה ועוזב ירוחם"

"ויעמוד יצחק ויפלל ותעצר המגפה". זה המענה.

יש לכם שגיאת כתיב, כתבתם: מקרים מאין אלו -במקום: מקרים מעין אלו.

ככה זה עיתונות רעש וצילצולים.
פעם היו נאיבים היו אומרים :מי אמר לך .
היה כתוב בעיתון.
כיאלו עיתון זה ספר תורה להבדיל.
היום ברוך השם כולם יודעים גם שזה "אמת" אולי הלבישו עליו הפלילו אותו היום האוכלוסיה פיקחית מאד ולא מתייחסת לכל כותרת ברצינות.

ל'זה נכון שהרב כדורי…', מי שמדבר על כותרות, מה הכותרת הענקית הזו? אתה בא לומר לי שכל זה השם שלך? לא באמת!! וסתם, מה כולכם התלהבתם על הכותרת, זה מה שמעניין אותכם? חוץ מזה כולכם כותבים אותו דבר, יאאלה, משעמממממממםםםםםםם

לשירביט
תותח

ל"אחת"
יכול להיות שכתבו ככה בכוונה ,
כי מקרים מאין אלו — הכוונה למקרה מאין __ למקרה הזה שבולך להיגמר ולא להיות שוב.

*שהולך*
טעיתי סליחה שלא תגידי שגם לי יש שגיאות.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן