גורמי מודיעין אמריקנים הזהירו את הקונגרס שרוסיה מנסה להתערב בבחירות לנשיאות כדי לעזור לנשיא המכהן להיבחר מחדש. גורם בכיר בממשל האמריקני אמר כי הדיווח "הכעיס" את טראמפ שהתלונן כי הדמוקרטים ישתמשו במידע נגדו

עיתון ה'ניו יורק טיימס' מדווח כי גורמי מודיעין הזהירו בשבוע שעבר את הקונגרס האמריקני כי רוסיה מנסה להתערב בקמפיין בחירות 2020 בארצות הברית, כדי לנסות להביא לבחירתו מחדש של הנשיא המכהן, דונלד טראמפ. על פי הדיווח, את ההתערבות הרוסית חשפו חמישה גורמים שונים שמכירים את הנושא, וטראמפ מודאג כי הדמוקרטים ישתמשו במידע זה נגדו.

על פי דיווח של העיתון האמריקני, הדברים נחשפו במהלך תדרוך מסווג שגורמי גורמי מודיעין העבירו לקונגרס האמריקני. כאשר שמע הנשיא על הדיווח שניתן לחברי הקונגרס, וביניהם המחוקק הדמוקרטי אדם שיף שהוביל את מהלך הדחת טראמפ, הוא זעם. עוד דווח כי העברת המידע לקונגרס הרגיזה את טראמפ שזעם על ראש המודיעין הלאומי היוצא, ג'וזף מגווייר, שלטענתו, אפשר את התדרוך.

שבוע שעבר טראמפ הדיח מתפקידו את ראש המודיעין הלאומי ג'וזף מגווייר, ואתמול מונה לתפקיד השגריר לשעבר בגרמניה ריצ'ארד גרנל. רשת NBC דיווחה שהסיבה להדחת מגווייר היא הדיווח לקונגרס על ההתערבות הרוסית וכן שמחליפו גרנל הוא תומך נאמן של הנשיא. בכירים אחרים בבית הלבן טוענים כי מדובר בתזמון מקרי בלבד, וטראמפ מעולם לא חש קרבה אישית למגווייר.

במהלך אותו תדרוך, שותפיו של טראמפ קראו לערער על המסקנה לפיה רוסיה מתערבת בבחירות. הם טענו כי הנשיא היה קשוח עם רוסיה וחיזק את הביטחון האירופי. כמה אנשי מודיעין ראו את התדרוך עצמו כטעות, ואמרו שאם הגורמים שהעבירו את המידע היו מדברים בצורה פחות חדה או משמיטים את המסקנה, זה לא היה מכעיס כל כך את הרפובליקנים.